zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ПРОЕКТНА КОНЦЕПЦІЯ ТЕМАТИЧНИХ ПАРКІВ – ГОЛОВНИЙ ЧИННИК СТВОРЕННЯ АРХІТЕКТУРНО-ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ

 

Олексієнко А.М.

Україна, м. Харків

Харківська державна академія дизайну і мистецтв

 

Oleksienko A.M. Project concept of Theme Parks as the main factor of architectural and artistic image creation.

An objective of the paper is to research the theme park structure and to analyze the different approaches for creating of the design-conception.

Obtaining of the results of the research maintains the idea of creative and harmonic use of laws and methods of the modern thematic park-building.

 

Відкриття все нових тематичних парків в світі – об’єктивний процес, що відображає еволюцію туристичних переваг та поглядів фахівців у сфері стратегічного розвитку територій для цієї мети. Відпочинок у таких парках поєднує в собі розважальні та пізнавальні елементи, охоплює велике коло відвідувачів і відповідає потребам сучасної людини та є надзвичайно перспективним напрямом у туристичній діяльності.

Запропоноване дослідження виконується у відповідності з навчальними програмами і тематикою курсового та дипломного проектування (на прикладі робіт студентів спеціалізації «Інтер’єр і обладнання» ХДАДМ).

Напряму, що розкриває сучасні тенденції створення тематичного парку, в якому завдяки новим обраним матеріалам та отриманою формою, технологіям, технічним прийомам, присвячена достатня кількість робіт закордонних та українських спеціалістів. Проведений інформаційний огляд існуючих джерел, дозволяє припустити, що є багато можливостей створення проектних рішень та їх реалізації в натурі, які можуть бути розглянуті фахівцями, впливати на процес тематичного паркобудування та отримати цікавий досвід в цій галузі.

Мета статті дослідити та визначити особливості структури тематичних парків, проаналізувати різні творчі підходи для створення дизайн-концепцій та композиційних рішень. Ознайомити з проектними ідеями в курсовому проектуванні. Окреслити можливі напрямки подальшого вивчення цього питання.

Ідея тематичних парків виникла в Європі і була реалізована у вигляді парків задоволення, які існували в багатьох європейських столицях в кінці 19 сторіччя. Сучасна модель тематичних парків також вперше зявилась в Європі, хоча зазвичай її творцем вважався Уолт Дісней. Дійсний розквіт вони одержали у США, а потім мали поширення у всьому світі. На сьогоднішній день існує багато цікавих прикладів, таких як: парк Астерікс (Франція), парк Європа в м. Руст (Німеччина), парк Доллівуд в м. Піджеон-Фордж (США), парк Мадурадам (Нідерланди).

Потреба в осмисленому, гармонійно упорядкованому середовищі не зникла, а набула нового характеру через орієнтацію на творчій підхід, який виключає банальне формоутворення, єдність стильового рішення, де змістовна сторона має вагоме значення у рішенні архітектурного благоустрою, що є основою при проектуванні сучасного тематичного парку.

При роботі над ескізним рішенням тематичного парку були визначені основні функції, як місце, що: а) призначене для людей різного віку; б) яке має певну ідею; в) має художній образ; г) відтворене мовою природи та законами сучасного ландшафту; д) підкреслює і розкриває індивідуальність свого творця.

Вироблення дизайн-концепції проектного рішення та в подальшому створення художнього образу, можна визначити як форму відображення обєктивної реальності з позиції певного естетичного ідеалу. Ідейний і тематичний зміст, втілений в певну форму, уявляє собою художній образ, який відтворюється засобами природи з її зеленими насадженнями, рельєфом місцевості, водоймами, фонтанами в поєднанні з творами скульптури, малими архітектурними формами. Під час пошуку засобів оригінальної виразності об’єктів ландшафтної архітектури необхідно приділити увагу до їх наукового обґрунтування, детальному аналізу соціальних, функціонально-планувальних, ландшафтно-екологічних аспектів формування тематичних парків.

Над задачею створення проектного рішення тематичного парку працювали студенти спеціалізації «Інтерєр і обладнання» ХДАДМ. Для проектування були обрані занедбані ділянки старих парків в різних районах міста, які в подальшому могли би мати репрезентативне та історичне значення.

Проектні рішення будуються на основі визначення авторської дизайн-концепції, що базується на принципах та підходах, які розроблені в мистецтві паркового будівництва.

Парк культури та відпочинку ім. В.Маяковського, який знаходиться в Орджонікідзевському районі м. Харкова, був заснований у 1930-х роках під час будівництва селища ХТЗ (автор Согомонян Н.). Простір території парку поділений на сім тематичних зон: 1) вхідна зона «Бутафорські двері»; 2) театр-трибуна «У весь голос»; 3) кафе «Буржуй»; 4) алея «Самотнього пса», що виконує інформаційно-культурну функцію; 5) територія, що носить назву «Бродячий собака», відноситься до зони вільного відпочинку; 6) «Алея Буфа» – центральна алея парку; 7) «Вікна» – виставкова зона. Для створення художнього образу та тематичної спрямованості парку залучені елементи структури стилю конструктивізм, який може яскравіше підкреслити час та авангардний напрямок творчості В.Маяковського. Композицію зон та їх пластичне рішення пропонується сформувати за допомогою геометричних площин, побудованих в системі метричної сітки, які відрізняються формою та розміром. Вільний, асиметричний рух площин в просторі парку дозволяє зберегти композиційну єдність та водночас уникнути монотонності, а також поєднати тематичні зони та функціональне призначення зон в єдине ціле.

Розглянемо інше рішення того ж парку (автор Лейман Г.). Дизайн-концепція зорієнтована на характер і зміст поезії В.Маяковського, що сприймається як «словесний живопис», «конструктивізм в поезії» та визначається строгістю геометричних форм, лаконічністю, створенням нових конструкцій. До проектного рішення увійшли розробки трьох тематичних ділянок: 1) вхідна зона «Червона стрічка»; 2) літній театр «Нерв»; 3) зона відпочинку під назвою «Я». Головними формоутворюючими та організуючими простір ландшафту можна визначити конструктивні елементи, що носять назву «Червоні стрічки», які «проходячи» по території парку, трансформуються в лави, арки, доріжки. Театр-трибуна «Нерв» розташований в кінці центральної алеї. Просторові «лінії-рядки» вибудовуються у композиційно-планувальну систему, яка асоціюється зі структурою вірша. Всі композиційні елементи знаходяться в стані динаміки і напруги та створені мовою авангардної інсталяції. Просторові композиції «арт-ландшафти» застосовані для створення архітектурно-художнього образу території парку. Одна з тематичних зон для відпочинку має назву «Я», яка є образно-символічною моделлю творчого всесвіту та часу В.Маяковського. На вході зустрічає композиція зі знаком «Я», який втілює в собі особистість поета і назву його першого авторського збірника віршів. На визначення концептуальних рішень розглянутих вище проектів вплинула творчість таких архітекторів та художників як Яків Черніхов, брати Олександр, Віктор та Леонід Весніни, Василь Кандинський.

Обрана ділянка для скверу розташована на розі проспектів 50-річчя СРСР та Гагаріна в Комінтернівському районі м. Харкова. Площа його складає 1 га. Знаходиться недалеко від аеропорту, тому він може стати візитною карткою міста. В основі дизайн-ідеї створення скверу лежить тема під девізом «Квітуча Україна» (автор Суровцева В.). В планувальному рішенні території можна побачити стилізоване зображення квітки мальви, яка є втіленням духовної спадщини, символом любові до рідної землі. Пластичне рішення малих архітектурних форм, що нагадують сад фантастичних квітів, мають різні функціональні призначення, такі як: оглядовий майданчик, зони відпочинку, фонтан, альтанки. Об’ємні композиції структурно і пластично підпорядковані загальній планувальній системі, утворюючи тримірні форми. Їх просторові модифікації розкривають загальну лінію концептуального рішення, в то же час є функціонально виправданими.

Парк «Юність» знаходиться по вулиці Полтавський шлях в м. Харкові з площею 3 га (автор Тельнова А.). Визначення концептуального рішення до проекту полягає у: а) створенні городянам сприятливих умов для відпочинку і комфортного перебування в умовах міста та зеленому оазисі; б) відновленні втрачених зв’язків між людиною і природою шляхом модернізації вже існуючого парку, введення ефективного використання ландшафтних, культурних та історичних складових; г) створення оригінального об’єкту відпочинку у вигляді тематичного парку з мотивами української культурної спадщини. Згідно з обраною концепцією, просторова композиція будується на основі кола, яке є міфологічним символом гармонії. Працюючи з мотивами українського декоративно-ужиткового мистецтва, завдяки стилізації та геометричним побудовам, малі архітектурні форми отримали певний художній образ з сучасним звучанням. Щодо головних тематичних та водночас функціональних зон у проектному рішенні треба виділити: вхідну «Червона калина», «Дерево-джерело», майдан «Берегиня». В подальшому прийом додержання образного стилістичного рішення на кожній з ділянок дає змогу створити єдину композицію ландшафтного парку.

Головною метою у проектуванні сучасного тематичного парку є створення архітектурно-художнього образу в основу якого закладена певна ідея, яка відтворюється природою та засобами сучасного ландшафтного дизайну. Визначення особливостей концептуальних рішень дає змогу знайти різні творчі підходи до створення ділянок парку, які мають певний сюжетний зміст, застосовуючи рельєф, зелені насадження, дизайн малих архітектурних форм, паркову скульптуру. Практичне значення проектних рішень, що репрезентовані, можна розглядати як крок до реального втілення цікавих ідей в сучасну структуру парків міста Харкова.

 

Література:

1.     Горохов В.А., Лунц Л.Б. Парки мира. – М.: Стройиздат, 1985. – 328 с.

2.     Ивахова Л.И., Фесюк С.С., Самойлов В.С. Современный ландшафтный дизайн. – Россия, 2008. – 384 с.

3.     Нефёдов В.А. Ландшафтный дизайн и устойчивость среды. – Санкт-Петербург, 2002. – 294 с.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info