zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЕКОСТИЛЬ ЯК ПРИНЦИП ФОРМОУТВОРЕННЯ ІНТЕР’ЄРУ КУХНІ

 

Митчик В.О.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье рассмотрено становление и развитие экостиля как принцип формообразования в дизайне интерьера. Показано использование природных материалов для отделки элементов интерьера кухни. Проанализировано сочетание элементов озеленения и их эстетическое значение. Результаты исследования отображают важность экологического дизайна, не только как эстетическую составляющую, но и как основную идею гармонии с природой.

Ключевые слова: интерьер, эко-дизайн, озеленение, природа, кухня

 

Постановка проблеми. Разом з появою та розвитком нових технологій, набула широкого значення проблема забруднення довкілля. Після цього почали виникати численні масові протести проти забруднення навколишнього середовища. Внаслідок цього сформувався новий стиль у дизайні – еко-дизайн. Зараз, практично на кожній будівлі у Європі можна спостерігати використання екологічних матеріалів та озеленення. Еко-дизайн в Україні ще знаходиться на дуже низькому рівні. Існують лише поодинокі випадки, де застосовуються еко-технології. Головною проблемою, яка суттєво гальмує поширення еко-дизайну в Україні, є дорожнеча більшості матеріалів. У наших забудовників або замовників не так багато грошей, тому вони воліють економити, вибираючи більш дешеві і популярні рішення.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. У останніх публікаціях, автора численних статей зі становлення та розвитку еко-дизайну М.В. Панкіної [4, с.90-91], можемо спостерігати стрімкий розвиток та поширення екостилю у сучасному світі. Автор наголошує на важливості взаємовідносин людини з природою, як цілісного механізму. Д. Брум у свою чергу підкреслює необхідність збереження енергоресурсів та переробки відходів, як важливий елемент екологічного дизайну [5, с. 14].

В інтернет ресурсі «Дизайн интерьера маленькой кухни» зазначено, що замість пластикових вікон потрібно використовувати натуральну деревину при обробці вікон та дверей, для того щоб приміщення «дихало» [1]. Як підмічено у статті інтернет ресурсу International decor [6], для того щоб забезпечити виживання вимираючих тварин та рослин, використовують коркове покриття, бамбук, також використовують плетення.

С.Михайлов наголошує, що важливу роль у дизайні екологічного інтер’єру відіграє озеленення (рис. 2:2) та звуки природи, такі як шум води, вітру [2, с.389]. Дослідники розглянули еко-стиль в цілому та його окремі елементи, але на прикладі інтер’єру кухні глибокого аналізу зроблено не було, тому дана тема є актуальною.

Формулювання цілей статті. Метою є виявлення ознак екологічного дизайну в інтер’єрі кухні. Завданнями дослідження є: 1) проаналізувати інтер’єри кухні з елементами еко-стилю; 2) дослідити матеріали та зовнішній вигляд меблів та декору; 3) розкрити важливість використання рослин як екологічних елементів інтер’єру кухні.

Виклад основного матеріалу дослідження. Важливим принципом формоутворення екологічного дизайну виступають використання природних матеріалів. На думку М.В.Панкіної, головне завдання еко-стилю в дизайні кухні – це надати людині відчуття гармонії з природою, не тільки з естетичної точки зору, а й з точки зору збереження природних ресурсів [3, с. 9]. Головною помилкою є відтворенням дизайнером природнього середовища, насправді, створюються лише елементи природнього середовища, які надають свіжості інтер’єру. У еко-стилі переважають натуральні кольори: бежевий, коричневий, білий, пастельні тони, які відтворюють кольори природи, такі як блідо-зелений, блідо-голубий, кольори трави, води, каменю, дерева, ґрунту.

Важливу роль у дизайні кухні відіграє використання натуральної деревини в якості оздоблювальних матеріалів, що надає такому приміщенню затишок та комфорт. Також, при обробці стелі, підлоги та стін, використовують переважно камінь та деревину, а також кам’яну та керамічну плитку, оскільки вони не тільки надають затишок в кухню, а й чудово підкреслюють естетичність та гармонію (рис 1:1). Шпалери використовують тільки з природніх матеріалів однотонних кольорів. Окрім шпалер стіни також обробляють білою штукатуркою чи корковим покриттям.

 

P3Ho2mH5kKI

1

a603141db4 2

Рис. 1. Використання природних матеріалів в інтер’єрі

 

Важливою частиною інтер’єру є меблі. Зазвичай використовують коркове покриття, плетення або ж бамбук, так як він має здатність дуже швидко рости, що не завдає значних збитків навколишньому середовищу (рис. 1:2). Також велику частину естетичної складової складає колір та фактура меблів. Для декору зазвичай використовують скло (вази, глеки), також різноманітні квіти, сухі гілки дерев, елементи текстилю з простих натуральних тканин та дерев’яне або ж скляне кухонне приладдя (рис. 2:1).

 

post-43410-1241200620

1

Экостиль-на-кухне-фото 2

Рис. 2. Елементи декору та озеленення

 

Ще одним підходом до формування інтер’єру є використання елементів озеленення. Використовують рослини, а також зелені насадження, які особливо цікаво дивляться в інтер’єрі кухні (рис. 2:2). Також важливим є імітація звуків природи, таких як звуки води, вітру, тощо. Тому використовують також декоративні фонтанчики. Воно несе в собі як екологічну та розслаблюючу так і естетичну функцію.

Джон Брум у своїй книзі вважає, що дуже важливим для створення еко-стилю на кухні являється вибір техніки [5, с. 181]. Використовують тільки чисті сплави металів, які не виділяють хімікатів при охолодженні або нагріванні, що також позитивно вплине на здоров'я та життя людини. На думку Д. Брума, головним завданням дизайнерів, архітекторів та інженерів при створенні екологічного будинку є розробка системи енергозабезпечення, переробки відходів та подачі води [5, с.104].

Висновки. На основі одержаних результатів, ми можемо стверджувати, що еко-дизайн включає в себе виключно природні кольори та пастельні тони. Аналізуючи матеріали для створення стін, стелі та підлоги, доходимо до висновку, що привілейованими є природні матеріали такі як камінь та дерево. Зелені насадження є дуже важливими у інтер’єрі, так як вони несуть в собі функцію очищення повітря та функцію декору.

Перспектива подальшого розвитку. У наступній статті планується розгляд еко-дизайну у контексті формотворення заміських будинків.

 

Література

1.     Дизайн интерьера маленькой кухни [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://kuhnja.org/dizajn-interera-malenkoj-kuxni-v-eko-stile/

2.     Михайлов С. История дизайна. Том 2/ Михайлов С. – М.: Союз дизайнеров России, 2003. – 393с.

3.     Панкина М. В. Экологический дизайн: учебное пособие/ Панкина М. В., Захарова С. В. – Бийск: Изд. Дом «Бия», 2011. – 188 с.

4.     Панкина М..В. Экологическая парадигма дизайна/ М..В Панкина // Академический вестник УралНИИпроект РААСН. – 2012. – № 2. – С. 90–92.

5.     Broome J. The green self-build book. How to design and build your own eco-home/ Jon Broome – Devon: Green Books Ltd., 2007. – 290 с.

6.     International decor [Електронний ресурс].- Режим доступа: http://interldecor.blogspot.com/2014/01/eco-friendly-furniture.html#.VBn9ufl_sdIПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info