zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ДИЗАЙН-ОСОБЛИВОСТІ БАЛКОНІВ XXI СТОЛІТТЯ

 

Михальчук Т.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Анотация. В статье представлены дизайн-особенности балконов ХХІ века. Охарактеризованы стилистические и конструктивные особенности современных балконов и выделены виды современных балконов: балкон с бассейном, балкон как рекламный объект и балкон, который трансформируется. Выделены особенности каждого из них.

Ключевые слова: балкон, дизайн, особенности, классификация, функция, функциональность, трансформация, архитектура.

 

Актуальність теми. Балкон є одним із елементів архітектури. Протягом свого існування він змінював чимало функцій. На сучасному етапі функції балкону розширюються, що і визначає дизайн-особливостей сучасних балконів. У зв’язку із однотипною забудовою у Радянський період суспільство побачило чимало балконів, які за стилістичними та конструктивними особливостями майже не відрізняються один від одного. В основному вони виконували оглядову функцію та збереження речей. Потреба в пошуку нових особливостей балкону зумовило вивчення сучасних балконів. Вони дозволяють ще раз переглянути функції балкону, як елементу архітектури.

Наявність стандартних конструкцій балконів в стилі конструктивізм зумовили необхідність пошуків нових шляхів використання балконів. Зокрема, використання балкону як засобу комерційної реклами, загальне явище трансформації в дизайні обґрунтували появу нових конструктивних рішень та зміну стилістики. Переосмислення ролі балконної конструкції зумовило пошук нових форм.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Історія балкону нерозривно пов’язана із архітектурою. Балкони змінювали свій зовнішній вигляд та конструкцію в залежності від стилю та епохи. Дослідниками балконів виступали архітектори та дизайнери.

Наталя Коршевер з’ясовує питання створення дизайну інтер’єру балкону: підбору матеріалів, меблів, кольорової гами [2]. Більш глибоко проблему перепланування та реставрації балкону описує Євген Симонов [5]. З.С. Чернишова детально дослідила балкон в історичному контексті. Вона описує різноманітні конструкції та типи балкону від його виникнення до часів Радянського Союзу [6]. Ще одним дослідником є Хофман Дюжарден, який є і власником розробки балкону, що трансформується [7].

У розглянутих джерелах автори вивчають особливості сучасного балкону як стилістичні, так і конструктивні. Невелика кількість науковців досліджували балкон як окремий елемент архітектури. Перевага надається вивченню конструкції. Кожен із дослідників висвітлював особливості балкону, його конструкцію. Проте жоден із них не подав класифікації балконів в сучасному контексті, що детально досліджується в даній роботі.

Формулювання цілей статті. Метою роботи є дослідження дизайн-особливостей балконів. Завдання: виявити історичний контекст розвитку балконів; класифікувати балкони за дизайн-особливостями.

Об’єктом дослідження є балкони. Предметом дослідження є функціональні особливості сучасних балконів.

Виклад основного матеріалу. Балкон є невід’ємним елементом архітектури, стилістика якого залежить від будівлі, у якій він розташований. Особливості балконів безпосередньо пов’язані із стилями, які були характерні для різних періодів.

В процесі історії розвитку змінились функції балконів. Перші балкони, які виникли на початку XIII ст, виконували наглядову функцію [6]. З них споглядали за наближенням ворогів – нападників. Пізніше у XIII ст. балкони використовувались, як трибуни [6]. На них проголошувались промови.

До XIX ст. балкони використовувались не лише як місце для споглядання, а на сучасному етапі стає місцем для відпочинку. Досить часто за допомогою балконів стали розширювати загальну площу квартири, тим самим збільшуючи простір.

Починаючи з 2000-х років можемо вважати балкони сучасними. Балконом називається прибудований до зовнішньої стіни будинку (на певній висоті) майданчик, огороджений поручнями і сполучений з внутрішнім приміщенням дверима [6].

В дизайні та конструкції балконів провідну роль відіграє призначення. Для них характерно залежність форми, кольору, образу, конструкції балкону від його функції. Нестандартне призначення сучасних балконів виявляється в їх функції. Дизайн-особливостями балконів є переосмислення функції, і тому балкон стає частиною екстер’єру, інтер’єру та ландшафту.

На початку XXI століття з’являються нові функції балконів: балкон з басейном, балкон як рекламний об’єкт та балкон, що трансформується [3].

Балкон з басейном передбачає зміну функціонального призначення балкону. Досить часто балкони можуть виконувати не лише оглядову функцію. Про це не забули власники дорогих закордонних готелів, які на облаштовують там басейни. Елементи, які раніше розміщувались у ландшафті тепер з’являються і на балконах. Зміна функціонального призначення балкону виявляється в розміщенні басейну на балконі. Балкони-басейни є одним із нестандартних підходів виконання функцій відпочинку. Так басейн, як елемент ландшафту переноситься в будівлю, а саме на балкон. Такі балкони збудовані у нових багатоповерхових будинках у Mumbai [3]. Балкони-басейни виконані із скла, що дозволяє побачити усю красу води (рис. 1:2). Відомі як Aquaria Grande, ці 37-ми поверхові хмарочоси стали результатом спільної роботи архітектора з Гонконгу James Law і Індійської компанії Wadhwa Group.

 

Опис : 1304229282_balcony

1

Опис : 1334260011_1

2

Опис : balconu_5

3

Рис. 1. Сучасні балкони:

1 – балкони-чашки; 2 – балкони басейни; 3 – балкон-трансформер

 

Вперше у ХХІ ст. балкони стають комерційною рекламою. Такий нестандартний підхід використали японці. У центрі Токіо розташований будинок, який рекламує чай. Це перший балкон у вигляді чашок [3]. Таку частину маркетингової стратегії, з просування чаїв, використала компанії Niimi. Балкон-чашка Teacup - немає аналогів (рис. 1:1). Такий тип балкону виконує виконує, не лише оглядову функцію, а й рекламну.

Свій внесок в еволюцію балконів зробив голландський архітектор – Хофман Дюжарден. Спроектований ним балкон-вікно Bloomframe, який при потребі може висуватись, складатись. При своїй легкості, може витримати велику вагу (рис. 1:3). У 2008 році він був удостоєний нагороди Red Dot Design Award в категорії індустріальний дизайн [7]. Балкон-вікно Bloomframe стає частиною інтер’єру будівлі, але при потребі він може ставати і частиною екстер’єру, так як має трансформаційні властивості. Засклені балкони, за допомогою яких розширюється простір будинку, також є елементами інтер’єру. Bloomframe є ергономічним, може складатись та розкладатись і при цьому перетворюватись із балкона у вікно[3].

Матеріали, із яких виготовлений балкон також має пряму залежність від його конструкції. Так, як для балкона транфсформера ми не можемо використати камінь через його функціональні особливості.

Сучасні ж тенденції у дизайні балконів передбачають залежність екстер’єру та інтер’єру балкону від його функції. Основними тенденціями сучасних балконів є:

·       Нестандартне призначення (залежність інтер’єру та екстер’єру балкону від його функції).

·       Створення образу балкону (образ балкону може бути пов’язаним або непов’язаним із стилістикою будинку).

·       Відсутність стін між балконом та житловою кімнатою (збільшення площі будинку за рахунок перепланування кімнат та балкону)

·       Різноманітність матеріалів (для балконів використовують сучасні та різноманітні матеріали від звичайної бетонної плити до скла).

·       Збільшення балконної плити (характерно для балконів дорогих закордонних готелів. На них розміщують басейни, сади).

Висновки. Сучасні балкони є досить різноманітними. Провідною тенденцією в балконах стає залежність стилю, образу, конструкції балкону від його функції. Балкон як елемент архітектури у ХХІ ст. розширює свої функції. З’являються такі основні види сучасних балконів: балкон з басейном, балкон як рекламний об’єкт та балкон, що трансформується.

Перспективи подальших досліджень. Надалі є необхідність більш детально дослідити образні рішення балконів, їх призначення та використані матеріали.

 

Список використаних джерел

1.     Аманн Крістін Балкони й тераси [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.ranok.com.ua/

2.     Коршевер Н.Г. Лоджии и балконы [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.litmir.net

3.     Самые необычные балконы [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://sfw.so/

4.     Серикова Г.А. Балконы, лоджии, террасы, беседки, гаражи, навесы [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://stroyremont.net/

5.     Симонов Е.В. Балкон и лоджия [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.kogda-remont.ru

6.     Чернышова З.С. Архитектура и конструкция балконов / З.С.Чернышова, М.С. Туполев, Ю.С.Рубинштейн. – Москва: Издательство всесоюзной академии архитектуры, 1938. – 204 с.

7.     Hofman Dujardin [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.hofmandujardin.nlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info