zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЗАСОБИ СВІТЛО-КОЛЬОРО-ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ У ФОРМУВАННІ РЕКЛАМНИХ ОБРАЗІВ ТОРГОВИХ КОМПЛЕКСІВ ХАРКОВА

 

Сошинський О.І.

Україна, м. Харків,

Національний університет цивільного захисту України

 

Аннотация. Сошинский А.И. Средства свето-цвето-графического дизайна в формировании рекламных образов торговых комплексов Харькова.

Приведены результаты мониторинга супермаркетов и гипермаркетов города Харькова в контексте исследования средств светового, цветового и графического дизайна в формировании и восприятии рекламного образа экстерьера и интерьера торговых комплексов.

Ключевые слова: торговые комплексы, средства графического, светового и цветового дизайна, рекламный образ.

 

Зміни, що відбулися в Україні за роки незалежності, торкнулися всіх галузей життєдіяльності людини і суспільства, в тому числі сфери формування комфортного середовища архітектурних об’єктів з торговельною функцією (торгових центрів, критих ринків, супермаркетів, універмагів, моллів тощо). Торгівельне середовище в процесі цивілізаційних змін в суспільстві завжди відображало зміни образу життя городян і піддавалося трансформаціям – від розкішних інтер’єрів магазинів-палаців другої половини XIX сторіччя, пасажів-атріумів (критої торгової вулиці з вітринами), торгових галерей і полі-функціональних комплексів до впровадження медіативно-комунікаційних просторів у 80-ті роки XX ст. (створення зони міжособистісних контактів, культурного обміну, здобуття інформації різного змісту), що створюють гуманістичне середовище цих архітектурних просторів, в яких люди не тільки здійснюють покупки, але й проводять дозвілля [1, с. 22].

Об’єктами моніторингового обстеження, яке проводилося автором публікації на протязі останніх 7-ми років, були криті ринки («Центральний», «Сумський», «Кінний»), торговельні центри і супермаркети в історичній забудови міста Харкова (Центральний універмаг, «Антошка»), а також мережа супермаркетів і гипермаркетів («КАРАВАН», «РОСТ», «МЕТРО», «КЛАСС», «ТАВРІЯ В», «ТАРГЕТ» «DАФІ», «БІЛЛА», «ВЕЛИКА КИШЕНЯ», «СІЛЬПО», «БУДМЕН», «ЕПІЦЕНТР»). Деякі з них за цей час змінили свій фірмовий стиль, наприклад «СЛОН» перетворився у «БУДМЕН», «ЮСІ» у «СІЛЬПО», а «ОВІ» в «ЕПІЦЕНТР». Такі трансформації рекламного образу можливі завдяки тому, що дані споруди мають морфологічно-феноменологічний вигляд «коробки», або «євро-сараю». Їх аскетичні форми і великомасштабні розміри стають благодатним тлом для безлічі варіантів композиційних рішень фасаду засобами світло-кольоро-графічного дизайну. Кожний компонент цього комплексного засобу слід розглядати як окремо, так і у сукупності, тому що, наприклад, прерогативою графічного дизайну, як відомо, є шрифтові композиції на упаковці, розробка фірмових знаків і фірмового стилю, знаків комунікацій в інтер’єрі та в міському середовищі, які інтегровані з кольоровим рішенням. Різноманітні прийоми світлового дизайну втілюються у використанні на фасаді об’ємних букв, що світяться, динамічних пристроїв, «строках, що біжать», вивісках із застосуванням мерехтіння, неонового світла, лайт-боксах, LED-технологіях [2, 3].

В результаті проведеного дослідження була систематизована типологія комплексу засобів дизайну, що формують предметно-просторове середовище торгових комплексів (внутрішнє начиння архітектурного об’єкту та його зовнішній вигляд): дизайн інженерно-механічних комунікацій (ліфти, ескалатори, травелатори), дизайн торгового обладнання (стаціонарного, рухомого, що трансформується), світловий дизайн, кольоровий дизайн, графічний дизайн, мультисенсорний дизайн, інтерактивний дизайн, дизайн природно-штучного озеленення. Серед них засоби графічного та світло-кольорового дизайну є провідними у формуванні рекламного образу торгових комплексів. Швидкість змін дизайнерських образів підприємств торгівлі м. Харкова ілюструє та підтверджує висновки американського соціолога і публіциста Елвіна Тоффлера, зроблені ним ще у 70-ті роки XX ст. Він писав про стрімке розповсюдження одноразової культури, концепцію часовості у створенні тимчасових архітектурних споруд, про розвиток модульного принципу конструкції, мобільних і одноразових виробів. Все це створює один психологічний ефект: недовговічність зв’язку людини з речами, що його оточують [4].

В умовах динамічного розростання торговельних агломерацій актуалізується роль комплексу засобів дизайну як формоутворюючого і об’єднуючого фактору, що створює комфортні ергономічні умови перебування в архітектурному середовищі, а також відповідний рекламний образ підприємства торгівлі. Однак великі елементи зовнішньої реклами, насичений колір та скупчення численної кількості вивісок на одному квадратному метрі фасадів утворюють негативні емоції та руйнують міську «тканину».

 В наш час тотальне впровадження концепції «всеосяжного дизайну», яку прогнозував Б. Фуллєр ще у 1927 році, реалізується як у мікро-просторі (інтер’єр), так і у макро-просторі (торгова вулиця). Окрім того, у деяких архітектурних об’єктах нівелюються відмінності між суто архітектурними та дизайнерськими формами і композиційними прийомами. Симбіоз засобів архітектури і дизайну на сучасному етапі розвитку проектної культури став провідним підходом до формування середовища життєдіяльності. З’явилося ряд об’єктів з торговельною функцією, які слугують наочними прикладами такого формоутворення (універмаг у Бірмінгемі). Зарубіжний досвід проектування нових типів торговельних комплексів може бути представлений також моллом на Тайвані з його концептуальною програмою – «360 градусів обслуговування» і сферичною формою, яка символізує всеосяжний сервіс.

Для визначення функцій засобів дизайну у формуванні рекламного образу торгових комплексів м. Харкова було проведено дослідження цих об’єктів за такими напрямками:

·           морфологічні характеристики архітектурно-дизайнерської форми торгових комплексів;

·           вплив типів зовнішньої реклами на зміни стильового рішення дизайну фасаду торгового комплексу;

·           утилітарні та художньо-естетичні функції світло-кольорових засобів дизайну у формуванні рекламних образів торгових комплексів;

·           визначення когнітивної компоненти рекламного впливу методом спеціальних суб’єктивних шкал (зорові та слухові відчуття, сприйняття; формування перцептивного образу; мова візуальних образів; принцип цілісності; закон короткості; увага, пам’ять, мислення);

·           феноменологія рекламного образу (визначення емоційного аспекту рекламного впливу методом субєктивних експертних оцінок).

Матеріали дослідження, яке носить міждисциплінарний характер, відкривають перспективи подальших розвідок у напрямку формування комфортного предметно-просторового середовища підприємств торгівлі засобами дизайну з урахуванням змін у часі парадигм проектної культури. Це дослідження безпосередньо повязано з розробленою стратегією розвитку і перетворенням м. Харкова до 2030 року у глобальне місто ТОП-100.

 

Список источников:

1.        Ефимов А.В., Лазарева М.В., Шимко В.Т. Архитектурно-дизайнерское проектирование. Специальное оборудование интерьера. Учебное пособие. – М.: «Архитектура-С», 2008. – 136 с., ил.

2.        Архитектурный дизайн: словарь-справочник / под общ. ред. Е.С. Агранович-Пономарёвой. – Ростов н/Д: Феникс, 2009. – 342, [3] с. – (Строительство и дизайн).

3.        Щепетков Н.И. Световой дизайн города / Щепетков Н.И.: Учебное пособие. – М.: «Архитектура-С», 2006. – 320 с.: ил.

4.        Тоффлер Э. Шок будущего: Пер. с англ. / Э. Тоффлер. — М.: ООО «Издательство ACT», 2002. - 557, [3] с. — (Philosophy).Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info