zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ТАТУЮВАННЯ ЯК МИСТЕЦТВО

 

Рибай С.М.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье говорится о феномене татуировки как искусстве. Проанализированы его особенности распространения и использования в массовой культуре, аспекты восприятия татуировки в обществе.

Ключевые слова: татуировка, традиционная культура, искусство тело, субкультура.

 

Актуальність теми. Мистецтво татуювання дуже поширене в нас час. Воно містить в собі як реконструкцію стародавніх етно-культур, так і постмодерністичні риси, враховуючи їх вагому роль у створенні іміджу і креативного образу унікального індивідуума.

На даний час тату набуло неймовірної популярності серед молоді, та на рахунок цього виникає багато суперечностей. Для когось це – вияв розбещеності, а для когось – шедевр мистецтва. Татуювання є також популярне і в Україні, що зумовило актуальність обраної теми.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Багато науковців вивчають історію виникнення та походження тату. У своїх дослідженнях Карл фон ден Штейнен висунув, що історія тату почалась 5 000 років тому, а сама назва походження слова тату – від полінезійського слова «та», яке можна перекласти як щось «вражаюче», або від слова «таттау» яке пішло з острову Таїті і означає «відзначити», «карбувати» або «маркувати» [6].

У Великій Енциклопедії З.Н. Южакова говориться, що «татуювання це звичай ведення в шкіру механічним способом, шляхом виколювання або видряпування гострим знаряддям: голкою, кісткою, відомих речовин як вугілля, сажа або туш, щоб отримати таким чином незабутні малюнки [3]. Звичай це, так само, як і розфарбування тіла, існує у багатьох, як цивілізованих, так і диких народів. Перелік найбільш цікавих позначень татуювань, які у минулому застосовувалися на території Західної Європи: «signum» і «stigma» – ці слова відомі з літератури Стародавнього Риму. «Нieroglif» – так писав в «Весіллі Фігаро» П.О. Бомарше [7]. Слова «знак», «відбиток» зустрічаються в романі «Знедолені люди» В.Гюго [8]. Усі вчені цього феномену дослідили багато історичних та фундаментальних значень татуювання, його зародження, але на сьогоднішній час існує уже безліч інших аспектів тату, нові стилі, техніки, значення тату для сучасного світу. Це обгрунтовує актуальність обраної теми.

Формулювання цілей статті. За мету роботи було визначено виявити значення тату, як мистецтва для сучасної молоді. Завдання: з’ясувати історію виникнення татуювання, визначити його особливості, види та вплив татуювання на сучасну молодь України. Обєктом дослідження є татуювання. Предметом дослідження є роль тату на тілі людини в контексті мистецтва.

Виклад основного матеріалу. Археологічні знахідки підтверджують, що нанесення татуювань практикувалося у всіх культурах світу. Давні народи надавали їм сакрального значення і використовували їх при нанесені як талісман або оберіг від духів [3]. Татуювання займали і займають досить неоднозначну і цікаву позицію у культурному житті людей. Така неоднозначність проявляється в трьох аспектах: до зображення, яке наносили на тіло; до людей, що роблять тату; та, власне, до самого татуювання, як способу самовираження. Завдяки своїй давній історії та різноманітності точок зору з приводу того, яку роль відіграє татуювання – воно є одним із найдавніших феноменів світу [5].

Татуювання є одним із елементів традиційної культури, яке відрізняється своєю особливістю виконання. Воно завжди поєднувало в собі два принципи: прикрасити тіло, передати певну інформацію про людину або ж захистити її від злих сил. В основі таких татуювань лежать різні орнаменти і племені малюнки різних народів світу.

На сьогодні в мистецтві татуюванні існує безліч напрямів і стилів, кожен з яких відображає смаки, світогляд та характер свого носія. Найпопулярнішими техніками на сьогодні вважаються: біомеханіка та гравюра. Для біомеханіки характерні поєднання механічних елементів з живою людиною. Багатогранність та реалістичність зображення, чітка деталізація та наявність сплетінь живого і механічного – це основа стилю.

Основа стилю гравюри – лінії. Весь малюнок створюється за допомогою ліній. Тіні, що необхідні для досягнення ефекту об’ємності, теж формуються за допомогою ліній. Татуювання в цьому стилі як правило монохромні, а сюжет не має обмежень; реалізм - реалістичність татуювання з тінями та фотографічна точність виконання роблять цей стиль одним з найскладніших напрямів у мистецтві тату. Основою для таких робіт частіше всього є фотографії, кадри з кінофільмів, копії, доповнені фантастичними деталями для створення унікального малюнку.

Трайбл - один з найстаріших стилів татуювання народився на островах Океанії. Малюнки в рамках цього стилю виконують в чорному кольорі, чіткими візерунками і характерними загостреними і закругленими лініями. Ці візерунки наносились як обереги і талісмани.

Кельтика поєднала в собі вузли, орнаменти рослинних і тваринних мотивів. Простий варіант татуювання у кельтському стилі – це малюнок з чітким контуром, симетричний, з чорним або тілесним фоном малюнка. Зображення плоскі, без особливої імітації тіней, об’ємів. Використовується і як самостійний елемент, і як обрамлення до основного татуювання.

В теперішній час у сучасному світі, виникає новий стиль, світобачення та спосіб самовираження у молоді. Такою ідентифікацією особи часто виступає феномен татуювання, яке є одним із чинників соціалізації особистості [5]. Водночас зі збереженням установлених стереотипів та упереджень на цьому підґрунті виникають протиріччя між різними соціальними та віковими групами.

Висновки. Простеживши за історією виникнення тату та його значенням для різних народів світу, можна сказати, що татуювання є окремим видом мистецтва, для когось це спосіб самовираження, а для когось – це священні ритуали та стародавні традиції свого народу.

Перспективи подальших досліджень у даному напрямку – це є дослідження нових технік татуювання та їх значення.

 

Список використаної літератури:

1.     Григорчук Т. Позначене тіло. Тату [Електронний ресурс] / Тарас Григорчук. – Режим доступу : http://www.chas.cv.ua/41_06/index.html. – Назва з екрану.

2.     Конспект лекцій «Культурологія». Стиль, традиція, канон [Електронний ресурс]: научная статья / Библиотека онлайн. – режим доступу: – http://readbookz.com/book/187/6741.html. – Назва з екрану

3.     Мещеряков А. Н. Татуювання: Хризантеми, дракони і молитви / А. Н. Мещеряков / Книга японських символів. М., 2003, – С. 477-489.

4.     Микитеко О. Тіло як культура. Татуювання тіла та процеси глобалізації / О.Микитенко – К.:2013. – С. 122-128.

5.     Павщук Є. Татуировка / Є.Павщук // Хімія життя – 1995. – № 6. – С. 38-44.

6.     Радченко Г.Ю. Татуювання в стародавньому світі / Г.Ю.Радченко. – К., 2011. – 199 с.

7.     Бомарше П.О. http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis64r_81/cgiirbis_64.exe?Z21ID=&I21DBN=VFEIR&P21DBN=VFEIR&S21STN=1&S21REF=10&S21FMT=fullwebr&C21COM=S&S21CNR=20&S21P01=0&S21P02=0&S21P03=M=&S21COLORTERMS=0&S21STR=Безумный день или женитьба Фигаро [Електронний ресурс] : пер. с фр. / П. О. Бомарше. - [Б. м. : б. в.]. - 204 с.

8.     Гюго В. Знедолені люди. – К., 1998. – 734 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info