zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОНЛАЙН-БАНКІНГ: ПЕРЕВАГИ ТА потенційні небезпекИ

 

Кисельова О.Ю.

Україна, м. Київ, НТУУ“КПІ”,

Інститут прикладного системного аналізу

 

New technology age strives to change our ideas about the possibilities of banking services. Virtual banking today saves time and money for both bank and client. By using the Internet client can refill electronic cash-box, repay loans via credit card and pay for mobile, TV, Internet, municipal services. Also new technology has led to the appearance of new banking risks types which must be identified and analyzed.

 

Світ новітніх інформаційних технологій змінює наші уявлення про можливості банківських послуг. Тепер банки намагаються кожну хвилину бути на зв'язку зі своїм клієнтом. У найближчі роки дистанційні банківські послуги вийдуть на перші позиції. Це пов'язано не тільки з потребою банків знижувати свої витрати, а й продиктоване потребою самих користувачів отримувати доступний, зручний і швидкий канал обслуговування.

На кінець 2013 року [1] інтернет-банкінг в Україні пропонують 38 банків з 50-ти лідерів за активами. Дистанційними можуть стати такі операції як оплата комунальних платежів, поповнення мобільних телефонів, перекази коштів, як між своїми рахунками, так і між картками різних клієнтів. Дистанційні канали можуть замінювати відділення у великих містах, що мають велику частку користувачів інтернету. З іншого боку, в нашій країні є багато людей, чиї фізичні можливості не дозволяють використовувати звичні банківські сервіси. Віртуальний банк - це одне з рішень, яке допоможе людям з обмеженими фізичними можливостями користуватися всім спектром банківських послуг.

Сучасні системи інтернет-банкінгу пропонують наступні опції:

·         Оплата комунальних послуг - окрема функція, за допомогою якої платник може перевести гроші за комунальні послуги, вибравши потрібне йому відділення з наданого переліку без самостійного вводу реквізитів.

·         Онлайн-депозити - функція інтернет-банкінгу, яка дозволяє відкривати карткові депозити онлайн.

·         Управління карткою - функція, яка дає можливість заблокувати карту онлайн у випадку її втрати, а також встановлювати, скасовувати і змінювати ліміти на оплату карткою в інтернеті.

·         Оплата мобільного зв'язку, інтернету, покупка квитків на транспорт, погашення кредитів, придбання полісів автострахування.

·         Програми для смартфонів - слід окремо виділити цю популярну серед клієнтів функцію. Сьогодні в Україні вже є банки, що створили додатки для мобільного банкінгу на трьох доступних платформах: Android, iOS, Windows.

Віртуальний банк - це реальність вже сьогодні і як приклад можемо навести російський банк «Тінькофф Кредитні Системи» (ТКС) [2]. Бізнес-процеси банку нічим не відрізняються від процесів у будь-якому комерційному банку. Головною відмінною рисою від інших банків є те, що він не має відділень. Банк розвивався дуже швидко з 2010 року і зараз займає 62 - е місце в рейтингу Банку Росії за активами, 47 - е місце по кредитному портфелю , 53- е місце за вкладами фізичних осіб. Проте в схемі, де немає відділень банку, існує ризик, що кредити можуть бути оформлені на крадені документи, адже якісна ідентифікація клієнтів кур'єрами і співробітниками пошти неможлива.

Дійсно, крім всіх позитивних сторін інтернет-банкінгу, залишається питання, як підготуватися до можливих проблем і ризиків при користуванні ним.

Основна небезпека, яка підстерігає користувачів віртуальними банками та інтернет-банкінгом зокрема, це шахрайські платіжні операції. Найбільш слабкою ланкою будь-якої технологічної схеми завжди є людина. Тому шахраї широко використовують різні прийоми, щоб дізнатись логін і пароль клієнтів. До найбільш поширених з них відносяться:

·         «Фішинг» - розсилка листів, які провокують одержувачів відправляти свої дані аутентифікації зловмисникам. Популярним є «фішинг» через соціальні мережі, сайти-клони відомих порталів - шахраї, представляючись співробітниками банку, просто запитують дані вашої картки.

·         Існують віруси, які вміють знаходити та красти на зараженому комп'ютері дані аутентифікації користувачів для доступу до різних сервісів і здійснювати віддалене управління зараженими комп'ютерами. Тобто користувач може і не помітити, як на його комп'ютері зловмисник здійснює операцію.

·         Можливе зламування баз даних інтернет-магазинів, які зазвичай зберігають в незахищеному вигляді інформацію про платежі клієнтів.

Щоб уникнути таких неприємностей, банки продовжують вдосконалювати методи захисту карткових рахунків:

·         Електронні методи захисту

Для захисту інтернет-платежів міжнародні платіжні системи використовують технологію 3-DSecure – це додатковий захисний код, який вводиться користувачем при кожній транзакції. Для карт Visa ця технологія має назву «Verified by Visa», для карт MasterCard - «MasterCard SecureCode». Хоча ця технологія вже не нова, для українського ринку вона як і раніше залишається новинкою. Українські банки не поспішають впроваджувати навіть такі технології захисту онлайн-платежів, як одноразові паролі по СМС. Абсолютна більшість банків вважають достатнім використання тризначного коду, надрукованого на звороті карти.

·         Обмеження лімітів на карті

Наступний поширений метод захисту грошей від інтернет-шахраїв - це встановлення ліміту на розрахунки карткою в інтернеті. Якщо шахраї і заволодіють даними вашої карти, то, принаймні, не зможуть вкрасти всі гроші відразу. Нажаль, є банки, які зовсім не лімітують витрати по карті в інтернеті, що може призвести до втрати всі коштів на рахунку, якщо зловмисники заволодіють його номером та CVV2/CVC2 кодом.

·         Картка для онлайн-розрахунків

Найбільш рекомендований спосіб захистити ваші гроші від крадіжки через інтернет – отримати спеціальну картку для онлайн-розрахунків, якою можна розрахуватися лише в інтернеті. До таких карток відносяться VisaVirtuon та MasterCard Virtual.

·         Дотримання правил безпеки

Незважаючи на технічні нововведення щодо захисту онлайн-платежів, експерти констатують, що безпечними розрахунки в інтернеті стануть тільки тоді, коли самі власники пластикових карток будуть пам'ятати про правила безпеки і дотримуватися їх.

Ринок інтернет-банкінгу в Україні тільки починає розвиватися, але сегмент цього ринку безперечно буде набирати популярність в найближчому майбутньому. Звичайно цей ринок будуть ділити вже існуючі банки, що спеціалізуються на обслуговуванні роздрібних клієнтів. Але слід відмітити, що це й чудова можливість для появи нових спеціалізованих банків, які захочуть взяти на озброєння метод банку ТКС і стати сучасними електронними банками.

 

Список літератури

1.     Онлайн-банкінг від українських банків: що пропонують у 2013 році. [Електронний ресурс]. – Режим доступу до сайту: http://ua.prostobank.ua/e_banking/statti/onlayn_banking_vid_ukrayinskih_bankiv_scho_proponuyut_u_2013_rotsi_2

2.     Тинькофф Кредитные Системы. О банке. [Електронний ресурс]. – Режим доступу до сайту: https://www.tcsbank.ru/about/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info