zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>АКТУАЛЬНІ НАПРЯМКИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ АВІАТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ

 

Марінцева К.В.

Україна, Київ,

Національний авіаційний університет

 

Представлен обзор запланированных современных научных исследований в области организации авиаперевозок. Выделены основные проблемы авиатранспортной системы Украины, которые могут быть изучены в рамках научного направления «транспортные системы».

 

The strategic plan development of Air Transport System (ATS) analysis and modeling scientific research is essential in the context of the significant changes of functioning and interconnections of ATS subsystems in Ukraine. The paper presents an overview of the planned air transportation modern scientific research. The key problems of the Ukrainian ATS, which can be looked into the framework of "transport system" research area, are defined.

 

Враховуючи значні зміни у функціонуванні та взаємозв'язках підсистем авіатранспортної системи (АТС) України, актуальним є розробка стратегічного плану наукових досліджень щодо аналізу та моделювання даної системи.

Програма стратегічних досліджень АТС в Європі

Європа визначає майбутнє розвитку авіаційного транспорту в Програмі стратегічних досліджень та інновацій (Strategic Research and Innovation Agenda) [1]. В контексті даної Програми науково-дослідні центри, які є незалежними від будь-яких економічних інтересів, відіграють ключову роль у забезпеченні розвитку авіації. Європейська науково-дослідна установа в галузі авіації (EREA) надала Європейській комісії та авіаційному співтовариству свій прогноз розвитку АТС до 2050 року і розробила рекомендації відносно пріоритетних досліджень, які мають  бути профінансовані [2].

Спеціалісти EREA вважають що пріоритетними в наукових дослідженнях та розробках мають бути методи революційного підвищення пропускної здатності й ефективності експлуатації аеропортів – як основної підсистеми АТС.  При цьому основними критеріями ефективності вирішення даної задачі є екологічність, комфорт для пасажирів і безпека (рис.1).

Основна мета на 2050 рік, яка зазначена у [2] – це швидка, надійна і зручна  подорож пасажира «від дверей до дверей», незалежно від способу перевезення. АТС має бути орієнтованою на споживача (пасажира, вантажну клієнтуру), тому наукові дослідження мають бути зосереджені на розробці методів та технологій які дозволять економити час за рахунок скорочення затримок і черг, а аеропортові формальності зроблять зручними і «дружніми». Також актуальним, з точки зору європейських дослідників, є проблеми оптимізації і підвищення надійності зв'язків між різними видами транспорту для значного скорочення часу пасажирів та вантажів в дорозі.

 

Рис. 1. Актуальні задачі розвитку європейської АТС  (за джерелом [2])

 

Для підвищення ефективності експлуатації аеропортів необхідно виділити «критично важливі елементи». На сьогодні такими елементами є: управління повітряним рухом, проблема якого пов'язана з об’єднанням  аеропортів у мережу; технології в контрольованих і загальнодоступних зонах аеропорту, які мають бути переглянуті; інтеграція авіаційного транспорту у взаємодію з іншими видами транспорту.

Європейські спеціалісти вважають, що у 2050 р. у повністю автоматизованому аеропорті взаємодії пасажира з персоналом аеропорту при проходженні реєстрації та інших видів контрою практично не буде. Деякі формальні процедури повністю зникнуть.  Основна ідеологія сучасної технології обслуговування авіапасажирів це – зв'язок зі службами авіакомпанії та аеропорту у режимі «on-line» [3].

За думкою європейських вчених взаємозв'язок АТС з іншими видами транспорту є обов'язковим [2]. Цей взаємозв'язок необхідно моделювати і здійснювати як на фізичному рівні, так і на рівні управління. Фізичний рівень передбачає розробку стикувальних технологій АТС з іншими транспортними системами, в той час як управління – розробку централізованої комплексної системи управління транспортом, для забезпечення взаємозв’язку між різними суб'єктами діяльності на стратегічному, тактичному та оперативному рівнях.

Експерти відзначають, що на даний момент для оптимізації процесу доставки вантажів авіаційним транспортом є дуже важливими організаційні інновації, нові форми кооперації й організації процесу транспортування, впровадження новітніх досягнень сфери інформаційних технологій [4]. Для авіаційної вантажної галузі найбільшу значущість може мати система електронного оформлення вантажів e-Freight, приблизний аналог якої в пасажирських перевезеннях – електронний квиток – вже досить широко використовується авіакомпаніями світу. У 2007 році ІАТА провела пілотні проекти електронного оформлення вантажів у Великобританії, Нідерландах, Швеції із залученням найбільших авіаційних вантажоперевізників і експедиторів [5]. Наразі продовжуються дослідження досвіду та можливостей впровадження стандартів e-Freight в інших аеропортах світу.

Актуальні проблеми  АТС в Україні

Враховуючи кардинальні зміни у функціонуванні та взаємозв’язках  підсистем АТС України актуальним є питання розробки методології аналізу та моделювання функціонування даної системи з позиції незалежного суб’єкту (експерта).

У більшості опублікованих прогнозів ІКАО є примітка про виключення країн СНД із статистичної вибірки [6], [7], що свідчить або про неякісну статистичну базу даних по вказаним країнам, або про невідповідність загальним закономірностям функціонування. Отже,  розробка і застосування кількісних моделей для довгострокового прогнозування авіаперевезень в Україні вимагають додаткового дослідження.

Згідно з Концепцією Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року [8] вирішенням проблеми розвитку авіаційної галузі України є виконання ряду завдань по кожному з аеропортів. У перелік завдань програми розвитку включені будівництво, реконструкція і модернізація аеродромних комплексів та аеропортової інфраструктури, а також відновлення діяльності нефункціонуючих аеропортів. Реалізація даної Концепції та конкретних завдань по кожному з аеропортів породжує проблему визначення оптимального розподілу обмежених фінансових і інших ресурсів між функціонуючими і нефункціонуючими аеропортами. Крім того, важливим питанням є черговість фінансування. Які аеропорти необхідно модернізувати у першу чергу: ті що функціонують і є прибутковими, ті що функціонують, але збиткові, або ті, які в силу сформованої соціально-економічної ситуації припинили своє функціонування?

Незважаючи на значну кількість досліджень в області економіки і географії транспорту, питання подальшого розвитку та раціонального функціонування авіатранспортної мережі України залишаються невирішеними. Все ще є труднощі об'єктивної оцінки ступеня розвитку існуючої мережі авіаперевезень, як в географічному, так і в економічному, технічному та технологічному аспектах. В даний час не існує фундаментальних досліджень, які б закладали методику визначення перспективної мережі авіасполучень в країні та масштабів необхідного розвитку інфраструктури АТС.

Сучасний стан організації наземного обслуговування пасажирів в аеропортах України  ще не відповідає вимогам та очікуванням пасажирів, зростає значення ефективного використання капітальних вкладень з точки зору досягнутого технічного рівня, технології, економіки і надійності. Адже необґрунтоване технічне рішення може обернутися багатомільйонними втратами як при будівництві нової споруди, так і при реконструкції. До того ж стійкою тенденцією розвитку технологічних процесів обслуговування пасажирів в аеропорту є не тільки ускладнення принципу їх організації, збільшення вкладень у будівництво та обладнання аеровокзалів, але й необхідність всебічного зниження ймовірності затримок і збійних ситуацій. Проблемним питанням є методика вибору впроваджуваних IT, який приймається на вищих рівнях управління авіапідприємством. Побудова математичних моделей складних технологічних процесів, у тому числі і обслуговування пасажирів, дозволить отримувати оптимальні рішення як на етапах проектування так і експлуатації підсистем АТС, і дозволить економити на впровадженні закордонних IT-продуктів, які мають досить високу вартість.

Частка українських авіапідприємств на світовому авіаринку дуже невелика і не відповідає потенціалу країни, зумовленого її географічним положенням, рівнем розвитку і наявністю власного виробництва повітряних суден. Для українського ринку вантажних авіаперевезень є актуальною тема модернізації технології обробки вантажу, а саме –  розробка технології прозорої, узгодженої  процедури документообігу з оформлення міжнародного авіавантажу, яка б відповідала  міжнародній практиці. Цьому може посприяти впровадження нової технології ІАТА e-Freight. Але дана технологія потребує системного підходу, тому, що в вантажних перевезеннях задіяні різні підсистеми ТС.

Виходячи із аналізу проблем АТС України в табл.1 пропонуються стратегічні наукові дослідження з напрямку «транспортні системи», які можуть вирішити деякі задачі підвищення ефективності функціонування як підсистем, так і АТС в цілому.

 
Таблиця 1.
Стратегічні наукові дослідження з напрямку «транспортні системи»

 

Список джерел

1.     Brunet M. The EREA vision on high priority research axes towards air transport system 2050 [Електронний ресурс] / Muriel Brunet, Alte de Boer, Volker Gollnick, Steffen Loth, Graciano Martinez, Dennis Nieuwenhuisen // 28th International Congress Of The Aeronautical Sciences. – Brisbane: ICAS, 2012 – 17 p. – Режим доступу: http://www.icas.org/ICAS_ARCHIVE/ICAS2012/PAPERS/229.PDF

2.     From Air Transport System 2050 Vision to Planning for Research and Innovation [Електронний ресурс]. – EU: EREA, 2012. – 44 p. – Режим доступу:  http://www.ila-berlin.de/ila2014/konferenzen2012/upload2012/EREA%20From%20Vision%202050%20to%20Research%20planning.pdf

3.     Navigating the Airport of Tommorrow. TRAVEL TECH  CONCULTING. Amadeus // http://www.amadeus.com/airlineIT/navigating-the-airport-of-tomorrow/index.html?OADS=29

4.     Королев О.К. Внедрение технологии электронного оформления грузовых коммерческих и перевозочных документов (E-Freight) в авиакомпании "Аэрофлот" [Електрон. ресурс] //Материалы III International Air Cargo Forum – 2012. Режим доступу: http://www.ato.ru/content/vnedrenie-tehnologii-elektronnogo-oformleniya-gruzovyh-kommercheskih-i-perevozochnyh

5.     e-Freight international monthly report, June 2013 [Електрон. ресурс] –  ІАТА – 2013. – 18 р. Режим доступу:  http://www.iata.org/whatwedo/cargo/e/efreight/Documents/r17-ef-monthly-volumes-international.pdf IATA. Airline Industry Forecast [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.iata.org/publications/Pages/airline-industry-forecast.aspx

6.     ИКАО. Прогноз развития воздушного транспорта до 2025 года. Cir 313 AT/134. – ИКАО, 2007. – 64 с.

7.     Концепція Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. N 944.  [Электронный ресурс].  Режим доступа: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP130944.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info