zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>Класифікація канцерогенних сполук кадмію,

які містяться в керамічному посуді

 

Бабчук Л.Р.

Україна, м. Івано-Франківськ,

Івано-Франківський національний

медичний університет

 

Классификация канцерогенных соединений кадмия, которые содержатся в керамической посуде будет способствовать улучшению выявления путей отравления человека тяжелыми металами. Вышеуказанная классификация позволит наиболее полно удовлетворить современные потребности как обычных покупателей керамической посуды, так и специалистов в определении отличий между пищевой и декоративной посудой, а также областью их применения. Кроме того, такая классикация сможет повысить эфективность работы специальных контролирующих служб, которым будет легче идентифицировать наличие тяжелых металов в материалах, имеющих контакт с пищей.

 

Сучасні реалії життя вимагають особливого відношення до всього, що є предметом застосування людини в побуті, що потрапляє в її дім, на її стіл чи в її організм.

З індустріальним розвитком, активною розробкою корисних копалин і ще більш активним використанням цих родовищ у різноманітних галузях, багато хімічних елементів розповсюдилось по планеті Земля. Їх сполуки почали масово використовувати у різних галузях промисловості. Поступово досліджуючи ці сполуки та їх вплив на живий організм, людина дізналася про безпечність сполук одних хімічних елементів і токсичний вплив інших елементів а, можливо, навіть і їх канцерогенність.

Якщо з історичних джерел відомо про активне застосування в побуті, наприклад, сполук стибію (олова) чи плюмбуму (свинцю) – олов’яні кухлі та ґудзики, свинцеві гребінці та інші предмети побуту, то зараз завдяки обізнаності щодо впливу цих сполук на людський організм такі речі можна побачити тільки в якості музейних експонатів. Це ж стосується і аптечних препаратів чи косметичних засобів на основі сполук меркурію (ртуті) чи арсену (миш’яку).

 Про негативний вплив перелічених речовин людство в широких масах почало дізнаватися протягом останніх ста років і поступово викидати їх зі свого споживчого списку. Хоча зараз це не так просто зробити, бо забруднення токсичними елементами грунтів та водних запасів потребує детального вивчення та системи очисних заходів .

Протягом останніх ста років когорту перелічених вище токсичних елементів поповнив хімічний елемент кадмій. Зараз кадмій можна знайти в організмах практично усіх тварин ( у наземних приблизно 0,5 мг на 1 кг ваги, а у морських - від 0,15 до 3 мг/кг), і цей елемент відносять до найбільш токсичних важких металів. Кадмій накопичується в організмі людини переважно у печінці та нирках, при цьому вміст кадмію в організмі з віком зростає.

 Кадмій як біогенний елемент утворює комплекси з білками, які приймають участь у ферментативних процесах. Попадаючи в організм ззовні, йони цього металу виступають інгібітором ряду ферментів, руйнуючи їх. Цей елемент може також мати інгібітуючу роль на цинковмісні ферменти, заміщуючи цинк. Через близькість розмірів атомних радіусів кальцію і кадмію, канцерогенний кадмій має можливість заміщувати кальцій у кістковій тканині і руйнувати її. Усе це негативно впливає загальний стан людського організму.

Одним з основних шляхів надходження кадмію в людський організм є потрапляння через кишково-шлунковий тракт під час прийому їжі. Вважають, що без шкоди для здоровя в організм людини може потрапити за добу близько 1мкг кадмію на 1 кг власної ваги людини. У питній воді кадмію не повинно бути більше як 0,01 мг/л [1].

Кадмій – це досить токсичний елемент. І хоча в продуктах харчування вміст кадмію порівняно з плюмбумом (свинцем) приблизно в 5-10 разів менший, а його підвищений вміст спостерігають тільки в деяких продуктах харчування, частка яких у споживчому кошику незначна, наприклад, до таких продуктів належать какао –порошок та деякі види риб, накопичення організму кадмієм зростає.

Але навіть їжа чиста від кадмію може забруднитись на шляху проходження від лану до столу. Переважно продукти харчування насичуються токсичними елементами при запакуванні в упаковку, що містить загрозливі концентрації йонів цього токсичного елемента. Це може бути як картонно-паперова продукція так і полімерна тара, особливо з полівінілхлориду, стабілізованого сульфідом кадмію. Таке насичення їжі важким металом кадмієм може відбутися і з бляшаної консервної банки, бо при зварюванні бляшаної тари використовують кадмій як складник припою чи при використанні неякісних внутрішніх покрить консервної банки. Навіть при купуванні харчових продуктів і напоїв з апаратів-дозаторів людина може забруднювати кожну порцію їжі чи напою, бо шви у таких апаратах також зварені з допомогою сплаву, що містить кадмій чи даний апарат застосовують з порушеннями.

Ще одним зі шляхів надходжень кадмію в людський організм є керамічний посуд. На ринку різноманіття видів і кольорів керамічного посуду. Через потяг до естетики людина інтуїтивно хоче вибрати керамічний виріб яскравого кольору або з красивим малюнком. Не завжди дуже красивий ззовні посуд є безпечним до використання і сумісним з харчовими продуктами.

Проаналізовано розмаїття кольорів керамічного посуду і зроблено відповідні висновки [2]. Нешкідливою може бути керамічна емаль наступних кольорів: білого, сірого, сіро-голубого, чорного та синього. Всі інші кольори емалі, особливо яскраві, містять хімічні сполуки мангану, цинку, плюмбуму, кадмію і меркурію.

Яскраві барви керамічного посуду свідчать про наявність у їх складі сполук кадмію і піддають сумніву придатність такого посуду для щоденного використання людиною як такого, що входить в контакт з харчовими продуктами, бо такий посуд містить канцерогенні складові.

Виробники посуду, щоб отримати яскраві поверхні і красиві малюнки додають у керамічні фарби та поливу сполуки кадмію. У керамічному посуді кадмій може міститися у вигляді двох солей - це сульфід кадмію чи селенід кадмію. Сульфід кадмію це порошок жовтого кольору, селенід кадмію – сполука темно-червоного кольору. У відповідні кольори ці речовини зафарбовують і керамічний посуд. Якщо використовувався сульфід кадмію, то керамічний посуд може мати усі кольори від кремового чи кольору слонової кістки і блідо-салатового до лимонного та оливкового, тобто усі можливі відтінки жовтого та зеленого. З добавками селеніду кадмію утворюються стійкі пігменти у всіх відтінках червоного – від жовтогарячого та персикового до вишнево-червоного та фіолетового. У всіх цих випадках у керамічному посуді присутні сполуки-канцерогени важкого металу кадмію.

Можемо зробити висновок про те, що навіть за зовнішнім виглядом можна виявити керамічний посуд, який у складі поливи, керамічної фарби чи керамічної маси містить кадмій, утриматись від використання такого посуду у безпосередній близькості від харчових продуктів чи напоїв, а застосовувати його як витвір мистецтва чи вітринний експонат у дизайні приміщень. Тому що зберігати і готувати їжу у декоративному фарфоровому чи керамічному посуді (тобто в посуді, призначеному для прикраси, а не для їжі) не можна, бо солі кадмію з поливи чи керамічної фарби легко переходять у їжу.

 

Література

1.     Скальный, А.В. Химические элементы в физиологии и экологии человека екст]. - Оникс 21 век. - 2004. – 216 с.

2.     Бабчук, С. М. Контроль вмісту кадмію в посуді комп’ютерною системою[Текст] / С. М. Бабчук , Л. Р. Бабчук //Восточно-европейский журнал передовых технологий.-2012.- №6/2(60). – C.14-16.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info