zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>КРУЇЗНІ КОЛЕКЦІЇ: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

 

Ковальчук М.Л.

Україна, м .Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье рассмотрена история возникновения круизных коллекций одежды. Выделены три этапа развития: XVIII века, 1920-е – довоенные года, середина девяностых – 1999 г. Предложена классификация круизной одежды: белье, нижняя одежда, верхняя одежда.

Ключевые слова: круизные коллекции, одежда, мода, отдых, специальная одежда.

 

Постановка проблеми. Питання повноцінного відпочинку завжди актуальні, не залежно від політичних обставин та економічного стану. Вітчизняні та закордонні виробники пропонують великий спектр одягу для відпочинку, але споживчий ринок виключає можливість якісного та швидкого формування цілісного гардеробу. Тому це стало поштовхом для створення, так званих, повноцінних міжсезонних круїзних колекцій, що включають в себе колекції одягу, взуття та аксесуарів.

Мета і завдання. Метою роботи є загальна характеристика круїзних колекцій одягу в історичному та типологічному аспектах. Подібна конкретизація мети дослідження пов’язана з тим, що історія культури і костюма завжди була і залишається на сьогодні найбільш ефективним джерелом генерації креативних дизайнерських рішень. Завдання роботи: прослідкувати етапи розвитку спеціального одягу для відпочинку, класифікувати круїзний дрес-код.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Проблемі конструювання і технології виготовлення одягу були присвячені праці Л. Кибалова [3], М. Бенім [1], М. Ламарова [2], Н. Крюкова [3]. Ці видання є базовими для дизайнерів одягу, але вони не відображають повний опис стильових напрямків в дизайні одягу. Дослідження історії формування асортименту спеціального одягу для відпочинку проводили Г.Кокоріна та С. Морозова [7]. Дж. Нанн [5] і Н. Рєзанова [4] розглядали проблеми виникнення і розвитку костюму та нижньої жіночої білизни. Тема спеціального одягу для відпочинку висвітлюється в енциклопедичному виданні «Мода и Стиль» [6]. Питання створення спеціального одягу стосується виключно перебуванння людини біля водойм. На даному етапі розвитку, приділяється недостатня увага на удосконалення процесу конструювання, розподілу і аналізу нових ланок одягу для повноцінного відпочинку, що стало основою для ґрунтовного аналізу сучасних круїзних колекцій.

Основна частина. Індустрія моди з кожним роком розширяє свої кордони. У кінці XVIII століття став дуже популярний відпочинок на курорті [7]. З розвитком курортного відпочинку виникла необхідність в легкому і зручному одязі. Починаючи з 1920-х і закінчуючи передвоєнними роками, першими дизайнерами так званих курортних колекцій стали Коко Шанель, Жан Пату, Ельза Скіапареллі [6]. В цілому, всі курортні колекції того часу нагадували військову форму французьких моряків. Так тривало аж до початку Другої світової війни. У середині дев'яностих з'явилися jet set (багаті мандрівники) - дівчата, які в пошуках розваг часто перетинали океан. Саме завдяки таким мандрівницям дизайнери і стали знову створювати круїзні колекції (resort collection). Відновила традицію в 1999 році Chanel, що стала під керівництво Карла Лагерфельда. У круїзну колекцію Chanel від Карла Лагерфельда входили чорні коктейльні сукні, яскраві костюми і піджаки, стильні капелюшки, сонцезахисні окуляри і, звичайно, прикраси з перлів [1].

Круїзні або курортні колекції, що одне і те ж (cruise collection або resort collection) - це міжсезоння колекції, повноцінні лінії, що включають в себе колекції одягу, взуття та аксесуарів. Зазвичай круїзні покази проходять окремо від тижнів моди, представляються не на подіумах, а в лукбуках. Демонструють круїзні колекції, як правило, в травні - липні, щоб вже наприкінці осені вони надійшли в продаж. Круїзні колекції часто пропонують спокійні кольори, нескладний крій, відсутність декоративних надмірностей, легкий офіційний гардероб у відповідній весняно-літній колірній гамі, брючні костюми і інші моделі, які більше можна охарактеризувати як всесезонні, ніж міжсезонні.

У круїзах існує три категорії дрес-коду: білизна, натільний одяг, верхній одяг.

Виробники поділяють білизну на три види: щоденну (практична, з щільних натуральних або суміщевих матеріалів, гладка); святкову (нарядна, зі всілякими прикрасами, відповідно одягу для особливих випадків); білизна для інтиму (відкрита, прозора, зі всілякими прикрасами, накладними деталями (воланами, бантиками, мереживами, намистинками) [4].

Натільний одяг – це найчисленніший вид одягу, котрий поділяється на два розділи: піджачний та одяг для ніг. До піджачного відносять: блейзер, джемпер, жакет, жилет, піджак, светр, смокінг, фрак, костюм (із спідницею або брюками), сорочку (блуза). Одяг для ніг: брюки, шорти, шкарпетки, панчохи, колготки.

Різноманітність видів верхнього одягу не так велика. В основі класифікації лежать, перш за все, сезони і звичайно, конструкція і матеріал. До основних типів верхнього одягу належить: дублянка, шуба, манто, куртка, пальто, плащ. Історики костюму виділяють близько 17 видів пальт [5]. Перевагою круїзних колекцій є їх вартість, яку не можна назвати високою, оскільки моделі створюються з недорогих тканин і матеріалів, для них не потрібно влаштовувати надто пишні презентації, але в той же час вони приносять хороший дохід модельєрам.

Висновки. Круїзні колекції – це міжсезоння колекції, повноцінні лінії, що включають в себе колекції одягу, взуття та аксесуарів. Історично вони були сформовані протягом чотирьох етапів розвитку: 1) кінець XVIII століття (значної популярності набуває відпочинок на курорті, що стає поштовхом для створення легкого і зручного одягу); 2) 1920-ті і закінчуючи передвоєнними роками (випускаються перші круїзні колекції одягу); 3) середина дев'яностих (поява jet set (багаті мандрівники), завдяки яким, дизайнери стали знову створювати круїзні колекції); 4) 1999 рік (Chanel дає друге дихання курортним колекціям). За функціональними ознаками круїзні колекції поділяються на наступні види: білизна, натільний одяг, верхній одяг. Отже, можна зробити висновок, що круїзні колекції пройшли тривалий етап розвитку до формування повноцінного одягу в системі гардеробу.

Перспективи подальших досліджень. Є сенс зосередити подальші дослідження на проведення ґрунтовної характеристики натільного виду круїзного одягу.

 

Список використаних джерел

1.     Бэним М. Женщины на планете Отпуск: одежда как средство самопрезентации в отпуске / М. Бэним // Теория моды: одежда, тело, культура. – М.: Новое литературное обозрение. – 2010. - № 17. – С.45-63.

2.     Конопальцева Н.М. Конструирование и технология изготовления одежды из различных материалов. Ч. 1: Конструирование одежды: учеб. для вузов / Н.М. Конопальцева, П.И. Рогов, Н.А. Крюкова. – М: Академия, 2007. – 256 с.

3.     Кибалова Л. Иллюстрированная энциклопедия моды / Л. Кибалова, О.Гербенова, М. Ламарова; пер. с чешского И.М. Ильинской и А.А. Лосевой.-Прага: Артия,1986. – 608 с.

4.     Резанова Н.Ю. Богиня в нежном неглиже. История дамского белья / Наталья Юрьевна Резанова. – К.: Факт, 2004. Вып. 1. – 100 с., ил.

5.     Нанн Дж. История костюма,1200-2000 /Джанн; Пер. с англ. – М.: ООО «Издательство Астрель», 2003. – 343, (1) с.

6.     Современная энциклопедия. Мода и Стиль / Глав. ред. В.А. Володин.-М.: Аванта+, 2002. – 480 с.

7.     Кокоріна Г.В., Морозова С.Н. Технології та дизайн. Дизайн і ергономіка: навч. посіб. / Г.В.Кокоріна, С.Н.Морозова. – Київ : Світ, 2012. – 216 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info