zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОБРАЗНІ РІШЕННЯ В ДИЗАЙНІ СКЛЯНИХ МЕБЛІВ

 

Дашкевич О.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В данной  работе исследованы образные решения в дизайне стеклянной мебели, роль и возможности применения стекла при создании мебели. Рассмотрены способы придания формы стеклу и совмещения этого материала с другими материалами, а также применение эффектов прозрачности, блеска, цвета для имитации вида и свойств веществ, материалов, явлений и процессов.

Ключевые слова: стекло, мебель, стеклянная мебель, дизайн, имитация, эффект, свойства стекла, обработка стекла, применение стекла.

 

Постановка проблеми. В світлі нових досягнень технології обробки та виготовлення скла з'явились нові можливості застосування скла у дизайні меблів. У сучасному проектуванні скляних меблів набуває популярності образна передача за допомогою скла станів, явищ та властивостей інших матеріалів. Сучасні технологічні досягнення в області виготовлення та обробки скла значно підвищили його фізичні характеристики, такі, наприклад, як міцність, термостійкість та безпеку у використанні. Забезпечивши появу нових образних рішень у дизайні меблів, скло як матеріал все одно залишається складним в обробці, а у застосуванні вважається більш вибагливим та крихким від традиційних матеріалів для виготовлення меблів, таких як, наприклад, дерево, метал чи камінь. Проблемою є пошук джерел образних рішень та їх передача через скло, враховуючи складні для обробки властивості.

Аналіз досліджень і публікацій. У дослідженнях в області дизайну скляних меблів основну увагу зосереджено на технології виготовлення скла, його обробки, декору та класифікації меблів зі скла за функціональним призначенням. У праці Л. Білоус висвітлено історію розвитку, виготовлення і способів оздоблення художнього скла на Україні у XVIII-XIX ст, також зроблено огляд асортименту інтер'єрного призначення склоробних заводів та стилістики цих виробів [2]. Кетрін Соррел характеризує принципи та способи застосування скла та прозорих виробів в інтер'єрі [3]. Лакшмі Бахаскаран торкається теми застосування скла як матеріалу у стилістичному контексті [1]. У інтернет-ресурсах публікуються в основному загальні відомості про дизайн-розробки та інформація ілюстративного і рекламного характеру [5; 6; 7].

Автори наукових досліджень не торкаються питань дизайну скляних меблів, можливостей застосування скла для образної передачі властивостей речовин та матеріалів, а також способів передачі ефектів, станів та процесів у дизайні меблів.

Формування цілей статті. Метою статті є виявлення особливостей застосування скла у дизайні меблів. Завданнями статті є: 1) охарактеризувати поняття скляних меблів та скла як матеріалу для виготовлення меблів; 2) провести класифікацію образних рішень скляних меблів у сучасному дизайні; 3) проаналізувати художні властивості скла.

Об'єктом дослідження є скляні меблі. Предметом дослідження є роль та способи застосування скла в образних рішеннях дизайну меблів.

Виклад основного матеріалу. Сучасні технологічні досягнення в області виготовлення та обробки скла значно підвищили його фізичні характеристики, такі, наприклад, як міцність, термостійкість та безпеку у використанні. Завдяки технологічним інноваціям скло як матеріал дедалі ширше застосовується у проектному дизайні, займає все більше галузей виробництва, проникає  у всі сфери побуту, також стає незамінним у виготовленні меблів. У меблевому виробництві найчастіше скло застосовують для виготовлення столів, поличок, шаф та ширм, тумб, рідше – ліжок, стільців та крісел, обладнання у ванних кімнатах та побутової техніки (музичні колонки, телефони, столи-комп'ютери). А завдяки образним рішенням сучасні меблі зі скла не тільки виконують своє функціональне призначення, а й все частіше перетворюються на арт-об'єкти.

Образні рішення в дизайні скляних меблів можна умовно поділити на дві групи: 1) імітацію речовин та матеріалів; 2) передачу процесів, явищ та станів.

Завдяки схожим властивостям у меблевому дизайні скло найчастіше застосовується для передачі різних станів та проявів води та інших речовин і матеріалів. При цьому використовуються ті властивості скла, які є схожими з імітованою речовиною, наприклад, блиск, прозорість, безбарвність чи колір.

Образні рішення води у різних її станах передають дизайнери за допомогою ефектів прозорості, блиску, кольору, оскільки скло, як і вода, прозоре, схоже за кольором і, як вода, так само відбиває світло. Також цей матеріал може приймати будь-яку форму: як плавну, обтічну і текучу, так і чітку геометричну. Застосування скла як монолітного об'єкту реалізується дизайнерами через викладання шарами, поєднання з іншими матеріалами для підкреслення контрастного прояву властивостей скла.

Дизайнер бюро Duffy London Крістофер Даффі створив столик Abyss (рис. 1: 1), що  нагадує геологічний макет морського дна – з островами, лагунами та впадинами [6; 7]. Образ морської води переданий у вигляді прямокутної в плані стільниці, викладеної багатьма листами кольорового скла. Матеріал темніє по мірі збільшення шарів, ніби прозора морська вода, тому колір стільниці змінюється в залежності від глибини ділянки.

 

Photo 03.jpg

1

Как сделать камень из картона или Необычный стол «Вода»

2

Работы из стекла Tokujin Yoshioka

3

дизайнерская мебель

4

Пузырьки, пузырьки…в столе

5

Homune Table by Michael Young

6

Рис. 1. Скляні меблі:

1 – Крістофер Даффі, Abyss; 2 – Домінгос Тотора, «Вода»;

3 – Токуджин Йошиока, «Стілець, зникаючий під дощем»;

4Nendo, Mirror-Chair;

5 – Ліана Ярославська; 6 – Майкл Янг, Homune

 

Художник і меблевий майстер Грег Классен створив колекцію столів River, що схожі на топографічні карти зі скляними ріками та озерами [5]. Для передачі води річок та озер використано прозоре тоноване в масі голубувате скло, формою повторює контури "берегів", крізь яке проглядає дерев'яне "дно". Дизайнер Домінгос Тотора розробив стіл «Вода» (рис. 1: 2) [7], у якому стільниця виконана з товстого прозорого скла і нагадує тиху гладь води, так, що крізь неї видно кам'яні валуни – ніжки столу.

Популярним образом скляних меблів є передача води у твердому стані. Дизайнер (Токуджин Йошиока (Tokujin Yoshioka))  у своїх роботах зі скла широко застосовує імітацію льоду. Матеріальність цього образу передано кришталевою прозорістю освітленого оптичного скла, його товщиною, гладенькою шліфованою, десь злегка хвилястою, танучою фактурою. Скляний «Стілець, зникаючий під дощем» (рис. 1:3), здається, ніби зроблений не зі скла, а з танучого льоду, а стіл для бару Waterfall («Водоспад») виглядає так, наче ось-ось розіллється. Це найбільший у світі стіл, що виготовлений з оптичного скла, яке зазвичай використовується у лінзах гігантських телескопів, довжина його 4,2 м. Оброблене за спеціальною  японською технологією, відлите у платинові форми, в момент свого затвердівання скло набуло дивовижних властивостей. Світло, проходячи крізь нього, довільно переломлюється і створює дуже переконливу ілюзію стікаючої води. Незважаючи на розміри, за рахунок надпрозорості та світлових ефектів, стіл здається невагомим і ніби ширяє у повітрі. У комплекті зі столом Waterfall є ще й низенькі табуретки та лавочки Waterblok [4] з того ж прозорого оптичного скла, нагадують своєю формою та виглядом величезні підтанувші куски льоду.

Продовжує тематику твердого стану води дизайнер Brodie Neill у розробці шезлонгу зі скла Glacier, що, незважаючи на достатній об'єм, зовні виглядає мініатюрним шматочком льоду. Для його відливу була використана технологія безшовного приварювання двох частин, а у центрі шезлонга всередині спеціально залишено шаровидну порожнину. Дизайнер витратив 135 літрів рідкого розпеченого  скла, вага готового виробу трохи більше 300 кг і весь процес виготовлення 10 екземплярів зайняв 80 днів.

Образ води у газоподібному стані представила дизайнерська студія Nendo для фабрики  Glas Italia у розробці стільця зі спинкою-дзеркалом Mirror-Chair (рис. 1:4) [5] застосувавши ефект матового скла для передачі туману. В образному рішенні дизайн-розробки дзеркальний верх плавно перетікає у матовий низ, створюючи видимість густого туману.

Також поширеною є імітація несхожих зі склом матеріалів і невластивих склу явищ та процесів. Для досягнення таких ефектів, під час технологічної обробки склу можна надати таких властивостей, як матовість, товщина, фактура, форма та різні поєднання цих характеристик, а також міцність та термостійкість. Наприклад, для передачі процесу утворення бульбашок або імітації їх образу, застосовують бульбашки зі скла, оскільки спосіб утворення скляних та будь-яких інших бульбашок схожий, і усі вони за будовою являють собою порожнину, оточену тонкою прозорою оболонкою.

Образ мильних бульбашок втілено у дизайні скляних шафок Round Square студії Thier&VanDaalen [7]. Ефект імітації мильної оболонки досягається завдяки прозорості та блискучій поверхні скла, його тоненьким стінкам, а також плавним вигинам форми.

Образне рішення процесу виникнення бульбашок відобразила Ліана Ярославська у колекції журнальних столиків (рис. 1:5) [7]. Кожен з них виконаний у вигляді скляного куба на підставці, всередині якого знаходяться маленькі та більші скляні бульбашки. Створюється враження, ніби бульбашки, виникаючи, летять вгору.

В'язкі речовини представлено в образі меду, що втілив Майкл Янг у дизайні столика Homune (рис. 1:6) [6]. У ніжці, виконаній з 36 окремих частин і з'єднаних між собою, відтворено складну структуру зі скла янтарного кольору, за формою, блиском та забарвленням подібну до переливів свіжого тягучого меду в рамах.

Скло – це пластичний матеріал, наділений широкими можливостями та властивостями застосування, і тому цілком придатний для втілення найсміливіших дизайнерських фантазій. Образно осмислені скляні меблі – це скульптури, які, крім естетичної, виконують ще й свої утилітарні функції.

Висновки. У результаті дослідження було визначено можливості застосування скла  у дизайні меблів. Образні рішення в дизайні скляних меблів можна умовно поділити на імітацію речовин та матеріалів і передачу процесів, явищ та станів. Завдяки схожим властивостям у меблевому дизайні скло найчастіше застосовується для передачі станів води, а також інших текучих речовин та матеріалів. При цьому у джерелі образного рішення спостерігаються ті властивості скла, які є схожими з обєктом імітації.

Перспективи подальших досліджень. У подальшому планується провести дослідження способів застосування у дизайні меблів ілюзій (простору, глибини, форми, руху, кольору) за допомогою властивостей скла.

 

Література

1.     Бахаскаран Л.  Дизайн и время. / Л. Бахаскаран.- М. Арт-Родник, 2006. – 256 с.

2.     Скрипник Г. Історія декоративного мистецтва України. / Г. Скрипник. У 5 т. Т. 3 / НАН України. ІМФЕ ім. М.Т. Рильського; Наук. ред. Т. Кара-Васильєва. - К., 2009. – 516 с.: іл.

3.     Соррел К. Пространство и свет в современном интерьере / К. Соррел. – М.: Кладезь-Букс,2006. – 144 с.: іл.

4.     Domus Design. – 2012. – 04 (99). – С. 62-67.

5.     Грег Классен Колекція столів River [Електронний ресурс]. – Режим доступу: archidea.com.ua

6.     Крістофер Даффі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.admagazine.ru

7.     Thier&VanDaalen «Round Square» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.novate.ruПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info