zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>впровадження спеціалізованих компютерних мереж В продукції автомобілебудівних підприємств України

 

Бабчук С.М., Лазорів О.Т.

Україна, м.Івано-Франківськ,

Івано-Франківський національний

технічний університет нафти і газу

 

Установлено, что внедрение современных специализированных комъютерних сетей в продукции автомобилестроительных предприятий Украины будет способствовать улучшению их систем управления. Вышеуказанное позволит наиболее полно удовлетворить современные потребности потребителей данной продукции, что в свою очередь улучшит конкурентоспособность продукции отечественной автомобилестроительной отрасли по показателю цена-качество в сравнении с аналогичной продукцией иностранного производства.

 

Автомобілебудівна галузь для економіки будь-якої держави є індикатором стану її розвитку. Крім того, автомобілебудування в тій чи іншій державі свідчить про її загальний технічний потенціал. Адже навіть не кожна економічно розвинута держава має власну автомобілебудівну галузь.

Необхідно відмітити, що автомобілебудування тісно взаємодіє з іншими галузями народного господарства та науково-дослідними організаціями і, як правило, синтезує в своїй продукції найкращі їх розробки. Тільки в такому випадку автомобілебудівне підприємство може бути рентабельним та конкурувати з іншими, в тому числі іноземними, виробниками.

Таким чином, наявність в державі потужної автомобілебудівної галузі забезпечує для економіки держави робочі місця як безпосередньо в цій галузі так і в суміжних.

Україна відноситься до тих держав в яких є власна автомобілебудівна галузь [1]. Проте, в останні роки, в звязку з непростим фінансовим становищем підприємств даної галузі, розвитку та вдосконаленню продукції приділялась не достатня увага [1].

Зважаючи на той факт, що у споживача продукції є широкий вибір продукції, в тому числі, кращої якості, це ще більше ускладнює подальший розвиток даних підприємств. Необхідно відмітити, що якщо вже найближчим часом не підвищити якість та зручність вітчизняних транспортних засобів, то негативні процеси в даній галузі можуть стати не зворотними.

Для підтримки національного автовиробника потрібна підтримка держави на законодавчому рівні, банківської системи в фінансовому секторі економіки у вигляді доступних кредитів для вдосконалення виробничих потужностей та технологій, національних науково-дослідних інститутів, організацій та університетів в розробці сучасних конкурентноздатних технологій.

Сьогодні комп’ютерні системи та мережі використовуються в більшості сфер діяльності людини. Виключенням не стало і світове автомобілебудування.

Метою досліджень було здійснити аналіз існуючих мережевих рішень для використання в транспортних засобах та запропонувати найбільш оптимальне рішення за критерієм ціна-якість.

Бурхливе зростання виробництва мікропроцесорних пристроїв, зменшення їх розмірів, собівартості, підвищення продуктивності та надійності створили умови для їх ефективного використання в автоматизованих системах управління, в тому числі транспортними засобами. Значно вища надійність передавання даних цифровими каналами в порівнянні з передачею даних аналоговими каналами не викликає сьогодні жодних сумнівів, зокрема, завдяки завадостійкому кодуванню.

Наявність на ринку різноманітних спеціалізованих комп’ютерних мереж дозволяє вирішити технічні завдання практично будь-якої складності, в тому числі і в автомобілебудуванні. Тому для підприємств практично повністю втратили зміст власні розробки в цій області. Спроба заощадити засоби за рахунок внутрішніх ресурсів у більшості випадків обертається створенням громіздких, ненадійних, несумісних і дорогих в обслуговуванні систем [2].

Сьогодні в світі виробляється та експлуатується в різних сферах діяльності людини більше сотні різноманітних спеціалізованих комп’ютерних мереж. Встановлено, що з них в автомобілебудуванні для систем управління автомобілем можна застосувати наступні спеціалізовані комп’ютерні мережі: J1939, J1708, IEBus, OSEK, LIN, CAN, FlexRay, IDB-1394.

Проведений аналіз показав, що найбільш економічно ефективною системою управління транспортним засобом за показником ціна-якість є система створена на базі структурованих мереж, а не на базі єдиної комп’ютерної цифрової мережі.

Проведені дослідження дають підстави стверджувати, що для керування різними системами життєзабезпечення та керування транспортними засобами доцільно використати наступні спеціалізовані комп’ютерні мережі LIN, CAN, FlexRay, IDB-1394.

У вище наведеній послідовності мережі розташовані в порядку зростання їх вартості та збільшення їх швидкості передавання даних. Таким чином здійснивши оптимальний вибір мереж для різних завдань можна сформувати комплексне високоефективне рішення, яке крім того буде ще й оптимальним рішенням за собівартістю.

Мережа LIN може забезпечити передавання даних з швидкістю до 40 кбіт/сек. Це найповільніша з вищевказаних вибраних 4 спеціалізованих комп’ютерних мереж. Дану мережу можна використати для електроприводу дзеркал, сидінь і т.п.

Спеціалізована комп’ютерна мережа CAN може бути використана для побудови мультимайстерних систем. Крім того, в даної спеціалізованої мережі не має теоретичного обмеження на кількість вузлів, які можуть в ній працювати. Вищевказане робить дану мережу дуже гнучкою та ефективною для керування. Швидкість передавання даних в мережі – до 1 Мбіт/сек. Мережу CAN можна використати для контролю та управління роботою двигуна, трансмісією, системою ABS.

Мережа FlexRay забезпечує передавання даних з швидкістю до 10 Мбіт/сек. Основними її перевагами є вже вказана висока швидкість передавання даних, детермінованість, надмірність для забезпечення відмовостійкості. Її можна використати для керування силовими система, системами безпеки та для адаптивного круїз-контролю.

Спеціалізовану комп’ютерну мережу IDB-1394 можна використати для мультимедійної системи автомобіля, яка забезпечить передавання відео та аудіо сигналу від бортового комп’ютера до дисплеїв на задніх сидіннях та від камер заднього (бокового) виду, що працюють в режимі реального часу. Дана мережа забезпечує передавання даних з швидкістю до 400 Мбіт/сек.

В результаті проведених досліджень розроблено структуру систем керування транспортними засобами на базі спеціалізованих комп’ютерних мереж LIN, CAN, FlexRay, IDB-1394. Визначено напрямки використання вищевказаних мереж в транспортних засобах. Таким чином створена база для виготовлення високоефективних сучасних систем управління транспортними засобами, які крім того будуть ще й оптимальним рішенням за собівартістю серед аналогічних систем.

 

Література

1.     Кривоконь, О. Г. Сучасний стан та характеристика автомобілебудування як галузі промислового виробництва країни [Текст] / О. Г. Кривоконь // Вісник НТУ ”ХПІ”: Автомобіле- та тракторобудування. – 2011. – С. 78-86.

2.     Бабчук, С. М. Класифікація промислових комп’ютерних мереж [Текст] / С. М. Бабчук // Восточно-европейский журнал передовых технологий. – 2009. – № 4/2Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info