zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ АРГЕНТИНИ ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА КРІСТІНИ КІРШНЕР

 

Мєхова Я.В.

Україна, м.Миколаїв,

Чорноморський державний університет імені Петра Могили

 

Аннотация. Статья раскрывает основные особенности внешней политики Аргентины во время президентства Кристины Киршнер. Сделан акцент на изменении идеологической составляющей внешней политики страны. Рассматриваются интеграционные процессы в регионе Латинская Америка и роль Аргентины в построении новой архитектуры взаимоотношений стран региона. Описаны отношения Аргентины с другими ведущими центрами влияния на международной арене.

Ключевые слова: международные отношения, Аргентина, Кристина Киршнер, пирронизм, международные организации, интеграция.

 

Вибір даної теми зумовлений тим, що Аргентина є одним із лідерів у регіоні Латинської Америки в економічній сфері і бере активну участь у процесі регіоналізації. В той же час Аргентина виступає як один з лідерів регіону і впливає на формування основних рис зовнішньої політики Латинської Америки.

Значний поворот у зовнішній політиці країни відбувся після обрання президентом Нестора Кіршнера у 2003 р. Період його перебування у влади 2003-2007 р. став для Аргентини часом глибоких політичних та соціально-економічних трансформацій, змін у більшості сторін життя держави: її внутрішньої та зовнішньої політики, системи міжнародних, торгово-економічних та фінансових зв’язків [3]. На разі президент країни, Крістіна Фернандес де Кіршнер, продовжує політику свого чоловіка. Крістіна Фернандес де Кіршнер стала президентом в результаті виборів 28 жовтня 2007 р., з 2011 р. триває другий термін її президентства.

Дослідження зовнішньої політики Аргентини відображені в роботах таких російських дослідників як П. П. Яковлєв, А.Д. Щербакова, українських А. В. Бредихін, Т.Є.Богданова. П.П. Яковлєв розглядає економічні відносини країн Латинської Америки, геополітичні особливості регіону; А.Д. Щербакова розглядає сучасну політку Аргентини, політичну історію Латинської Америки. А.В. Бредихін розглядає зовнішню політику Аргентини у пост авторитарний період, досліджує роль піронізму в історії Аргентини. Інтеграційні процеси у Латинській Америці досліджує Т.Є.Богданова.

Метою даної статті є дослідити ті тенденції у зовнішній політиці Аргентини за президентства К. Кіршнер, що відіграли особливо важливу роль у становленні країни як одного з лідерів у регіоні.

На сучасному етапі регіон Латинська Америка починає відігравати помітну роль на міжнародній арені. Враховуючи той факт, що регіон включає 33 країни з пів мільярдним населенням загалом, має великий об’єм зовнішньої торгівлі приблизно у 1,2 трлн. доларів [4], у найближчому майбутньому регіон буде значно впливати на світову економіку та політику.

На початку ХХІ ст.. розпочалися значні зміні у зовнішньополітичній орієнтації країн Латинської Америки. Для регіону на сучасному етапі характерні такі особливості та тенденції :

1.        Зміна політичної орієнтації більшості країн регіону;

2.        Перегляд пріоритетів міжамериканських відносин;

3.        Проблема тероризму у діалозі США – Латинська Америка;

4.        Нова динаміка інтеграційних процесів в середині континенту;

5.        Підвищення активності країн Латинської Америки на світовій політичній арені [4].

Спробуємо проаналізувати, як ці тенденції регіону прослідковуються у зовнішньополітичних напрямках Аргентини за президентства Крістіни Кіршнер.

В ідеологічному аспекті відбулися наступні зміни: Аргентина відмовилася від концепції національної винятковості – “архентинідад”, яка декларувала самобутність аргентинського національного духу [2]. Для сучасної Аргентини характерними є тенденції піронізму. Ідеї піронізму (або хустісіалізму, від ісп. justicia – «справедливість» та socialism - «соціалізм») характеризується популістично-націоналістичними настроями в Аргентині. Основою течії є поєднання аргентинського націоналізму та ідеї християнського соціалізму [3]. У процесі проведення зовнішньої політики керівництво країни дотримується стратегії "мультилатералізму", тобто поступового формування й нарощування сукупної ваги латиноамериканського полюса впливу, у якому Аргентина має намір відігравати вагому роль [7].

У контексті зміни політичної орієнтації Аргентини на сучасному етапі слід звернути увагу на відносини зі США. У 90-х рр. ХХ ст. Аргентина активно розвивала та укріплювала відносини зі США на тлі боротьби з радикальними ісламськими угрупованнями у середині Аргентини та прагненням країни до «повного воєнного об’єднання з НАТО», за прикладом Ізраїлю. У результаті у жовтні 1997 р. Б.Клінтон оголосив про надання Аргентині статусу «головного союзника США» поза альянсом [4]. США запропонували Аргентині план економічного розвитку країни, який на початку позитивно впливав на соціально-економічні процеси у країні. Але в результаті це призвело до значної економічної кризи; США відмовили Аргентині у допомозі, що було негативно сприйнято політичною елітою. Ці події стали основою для перемоги на виборах Н. Кіршнера, який прагнув змінити політичні та економічні вектори розвитку країни. На сучасному етапі відносини США та Аргентини будуються на принципах прагматизму [4]. Політична еліта Аргентини критикує політику Білого дому за президентства Дж. Буша молодшого, Б. Обами за їх політику експансії щодо країн третього світу. К. Кіршнер не розглядає відносини зі США як такі, що можуть мати у майбутньому стратегічний характер. Інші країни Латинської Америки підтримують таку політику Аргентини, адже вони також прагнуть зменшити вплив США у регіоні, зменшити залежність від капіталу країн Північної Америки та налагоджувати та підтримувати відносини з іншими впливовими гравцями на міжнародній арені, як то КНР, Індія, без контролю США над ними.

Зміна настроїв щодо США спричинила перегляд пріоритетів Аргентини у відносинах із країнами регіону. Покращилися відносини з традиційним суперником Аргентини у латинській Америці – Бразилією, на тлі їх взаємодії в межах МЕРКОСУР. Відносини між країнами, що мають стратегічний характер, впливають на посилення їх впливу на формування нової системи міжнародних відносин у регіону Латинська Америка.

Також відбулася нормалізація відносин з Уругваєм. Було вирішено дипломатичну суперечку між країнами щодо будівництва целюлозного заводу на річці Уругвай на кордоні двох країн. Конфлікт не дійшов до воєнного протистояння, хоча були порушені економічні, політичні, культурні зв’язки між країнами, питання було передано до Міжнародного Суду ООН. У 2010 р. К. Кіршнер та Президент Уругваю Х. Мухіка домовилися про створення спільної комісії, що буде регулювати питання доцільного використання р. Уругвай. Конфлікт було вирішено.

Для зовнішньої політики Аргентини за К. Кіршнер є характерним налагодження відносин з «лівими» урядами країн регіону. Слід звернути увагу на той факт, що у 2009 р. К. Кіршнер здійснила візит до Куби. Керівники країн обговорили економічну блокаду Куби, сучасний стан справ у світі. Далі К. Кіршнер відвідала Венесуелу, де було підписано 21 угоду про співробітництво у різних сферах, серед них: енергетика, промисловість, сільське господарство, боротьба з наркотрафіком, спільне використання нафтових родовищ. У 2013 р. відбувся візит Президента Венесуели Н. Мадурро до Аргентини в ході якого було підписано 12 угод про співробітництво, що сприяло укріпленню політичного та економічного альянсу між країнами.

У питанні про боротьбу з тероризмом Буенос-Айрес активно виступає за нарощування міжнародної взаємодії. Аргентина є учасником всіх основних міжнародних антитерористичних угод, включаючи Конвенцію про припинення фінансування тероризму та бере участь у роботі Міжамериканського комітету у боротьбі з тероризмом (СИКТЕ).

Сучасний стан відносин у Латинській Америці характеризується поглибленням процесі глобалізації, у яких Аргентина відіграє не останню роль. Країни регіону прагнуть розвивати інтеграцію в економічній, а згодом і в політичній сфері. Цивілізаційна та культурна близькість лише сприяють цьому. Особливу увагу Аргентина приділяє розвитку відносин з країнами регіону в межах МЕРКОСУР, УНАСУР, Південноамериканської Співдружності Націй, Латиноамериканської економічної системи (ЛАЕС) та Латиноамериканської асоціації інтеграції (ЛАІ).

Аргентина проводить активну зовнішню політику, підтримує відносини не лише з країнами регіону: відносини з ЄС набувають нового значення. Цікавим є те, що Аргентина прагне розвивати відносини між ЄС та МЕРКОСУР, між якими підписано багато двосторонніх угод про торгівлю.

За президентства К. Кіршнер відбулося покращення відносин з Російською Федерацією, відбувся ряд зустрічей на високому рівні. У 2010 р. тодішній Президент Росії Д. Медвєдєв здійснив візит до Аргентини, де було підписано договори в галузі атомної енергетики, культури, спорту та про спільне використання російської системи супутникового зв’язку та навігації ГЛОНАСС. Президент Росії В. Путін та К. Кіршнер зустрічалися в червні 2012 р. і у вересні 2013 р. в ході самітів «Групи двадцяти» в Лос-Кабос (Мексика) і Санкт-Петербурзі відповідно.

У 2010 р. К. Кіршнер здійснила візит до КНР, де було обговорено стратегічні відносини між країнами та підписано договори в галузі транспорту, енергоносіїв. У 2014 р. країни приступили до практичного впровадження заходів, які дозволять суттєво зменшити частку доларових розрахунків у взаємній торгівлі і перевести товарообіг на юань [6]. Також країни уклали 19 угод в ході офіційного візиту в Буенос-Айрес голови КНР Сі Цзіньпіна у липні 2014 р. Тому відносини між Аргентиною та КНР розвиваються успішно, мають багато перспектив на майбутнє.

Аргентина бере участь у підтриманні миру у світі, адже вона є активним учасником миротворчих операцій у складі місій ООН. Також Аргентина виступає за заборону ядерної зброї в Латинській Америці, підписавши Договір Тлателолко у 1994 р.

Особливу увагу слід звернути на проблему Фолклендських островів, адже урегулювання міжнародних конфліктів та кризових явищ є актуальною проблемою сучасності не лише для Аргентини, але і для всього цивілізованого світу. Теперішнє керівництво Аргентини не полишає надії повернути острови під свій контроль. Аргентина є ініціатором проведення переговорів щодо статусу островів. Велика Британія, звичайно, не збирається переглядати статус островів і вести переговори з Аргентиною, якщо ініціатива не надійде від самих жителів островів.

Загалом Аргентина залишається активним учасником глобалізаційних процесів, учасником регіональних об’єднань та міжнародних організацій. Особливу увагу надає збереженню ключової ролі ООН у вирішенні міжнародних справ, підтримує реформування ООН та покращення якісних показників роботи Ради Безпеки ООН.

Отже, на основі викладеного матеріалу можна зробити такі висновки: зміна керівництва країни спричинила значний поворот у зовнішній політиці. Вплив Аргентини у регіоні Латинська Америка збільшується, країна прагне відігравати провідну роль у процесах інтеграції у Латиській Америці, що пов’язано з боротьбою за лідерство у регіоні. Країна переглянула пріоритети міжамериканських відносин, результатом чого стало поліпшення відносин з Бразилією, Уругваєм, Кубою, Венесуелою. У відносинах зі США Аргентина прагне зберегти відповідальні та збалансовані відносини, прагне бути вільною від політичного та економічного впливу США. Аргентина прагне будувати збалансовані та взаємовигідні відносини з іншими центрами впливу: ЄС, КНР, Російською Федерацією. Також для зовнішньої політики країни важливим є врегулювання територіальних суперечок, особливо із Великою Британією за Фолклендські острови. Спираючись на вище згадані фактори можна стверджувати, що Аргентина стала розуміти і поводити себе як один з центрів впливу у регіоні, як то Бразилія і Венесуела.

 

 

Список використаної літератури:

1.     Богданова Т. Є. Інтеграційні процеси у Північній та Південній Америці [Електронний ресурс] / Т. Є. Богданова// сайт Видання ЧДУ ім. Петра Могили/ - Режим доступу: http://lib.chdu.edu.ua/pdf/posibnuku/252/13.pdf

2.     Бредіхін А.В. Зовнішня політика Аргентини [Електронний ресурс] /А.В. Бредіхін// сайт Видання ЧДУ ім. Петра Могили. – 2004. – Режим доступу: http://lib.chdu.edu.ua/pdf/naukpraci/history/2005/37-24-13.pdf

3.     Гаврилова Н.В. Аргентина у міжамериканській системі міжнародних відносин/Н.В. Гаврилова //Вісник Маріупольського державного університету. Серія: історія, політологія. – 2012. – вип. 3. – С. 58-63

4.     Киридон А.М., Аладіна А., Гусейнова О. Латинська Америка у сучасному світі: основні тенденції розвитку/А.М.Киридон, А. Аладіна, О.Гусейнова// Науковий вісник Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету. – 01/2010 . – Вип. 1 Сер.:Економіка, право,політологія, туризм . – С. 133-138.

5.     Щербакова А.Д. Аргентина и США: уроки «периферийного реализма»[Електронний ресурс]/А.Д. Щербакова// сайт научной библиотеки открытого доступа «КиберЛенинка». – 2008. – Режим доступу: http://cyberleninka.ru/article/n/argentina-i-ssha-uroki-periferiynogo-realizma#ixzz326JPQSZr

6.     Китай і Аргентина обмежують використання долара у взаємній торгівлі [Електронний ресурс]//сайт інформаційного агентства УНІАН. – 2014. – Режим доступу: http://economics.unian.ua/finance/960242-kitay-i-argentina-obmejuyut-vikoristannya-dolara-u-vzaemniy-torgivli.html

7.     Discurso del Sr. Canciller Adalberto Rodriguez Giavarini sobrepolitica exterior Аrgentina [Електронний ресурс]//сайт МЗС Аргентини [офіційна сторінка] — 2000. – Режим доступу: : http://www.mrecic.gov.ar/portal/cancilleria/discursos/rodriguezgiavarini/d000530.html.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info