zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>МОУШН-ДИЗАЙН У ФОРМУВАННІ СУЧАСНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

 

Боденчук О.Б.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье освещено понятие моушн-дизайна. Осуществлена классификация моушн-графики по сфере использования. Рассмотрена ее роль в формировании современного информационного пространства.

Ключевые слова: моушн-дизайн, анимация, моушн-графика.

 

Актуальність теми. Час та технології постійно рухаються лише вперед, і потреби людей, як і їхні можливості, також невпинно змінюються. Проблемою на сьогоднішній день є те, що інформаційний простір перенасичений різного роду інформацією. Графічним дизайнерам дедалі важче стає донести потрібну інформацію до потенційного глядача. Обмежені можливості статичних зображень неминуче призводять до певної шаблонності в викладі матеріалу, і як результат, потрібна інформація може залишитись не поміченою. Саме тому і виникла потреба анімувати зображення та тексти, оскільки доведено, що рухома картинка сприймається значно краще ніж статична. Також не слід забувати той факт, що відеоряд в більшості випадків має звуковий супровід, а це в свою чергу значно підсилює вплив на глядача. На сьогодні є дуже актуальним питання пошуку та використання нових видів подачі інформації, та їх інтеграцію з новітніми гаджетами. І одним з таких нових видів є напрямок в дизайні, який має назву моушн-дизайн. Це досить молодий вид дизайну, а отже і мало вивчений, а враховуючи основні тенденції розвитку науки і техніки питання його вивчення буде актуальним щонайменше найближче десятиліття.

 Аналіз останніх досліджень та публікацій. Історичний розвиток концепцій та технологічних рішень анімаційного дизайну цікавив багатьох науковців та спеціалістів в галузі дизайну. Досить детально та в історичному порядку питання розвитку анімаційного дизайну розглядає найвідоміший публіцист в цій галузі Артем Куренков [1]. Куренков показує суспільство та прогрес як основну рушійну силу під впливом якої моушн-графіка змінює свою форму з часом. Шукав також варіанти пояснення цього явища в дизайні І. Остриков [2]. Він аналізував етапи розвитку комп’ютерної техніки, та пов’язував з нею розвиток дизайну. Зовсім під іншим ракурсом вивчав моушн-дизайн Джастін Кон [3]. Саме Д. Кон вперше спробував узагальнити види анімаційного дизайну в одну спеціалізацію та дати їй конкретне визначення. Проте жоден з авторів не класифікує моушн-дизайну за сферами використання, що досліджується в даній роботі.

Метою роботи є обґрунтування поняття моушн-дизайн у контексті інформаційного середовища. На основі поставленої мети виділено наступні завдання: розглянути поняття моушн-дизайну; класифікувати види моушн-графіки за сферами використання; окреслити роль моушн-дизайну у формуванні інформаційного простору.

Об’єктом дослідження є моушн-дизайн. Предметом дослідження є особливості використання графіки у моушн-дизайні.

Виклад основного матеріалу. Моушн-дизайн (від англ. Motion design) - різновид графічного дизайну, в якому рух повідомляє глядачеві додатковий сенс, нерозрізнений в окремо взятому кадрі [6]. Сам термін з'явився в 60-х роках, а перші роботи з'явилися в середині 1950-х, а хоч скільки-небудь помітним явищем моушн-дизайн став років двадцять тому.

Моушн-дизайн (інша не менш розповсюджена назвавідео-дизайн) - це графіка в русі, створена 2D і 3D редакторами, що супроводжується музикою і музичними ефектами. Використовується як незалежно від відео, так і як додаток до нього. За креативністю моушн-дизайн неможливо порівняти ні з одним видом дизайну, тому що моушн-дизайн охоплює практично всі галузі дизайну, творчості та мистецтва. З його допомогою можна візуалізувати сон, або оживити твори Сальвадора Далі і Бориса Валеджо, а також створити і змусити рухатися реальні механізми і предмети за законами фізики [1; 2].

За сферами використання моушн-графіка класифікується на такі види: айдентика; теледизайн (broadcast design, упаковка каналу); кіно (титри і футуристичні інтерфейси); реклама; відеокліпи; корпоративне відео; інфографіка; навчання (відео-пояснення, туторіали); stage graphics (сценічна графіка, оформлення сцен); інтерактивний дизайн; відеоарт; веб-сайти; ігри; демосцена; мобільні додатки.

Як правило, в кожній галузі є фахівці, які працюють в якомусь одному своєму напрямку. Але, звичайно, це не завжди так. Якщо є історія, розказана в часі, то моушн-дизайнер, окрім власне дизайнерських навичок, повинен ще трохи бути режисером, оператором, монтажером, програмістом і продюсером, звукодизайнером. Тобто він ніби повинен бути всім. Такої кількості ступенів свободи (та відповідальності) нема, мабуть, ні в одному виді дизайну. З цієї точки зору моушн-дизайн стає ближче до кіно та інтерактивного дизайну, ніж до дизайну графічного. Моушнце своє середовище зі своїми правилами. З цієї причини, в моушн-дизайні працює дуже мало графічних дизайнерів, це зовсім інший спосіб мислення.

Темпи, якими розвивається моушн, просто космічні: статичне зображення пристойно виглядало три роки тому, сьогодні сприймається як архаїзм, постійно виникають нові інструменти, технології, рішення.

Висновки. Моушн-дизайн відіграє дуже важливу роль у формуванні сучасного інформаційного простору. І хоча на сьогодні сам термін відомий далеко не всім, але буквально кожен може спостерігати його щодня на телебаченні, в інтернеті, в зовнішній анімаційній рекламі тощо. З розвитком технологій цей список буде значно поповнюватись.

Перспективи подальших досліджень. Надалі є необхідність більш детально дослідити художні особливості моушн-дизайну, його нові можливості та концепції, які можна реалізувати на практиці.

 

C:\Users\Alex\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\_.jpg 1 C:\Users\Alex\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\iVjPTrMqnAWVbIfS0rsetA-poster.jpg 2

 

Список використаних джерел

1.     Куренков А.И. Моушн-дизайн — самое интересное, что есть в графике/ А.И. Куренков [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.adme.ru/tvorchestvo-reklama/artem-kurenkov-moushn-dizajn-samoe-interesnoe-chto-est-v-grafike-60291/

2.     Остриков И.О. Моушн-дизайн — уникальная профессия [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://screamschool.ru/programs/p/motion_design/

3.     Кон Джастін Motionographer [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://motionographer.com

4.     Степанова М.Ю. Моушн-дизайн / М.Ю. Степанова, І.О. Рутковський [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://screamschool.ru/programs/p/motion_design/.

5.     Єль-Асмар Карлос [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.jciyouth.org/index.php/about-us

6.     Вікіпедія Моушн-дизайн/ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ru.wikipedia.org/wiki/Motion_graphicsПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info