zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>СПІВВІДНОШЕННЯ ВІКОВОЇ ГРУПИ ТА ФОРМОТВОРЕННЯ

У ДИЗАЙНІ ДИТЯЧОГО ОДЯГУ

 

Шнит О.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье показана зависимость дизайна детской одежды от принадлежности к определенной возрастной группе. Проведен условный раздел детей на шесть возрастных групп:0 - младенческая (до 1 года); І - ясельная (1-3 года); II - дошкольная (3-6 лет); ІІІ - младшая школьная (7-11 лет); IV - старшая школьная (12-15 лет); V - подростковая (16-18 лет).Определены особенности, которые влияют на характер детской одежды.

Ключеые слова: возрастная группа, детская одежда, вековые особенности, форма одежды, силует, дизайн.

 

Актуальність теми. Тільки у XVIII ст. в Англії виникає нова традиція одягати дітей відповідно до їх віку в більш зручний та гігієнічний одяг. У IX і XX століттях складається різноманітний асортимент дитячого одягу залежно від певної вікової групи. При проектуванні одягу для дітей різних вікових груп виставляються вимоги, що мають першочергові значення. Виробництво одягу є окремим напрямком в індустрії, самі знамениті дизайнери і виробники підходять до питань дитячої моди досить відповідально.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Питанням співвідношення вікової групи та формотворення у дизайні дитячого одягу займалось багато вчених. Зокрема в роботі Є.Б. Коблякова [3] розглядає вимоги до одягу як багаторівневу, ієрархічну систему. В роботах вчених Л.М. Литвиної, І.О. Леонідової, Л.Ф. Турчановської [4], Т.В. Козлової [5] вказується на те, що при моделюванні дитячого одягу необхідно враховувати особливості побудови тіла і психології дитини в різні періоди її росту, вимоги гігієни та педагогіки. Трансформуючись в часі форма зберігає свій зв'язок з тілом людини і може розглядатись тільки в поєднанні з його розмірами, формами, пропорціями і змінами їх в динаміці. Дана проблема піднімається в роботі Г.С. Горіної [1]. Матеріали розрізнені, але кожна публікація несе відповідну інформацію, яка необхідна для дослідження теми і, тому існує потреба у систематизації відомостей про співвідношення вікової групи та формотворення у дизайні дитячого одягу.

Цілі статті. Метою роботи є дослідження впливу вікових особливостей на дизайн дитячого одягу. Завдання класифікувати вікові групи та дослідити чинники, які впливають на характер дитячого одягу. Об’єктом дослідження є дитячий одяг.

Виклад основного матеріалу. Проектування одягу для дітей відбувається з урахуванням особливостей розвитку дитини в кожному віці, дитячої психології, вимог гігієни. Силует і пропорції одягу для дітей визначаються віковими змінами пропорцій статури, модні тенденції виявляються насамперед у малюнках і фактурах тканин, кольоровій гамі; при цьому існують стабільні форми дитячого одягу, не мінливі протягом тривалого часу (повзунки, дитячий комбінезон, сукню з кокеткою і т.п.).

Всіх дітей умовно поділяють на шість вікових груп: 0 - немовля (до 1 року); І - ясельна (1-3 роки); II - дошкільна (3-6 років); ІІІ - молодша шкільна (7-11 років); ІV - старша шкільна (12-15 років); V - підліткова (16-18 років) [2]. Основним законом, що діє в моделюванні всіх видів, зокрема дитячого одягу, є залежність форми і силуету одягу від вікових особливостей статури. Найбільш важливими чинниками у визначенні силуету, форми і довжини дитячого одягу є співвідношення довжини торсу, рук і ніг і степінь знаходження природної лінії талії залежно від росту.

Одяг для немовлят. У перший рік життя дитина зростає дуже швидко, але перших 6-8 місяців вона проводить в ліжечку, і його одяг відповідає утилітарним вимогам цього періоду: білизна проста, легка, гігроскопічна, така, що легко переться і прасується, і не втрачає при цьому своїх гігієнічних властивостей. Одяг складають сорочечки, чепці і повзунки. Він має вільну фор­му, простий крій, мінімальну кількість швів, виконаних на лицьову сторону, нескладну обробку. Роз'ємність одягу забезпечує швидке і легке переодягання дитини. Верхній одяг – легкий, теплий, доста­тньо просторий спальний мішок з капюшоном, без рукавів, досить широкий внизу, аби дитя могло вільно рухати ніжками, а також пальто-конверт з капюшоном і рукавами. Колорит тканин м'який і ніжний, з переважанням білого кольору і пастель­них тонів.

Одяг для дітей ясельного періоду. Відмінною рисою в розвитку дитини цього періоду є його відносно швидкий ріст. Дитя починає ходити, багато рухається, тому одяг має бути вільних форм. Асортимент одягу цієї групи дітей включає крім білизни легке верхнє плаття, халати, сарафани, блузи, сорочки і штани, пісочники, фартухи, комбі­незони, куртки, пальто. Основна форма одягу для дівчаток - трапецевидна, що розширюється від плечового поясу, з кокеткою або без неї. Така форма прикриває опуклість живота і зорово зменшує величину голови, роблячи фігуру більш пропорційною. У цей період фігури і характер діяль­ності дівчаток і хлопчиків майже однакові, тому в одязі не завжди передбачається відмінність.

Одяг для дітей дошкільного віку. Продовжується актив­не фізіологічне зростання дитини, спостерігаються зміни в про­порціях. Асортимент одягу в основному залишається тим самим, але характер розчленовувань дещо міняється. Для одягу дівчаток характерні два основ­них силуети: розширений до низу від плечового або грудно­го поясів (А-подібний); вільний прямий ліф з розшире­нням донизу (Д-подібний). Розчленовування плаття за допомогою завищеної або заниженої лінії та­лії додає фігурі дівчинки пропорційність і добре приховує ще помітну опуклість живота. Силует одягу хлопчиків – це вільна, пряма форма курток і коротка довжина брюк з нагрудною частиною або на бретелях. Розширюється їх гардероб спортивними куртками, брюками. Комплект для зимового періоду складається з довгих брюк або щільних колготок і куртки з капюшоном з водовідштовхувальної тканини, синтетичних матеріалів або вельвету.

Одяг для дітей молодшого шкільного віку. В даний період відбувається деяка стабілі­зація фігури за рахунок зменшення інтенсивності зростання. Розвивається кісткова основа, ук­ріплюється мускулатура. У зв'язку із зміною пропорцій фігури міняється форма одягу, зміна силуету і пропорцій, розміщення лінії талії. Основні силуети одягу для дівчаток 7-8 років – пря­мі і розширені від лінії талії, а в 9-10 років напівприлеглі з розширеною спідницею. Плаття зазвичай роблять відрізним по лінії талії. Варіантом такого рішення є плаття з суцільнокроєним передом і відрізними бочками і спинкою.

Основними силуетами для хлопчиків 7-8 років є вільні і напівприлеглі. Для хлопчиків 9-11 років харак­терний також прямий силует одягу, але ведучим стає напівприлеглий. У силуеті переважають куртки, пальто, а прямий силует наближають до напівприлеглого, розміщуючи по низу курток і сорочок пришиті пояси, защіпи, виточки і ін.

Одяг дітей старшого шкільного віку. Відбуваються великі зміни в пропорціях, що вимагає нового підходу до моделювання одягу дітей даної вікової групи. У дівчаток з'являється округлість грудей, стають ширшими за стегно і ікра, з'являється лінія та­лії. У хлопчиків розширюються плечі, тому таз стає вужчий, а талія виявляється чіткіше. Разом з одягом, що тримається на плечовому поясі, моделюють одяг, який тримається виключно на поясі лінії талії. В гардероб підлітка входить костюм: жакет і спідниця для дівчаток, піджак і брюки для хлопчиків. Спідниці і брюки по лінії талії оформляють поясами або гумками. У верх­ньому одязі з'являється півпальто і пальто.

Нові плівкові матеріали, тканини типу болонь і легкі шерстяні тканини дають можливість створювати різний одяг: накидки без швів з капюшона­ми, без підкладочні пальто і костюми, комплекти для спорту і відпочинку, комплекти спортивного характеру, що складаються з брюк, комбінезонів, шортів, спідниць та ін.

Провідним в одязі дівчаток є напівприлеглий, потім пря­мий силует (у виробах спортивного характеру); притален­ий і трапецієвидний силуети з помірним розширенням донизу в основному характерні для виробів верхнього демісезонного одягу. Одяг для хлопчиків виконаний в прямому силуеті вільних м'яких ліній і невеликих об'ємів, що напівоблягають. Третя силуетна форма – вільна, звужена донизу. Своєю спортивністю і пропор­ціями одяг наближається до молодіжного одягу дорослих.

Одяг дітей підліткової групи. Пропорції фігур дівчат і хлопців подібні дорослим, але поперечні розміри менші. Шия, руки, ноги – довгі, тонкі, ще не округлилися, постава тіла – правильна; все це робить фігуру більш стрункою і легкою. Основні силуети одягу для хлопчиків – прямої, вільної форми і напівприлеглі. Для дівчаток застосовується різноманітне розчленовування конструктивними і декоративними лініями, а також ритмічна повторюваність одних і тих же деталей в гори­зонтальному і вертикальному напрямах. Матеріали для одягу підбираються з врахуванням психологічних особливостей, властивих їх віку, виразніші по колориту, доречне використання в костюмі яскравих або строкатих матеріалів.

Висновки. Дизайн дитячого одягу залежить від приналежності до певної вікової групи. Виділяємо 6 вікових груп: 0 - немовля (до 1 року); І - ясельна (1-3 роки); II - дошкільна (3-6 років); ІІІ - молодша шкільна (7-11 років); ІV - старша шкільна (12-15 років); V - підліткова (16-18 років). Для його пошиття необхідно знати асортиментні, санітарно-гігієнічні вимоги, а також ті, які залежать від віку дитини, на який виготовляється даний одяг. Відповідно до цих вимог добирають і тканину, фурнітуру, оздоблення тощо.

 

Список використаних джерел

1.     Горина Г.С. Моделирование формы одежды. - М.: Легкая и пищевая промышленность, 1981.

2.     Карабанова О.А. Вікова психологія. Конспект лекцій. М., "Айрісс-прес", 2005 р.

3.     Коблякова Е.Б. Основы проектирования рациональных размеров и форм одежды / Коблякова Е. Б. – М. : Лег. и пищ. про-сть, 1984. – 208 с.

4.     Литвина Л.М., Леонидова І.О., Турчановская Л.Ф. Моделирование и художественное оформление женской и детской одежды, - М.: Легкая индустрия, 1972.

5.     Моделирование и художественное оформление женской и детской одежды / Под ред. Т.В. Козловой. - М.: Легпромбытиздат, 1990.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info