zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>Прийоми формотворення предметного середовища офісних приміщень

 

Козак К.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье отражено состояние научных исследований в области дизайна среды офисных помещений, выделено несколько приемов формообразования предметной среды: интерпретация природных мотивов, геометризация искусственных форм в дизайне офисных помещений, использование образно-стилевого решения в формировании пространства. Осуществлена классификация офисов и выявлена их художественная стилистика.

Ключевые слова: приемы формообразования, офисные помещения, природные мотивы, геометрические формы, образное решение.

 

Актуальність теми. Офісний дизайн – це візитна карта компанії для клієнтів і партнерів, та гарант якісної роботи її співробітників. Для того щоб серйозно сприймали послуги, які надає фірма дизайнери акцентують свою увагу на організації робочого простору за допомогою групи рішень концепцій формотворення простору. Саме від комфорту знаходження на робочому місці, його раціонального розподілу, безпеки, рівня надаваного сервісу залежить ефективність роботи працівників.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. У дослідженнях інтер’єрів офісів враховуються важливі моменти, такі як оформлення офісу, відповідність корпоративному стилю компанії, правильне освітлення, аспекти декору і організація офісного простору, добір колірних гам і опоряджувальних матеріалів згідно вимог ергономіки і екологічності. С.П. Шевчук, В.А. Скороходов, В.М. Жуковська розглянули проблеми та методи управління, принципи і підходи до ефективної організації роботи сучасного офісу [1]. Автори виділили дві концепції оформлення за планувальними: класично-коридорна система, відкритий простір.

Подальші дослідження розвивались в напрямку поліпшення працездатності працівників та іміджу компаній. Вони виявили, що від прямого зв'язку між комфортністю робочого місця та ефективністю праці поліпшується настрій і самопочуття працівників, підвищується концентрація уваги [2]. Важливим джерелом інформації є матеріали інтернет-джерел, в яких піднімаються питання розробки власного стилю [3] та сучасні тенденції в облаштуванні офісного простору [5]. У інтернет-джерелах розглянуто офіси найбільших компаній світової інтернет-індустрії: Skype, Twitter, Google [4]. Праці, які розглядалися, не забезпечують ґрунтовного дослідження прийомів формотворення в інтер’єрах офісних приміщень.

Мета і завдання. Метою є виявлення прийомів формотворення предметного середовища офісних приміщень. Завданням є класифікувати прийоми формотворення простору інтер’єрів офісних приміщень, описати і виявити особливості офісів.

Об’єктом дослідження є офісні приміщення. Предметом дослідження є прийоми формотворення предметного середовища офісів.

Виклад основного матеріалу. Офісний простір широко використовується в наш час. Від якісного дизайну, найбільш оптимального розміщення робочих місць і техніки, залежить ефективність роботи, комфорт і психологічний стан всіх співробітників колективу, а також імідж організації. Дизайнери створюють найсміливіші варіанти для привернення уваги, в основному за рахунок шокування, пародіювання, легкості сприйняття, яскравості і високого рівня запам'ятованості образу.

Найчастіше дизайнери беруть ідеї з оточуючого середовища: різноманітні мотиви, форми, образи та процеси. З точки зору дизайну можна виділити декілька прийомів формотворення предметного середовища офісів.

Інтерпретація природних мотивів в дизайні офісних приміщень на сьогодні дуже доречна. Дизайнери вирішують проблему відсутності природніх матеріалів та озеленення, використовуючи природні матеріали та об’єкти (рис. 1:1).

 

1

Офис Selgas Cano в Мадриде по дизайну Айвана Баана

2

Рис. 1. Інтерпретація природних мотивів

 

Рослини символізують гармонію всіх елементів креативного офісу. Використання натурального дерева, гальки, велика кількість денного світла, в поєднанні з продуманою системою штучного освітлення, що імітує природне, покликані давати мешканцям офісу відчуття відкритого простору, яке не обмежує думки і заряджає енергією. Так, за рахунок імітації матеріалів природи спроектований офіс компанії Adobe відображає те, що можна чекати від креативної успішної компанії, - яскраві сплески кольору, цікаві малюнки і частка гумору і веселощів.

Взаємозв’язок середовища з природою за рахунок прозорих об’єктів забезпечується конструкціями зі скла. Відкритий простір з двох сторін: до вулиці попереду і до саду позаду будівлі – це абсолютно приголомшлива дизайнерська концепція. Будівля виглядає як осучаснена печера і є частиною навколишнього ландшафту (рис. 1:2).

Геометризація штучних форм в дизайні офісних приміщень зустрічається на сьогоднішній час майже у всіх компаніях. Одним з варіантів геометризації є членування простору площинними геометричними формами. В офісі SYZYGY у Франкфурті, головною відмінною рисою є його вільна форма, яка відразу ж на вході повідомляє клієнтам, і працівникам офісу, що діяльність агентства пов'язана зі сферою майбутнього (рис. 2). Формування простору базується і на використанні геометричних форм у конструктивних елементах середовища в приміщеннях офісів. Інтер’єри офісів завдяки своїм нестандартним конструктивним рішенням, набирають форму одного цілісного об’єкту, на якому побудована сама ідея створення композиції приміщення.

 

Рис. 2. Членування простору за допомогою геометричних форм

 

Функціональне моделювання простору здійснюється з використанням об’єктів наповнення в інтер’єрі офісних приміщень. Книжкові полиці, столи, стільці, які підкреслюють відкритість між службовцями, об'єднуючи структуру приміщення, ділять офіс на сегменти, призначені як індивідуального спілкування віч-на-віч, так для активних «мозкових штурмів» підрозділів компанії.

Використання образно-стильового рішення у формуванні простору здійснюється за наслідуванням музейного та виставкового простору інтер’єру в офісних приміщеннях. Офіс з образом виставки виходить з аналізу інформації про компанію: існуючий фірмовий стиль, торгові марки, слогани, рекламні публікації компанії, традиції. Це допомагає створити відповідну атмосферу і впливає на працездатність. Поширеним варіантом образно-стильового рішення є образ космічного інтер’єру в офісних приміщеннях. Важливу роль відіграють концептуальні рішення відпочинкового та ігрового простору в інтер’єрі офісного приміщення, для якого характерні яскраві колірні фрагменти, що створюють позитивну атмосферу в приміщенні (рис. 3:1).

 

Google Zurich creative office

1

Pixar offices

2

Рис. 3. Образно-стильове рішення у формуванні простору

 

Говорячи ж про функціональність, багато основних елементів здаються декоративними тільки на перший погляд. Яскраві спіральні елементи, наприклад, відокремлюють загальну зону від коридору, а литий полімер з циферблатом годинника містить мережеве обладнання. Наслідування житлового простору в інтер’єрі офісу реалізується через наявність власного кабінету для роботи (рис. 3:2).

Висновки. З точки зору дизайну креативне та комфортне робоче місце позитивно впливає на співробітників. В інтер’єрі офісів автор виділяє декілька прийомів формотворення предметного середовища. Перша – інтерпретація природних мотивів, яка використовує та імітує природні матеріали та об’єкти, взаємодіє з середовищем за рахунок прозорих об’єктів. Другою групою є геометризація штучних форм, яка характеризується членуванням простору за допомогою площинних геометричних форм та формування інтер’єру у конструктивних елементах середовища, функціональним моделюванням з використанням об’єктів наповнення. Останньою групою є використання образно-стильового рішення у формуванні простору (наслідування музейного, виставкового, житлового, відпочинкового, ігрового простору та ін.).

Перспективи подальших досліджень. В подальших дослідженнях можливий пошук нових стилістичних образів, розробка нових концепцій формотворення.

 

Список використаних джерел

1.     Шевчук С. П. Управління сучасним офісом / С. П. Шевчук, В.А. Скороходов, В. М. Жуковська. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 183 с.

2.     Зайцева Н. Самые креативные офисы. Если работать, то красиво. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://dizstyle.ru/eshe/khit-parad-kreativnykh-reshenii/samye-kreativnye-ofisy-esli-rabotatj-to-krasivo.html

3.     Офис в фирменном стиле [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.officemart.ru/design/articles/articles452.htm

4.     Офисы мира: интернет-гиганты США [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://blog.unitex.ru/2013/03/ofisy-mira-internet-giganty-ssha/

5.     Стильный офис [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://officeproduct.ru/2007/12/27/stilnyjj-ofis.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info