zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНОЇ ДОШКИ НА ЗАНЯТТЯХ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

 

Лісковацька Х.М.

Україна, м. Харків, Комунальний заклад

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

 

В статье рассмотрены особенности использования интерактивной доски на уроках украинского языка и литературы. Выделенные педагогические цели по использованию интерактивной доски в учебном процессе. Охарактеризованы основные принципы обучения украинского языка и литературы с использованием интерактивной доски.

 

Сучасному суспільству потрібна компетентна особистість, здатна брати активну участь у розвитку економіки, науки, культури. Тому сьогодні в освіті на перший план висувається завдання створити сприятливі умови для виявлення здібностей студентів, задоволення їх інтересів та потреб, розвитку навчально-пізнавальної активності та творчої самостійності. Застосування інноваційно-комунікативних технологій у навчально-виховному процесі сприяє підвищенню його ефективності, усебічному та гармонійному розвитку особистості студентів, розкриттю їх талантів.

Під час опрацювання науково-методичної літератури було виявлено, що проблема використання інноваційно-комунікативних технологій в освітньо-виховному процесі неодноразово була предметом дослідження. Розглядалися такі аспекти, як: комп’ютеризація освіти (переваги та сфери ризику), загальні принципи використання комп’ютера на уроках різних типів, підготовка вчителя до проведення сучасного уроку в умовах інформатизації освіти тощо. Серед тих, хто активно працював над розв’язанням цих питань, варто відзначити: М. Гевал, Л. Даценко, Г. Дегтярьову, Т. Салівон, О. Пшеничникову, В. Ткачук тощо.

Одним з різновидів ІКТ є інтерактивна дошка   сенсорна панель, що працює в комплексі з комп'ютером і проектором. Вона дозволяє викладачеві писати конспект (як на традиційній дошці), використовувати за допомогою комп'ютера різні додатки і робити поверх них свої позначки. При цьому всі записи зберігаються в пам'яті комп'ютера, і є можливість повертатися до заданого місця в конспекті скільки завгодно разів. Більш того, викладач може заздалегідь підготувати необхідні матеріали, а на занятті лише додавати і змінювати їх[5].

Інтерактивна дошка в сукупності з персональним комп'ютером призводить до якісного підвищення ефективності освітніх ресурсів, які вводяться в навчальний процес за допомогою інтерактивного пристрою, дозволяє інтенсифікувати освітній процес, використовувати методики, орієнтовані на розвиток інтелекту студента [1].

Застосування інтерактивних дошок у процесі навчання студентів дозволяє зробити цей процес більш захоплюючим і наочним. До того ж цей пристрій дозволяє педагогу об'єднати звичайну шкільну дошку і екран, на зразок телевізора, для відображення різної інформації. Незвичайна дошка, підключена до комп'ютера і проектора, дозволяє показувати відео, слайди, схеми, формули і графіки, наносити спеціальним маркером різні написи та позначки, виправляти тексти тощо.

Слід наголосити, що інтерактивні дошки здатні витримати конкуренцію з популярними серед студентів електронними пристроями (наприклад, кишеньковими іграми, мобільними телефонами та MP3-плеєрами). Вони зосереджують студента на вирішенні задачі, викликаючи ентузіазм і створюючи додаткову мотивацію для відвідування занять. Інтерактивні дошки успішніше, ніж будь-яке інший навчальний пристрій або гра популяризують серед студентів навички роботи з комп'ютерами, що так необхідні в XXI столітті[4].

Окрім того, інтерактивна дошка з її демонстраційно-наочними можливостями один із засобів утримання інтересу студента до навчання.

Використання в навчанні інтерактивних дошок забезпечує успішне запам'ятовування учнями інформації та її відтворення наступними способами: заняття запам'ятовуються краще завдяки залученню студентів в освітній процес; записані на інтерактивній дошці коментарі після заняття можуть бути роздруковані або відправлені  електронною поштою. Таким чином, у студента з'являються дидактичні матеріали, що полегшують процес відтворення засвоєної на занятті інформації; інтерактивна дошка дозволяє підвищити мотивацію навчання студентів через використання великого спектру наочних посібників; завдяки наочності загострюється сприйняття, підвищується концентрація уваги, поліпшується розуміння і запам'ятовування матеріалу;  інтерактивна дошка дозволяє зробити заняття більш динамічним, інформативним.

Завдяки використанню інтерактивної  дошки у викладача з'явилася можливість моделювати різні процеси за допомогою інструментарію (бібліотек), які поставляються з програмним забезпеченням[3].

Комп'ютерних наочних матеріалів і навчальних ресурсів з будь-якої теми можна знайти безліч і використовувати їх багаторазово. Не потрібно турбуватися за збереження паперових карт, плакатів тощо. Викладач може повністю керувати будь-якої комп'ютерної демонстрацією виводити на екран дошки зображення, карти, схеми, створювати і переміщати об'єкти, запускати відео та інтерактивні анімації, виділяти важливі моменти кольоровими позначками, працювати з будь-якими комп'ютерними програмами. Серед переваг варто відзначити й те, що інтерактивну дошку використовують для різних видів діяльності, таких як: робота з текстом і графікою; створення приміток за допомогою електронного чорнила; збереження зроблених заміток для передачі по електронній пошті, розміщення в Інтернеті або друку; колективний перегляд Веб-сайтів; колективна робота з електронними освітніми ресурсами (ОМС); створення за допомогою шаблонів і зображень власних завдань для занять; демонстрація і нанесення нотаток поверх освітніх відеокліпів; використання вбудованого в програмне забезпечення інтерактивної дошки презентаційного інструментарію для збагачення дидактичного матеріалу; демонстрація презентацій, створених студентами; використання інтерактивних електронних освітніх ресурсів[2].

Інтерактивна дошка дозволяє з легкістю створювати колекцію освітніх матеріалів, які можна постійно оновлювати.

Використання інтерактивної дошки на заняттях з української мови та літератури має наступні переваги: дозволяє покращити рівень засвоєння навчального матеріалу; підвищує професійну компетентність і вільну орієнтацію у сфері інформаційних технологій, гнучкість та адаптацію мислення при розв’язанні творчих завдань; сприяє активізації пізнавального інтересу студентів до матеріалу, що вивчається; спонукає до більш ефективного процесу формування знань, умінь та навичок на уроках літератури.

 

Список використаної літератури:

 

1.     Андреєва О. В. Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках зарубіжної літератури / О.  Андреєва // Зарубіжна література в школі. 2008. № 6. С. 12-25.

2.     Гевал М. Д. Загальні принципи використання комп’ютера на уроках різних типів / М.Д. Гевал // Комп’ютер у школі та сім’ї. – 2000. – №3. – С. 33–34.

3.     Дворецкая А. В. Основные типы компьютерных средств обучения/ А. Дворецкая. // Педагогическая технология. – 2004. – №2. – С. 38–40.

4.     Дегтярьова Г.А. Підготовка вчителя до проведення сучасного уроку в умовах інформатизації освіти: навч.-метод. посібник./ Г.А. Дегтярьова, Т.В. Папернова/ – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2011. 220 с.

5.     Дегтярьова Г.А. Використання інформаційних технологій на уроках української мови та літератури/ Г.А. Дегтярьова. Харків: ХОНМІБО, 2006. С.169-199.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info