zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ТЕМАТИЧНЕ СПРЯМУВАННЯ ЛИСТІВКИ

 

Костюк К.С.

Україна, м.Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Abstract. The article presents a thematic course leaflets, selected types such as greeting, information, advertising leaflets. Illuminated design features of informational embodiment of the cards.

Keywords: postcard, themes, news, serial, advertising, functions.

 

Актуальність теми. На сьогодні відбуваються зміни середовища, відкриття науки та перетворення культурного світу людини. Будь-яка листівка – завжди унікальний історичний документ, самобутня візитка в епоху культури, філософії та інформаційних технологій і це дало поштовх появі яскраво-виражених листівок. Поява нових матеріалів зумовлює пошук дизайнерами конструктивних рішень, а також дає можливість створення нових цікавих і особливих листівок. Необхідним в даній роботі є систематизація листівок за тематичним спрямуванням.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Листівка стала об’єктом наукових досліджень досить пізно, оскільки різні її види виникли в різних століттях, а активний розвиток її розпочався в XX столітті. Проблемою дослідження історичного розвитку та класифікацією окремих видів листівок займалися М. Тимошик, С.Серов та М. Лавров [1, с.67]. Детальніше дослідження поняття сучасної листівки надав М. Шлеєв та В.Є.Михайленко [5, c.49]. У дослідженнях М. Шлеєв розкриває проблему специфіки формування видавничого дизайну та сучасної листівки, як окремі галузі наукових технологій в цілому. Здійснює класифікацію і позначає засоби сучасної листівки, а також наводить розгорнуте визначення типологічних властивостей листівки.

Питанням, дотичним до історії розвитку сучасної листівки займались Ч. Пірс, Б. Гандер, О. Малаховський, А. Валис та О. Перфильєва [3, c.55]. А. Валис досліджує листівку як універсальний інструмент культури. Питанням технології листівки займався К. Шонк-Русич та В.О. Побєдін. Дослідники у своїх працях розглядали загальну тематику листівок, але не ділили листівки за тематичним спрямуванням.

Формулювання цілей статті. Метою роботи є виявлення напрямків тематичного спрямування листівки. Завдання: дати загальну характеристику листівки та визначити класифікацію їх за тематичним спрямуванням.

Виклад основного матеріалу. Листівка – носій твору мистецтва, особлива форма для вираження й існування художнього змісту, візуалізованого через певний естетичний об’єкт – зображення. За тематикою листівки поділяються на: вітальні, рекламні, інформаційні.

Вітальна листівка – універсальний подарунок до будь-якої події. Для будь-якого приводу створюється цікава і оригінальна листівка з метою висловити свою увагу адресату. Вітальна листівка характеризується наявністю чіткого, красивого надпису; тематичною спрямованістю зображення; виразністю зображення та шрифту.

Традиція створення авторських листівок, призначених для друзів і близьких, в мистецьких колах продовжує існувати і сьогодні, хоча вона видозмінилися, і тепер в подарунок можна отримати, наприклад, комп'ютерний варіант листівки. Вітальні листівки створюються для привітань на свята. З точки зору дизайну листівка повинна мати шрифт легкий для сприйняття, а також зображення, яке швидко сприймається і є цілісним в загальному вигляді.

Також листівки бувають серійними та ручної роботи. Справжня серійна листівка з’явилася також в Англії, в 1840 році, коли державний службовець сер Генрі Коул вигадав для родичів оригінальне поздоровлення – Різдвяну листівку з малюнками свого друга, художника Джона Хорслі. Вітальна листівка мала великий успіх. Родичі Коулів з гідністю демонстрували її всім охочим. Це наштовхнуло Коулів на думку, що подібні листівки можна продавати всім охочім [2, c.56].

Рекламна листівка – це неофіційний виріб, присвячений якомусь товарові, послузі або групі однорідних товарів. Найчастіше листівки виконуються розміром з аркуш ватману А4, але зустрічаються варіанти листівок менше. Якщо говорити про рекламну листівку, як про типографський виріб, то тираж листівок не можна назвати великим: зазвичай випускають кілька сотень листівок. Листівки поширюють на конференціях, виставках, ярмарках та інших заходах. Листівки можуть використовуватися спільно з іншими рекламними поліграфічними матеріалами: буклетами, наклейками, брошурами. Останнім часом роздачею листівок займаються промоутери. Листівки розповсюджуються через торгові центри і за допомогою "директ мейл". У великих компаніях прийнято розкладати рекламні буклети та листівки в зоні очікування для відвідувачів, поряд з ресепшен. Рекламна листівка – це прекрасний маркетинговий інструмент, при малій затратності на виготовлення листівки цей метод може призвести до вас в офіс реальних споживачів.

Інформаційні листівки – один з найефективніших способів реклами фірми чи послуг, які надаєте, адже реклама потрапляє саме до тих людей, для яких вона призначена. Специфіку тематичних листівок дизайнеру важливо з’ясувати для того, щоб на якісному фаховому рівні створити інформаційний продукт, який відповідатиме потребам найвимогливішого покупця або поціновувача філокартистської продукції.

Листівка інтегрує властивості інших видань: листівка як рекламне видання може визначатися комплексом атрибутивних ознак, приманних як образотворчому виданню, так й інформаційному. Комплектне видання листівок може бути ефективним навчальним або ефектним літературно-художнім виданням. Все залежить від оригінальності первинного задуму проекту і його наступних етапів реалізації.

Висновки. Листівки – художні, поштові (поштова картка – карткове видання встановленогоо формату, надруковане з одного чи з обох боків). Листівки є ілюстровані, текстові. Цікавими є репродукційні, оригінальні (зображення розробляється спеціально для видання, не копіює вже існуючий оригінал митсецтва) Поділяються на вітальні, подарункові, сувенірні, рекламні, соціальні, психологічні. Листівка як рекламне видання може визначатися комплексом атрибутивних ознак, приманних як образотворчому виданню, так й інформаційному. У статті представлено тематичне спрямування листівок, виділено такі типи як вітальні, інформаційні, рекламні листівки. Висвітлено дизайн-особливості інформаційного втілення листівки.

Перспектива подальших досліджень. Надалі є необхідність розробити класифікацію листівок за матеріалами виготовлення.

 

Список використаних джерел

1.     Тимошик М.К. Історія виникнення листівок / М.К. Тимошик. – К.: Зоря, 2002. – 235 с.

2.     Данилевский В.А. Картонная и бумажная открытка. – М.: Лесная промышленность, 1979. – 300 c.

3.     Перфильєва Л.О. Відкриті листівки / Л.О. Перфильєва. – М.: Квадрат, 2001 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ido.rudn.ru/psychology/psychology_of_marketing/ch5_2.html

4.     Сбітнєва Н.Ф. Современная украинская откритка: проблемы повышения рекламной эффективности [Электронный ресурс] / Н.Ф. Сбітнєва // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. 2005. № 3. С. 4046.

5.     Шлеєв В.М. Листівки і їх колекція: підручник / В. Шлеєв. – К.: Зоря, 1995. – 345 с.

6.     Яцюк О.Г. Компьютерные технологии в дизайне. Логотипы, упаковка, буклеты, открытка. – СПб.: БХВ-Петербург, 2002. – 464 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info