zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>МІСЦЕ УКРАЇНИ В РЕЙТИНГУ ЕКОНОМІЧНОЇ СВОБОДИ

 

Олійник В.В.

Україна, м.Чернівці

Буковинська державна фінансова академія

 

One of the indexes of economic freedom is found out in the article-The Heritage Foundation. Here are analyzed causes and problems which stand on the way of Ukraine to its increasing in the rating, the main tendencies of its solution. Also are pointed factors which reduce the level of economic freedom of Ukraine.

 

Одним із інструментів аналізу місця країни у світовій системі координат є міжнародні рейтинги. Рейтингові оцінки виступають своєрідним орієнтиром для транснаціональних компаній та інвестиційних фондів. Маючи намір вкладати кошти за кордоном, вони стикаються з певними ризиками: недостатньо достовірна інформація щодо надійності та кредитоспроможності партнера в країні-реципієнті; загроза тиску з боку фіскальних і адміністративних органів; коливання валютних курсів, що є джерелом напруження в роботі фінансових менеджерів й інколи призводить до матеріальних втрат підприємства; ризики політичного характеру, що може позначитися втратою частини капіталу. Проте вивчити фінансові документи компаній та урядів усіх країн світу було б не під силу жодному інвесторові, навіть дуже досвідченому. Тому в процесі вибору об'єкта інвестування особлива увага надається оцінкам провідних рейтингових агентств, на основі яких і приймаються рішення щодо проведення ретельного дослідження на ринку певної країни.

Прикладами ранжирування країн світу є економічні індекси, що складаються лише для окремих країн і характеризують певні сторони економіки в межах країни.

Серед економічних індексів ми дослідимо індекс економічної свободи.

Існує декілька видів індексу економічної свободи, які складаються організаціями різних країн світу. Ми розглянемо один з них: Індекс економічної свободи від The Heritage Foundation і The Wall Street Journal.

Індекс економічної свободи складається спільно американського центру The Heritage Foundation і журналу The Wall Street Journal щорічно з 1995 року. Розробниками цьогорічного індексу були дослідники Тімоті Кейн, Кім Холмс та Ентоні Б. Кім з The Heritage Foundation та Мері Анастасія О’Грейді, The Wall Street Journal. Індекс оцінює країни по незалежних параметрах, що складають 10 категорій економічної свободи, зокрема: регуляторну політику, торгову політику, податкове навантаження (фіскальну політику), ступінь втручання держави в економіку, монетарну політику, інвестиційний клімат, фінансову політику, політика у сфері праці, захист прав власності, законодавство та протидія корупції.

Індекс економічної свободи вимірюється у відсотках від 0 (мінімальний ступінь) до 100 (максимальний).

Країни згруповані у п’ятьох категоріях: „вільні„ з індексом 80—100; „в основному вільні„ з індексом 70—79.9; „відносно вільні„ з індексом 60—69.9; „в основному не вільні„ з індексом 50—59.9; „пригнічувані„ з індексом 0—49.9.

За рейтингом 2008 року Україна відноситься до групи в основному не вільних країн. Найбільшу кількість балів Україна отримала в категорії "свобода торгівлі" - 82,2 відсотка. Податкову політику України оцінено в 79 відсотків, монетарну політику - 69,9 відсотка, політику держави у сфері трудових відносин - 54,3 відсотка, свободу фінансової діяльності - 50 відсотків. Свобода підприємництва одержала 44,3 відсотка, вплив влади на економіку аналітики оцінили в 43,0 відсотка. Найнижчі показники за критеріями свобода інвестиційної діяльності - 30 відсотків, захист приватної власності - 30 відсотків і свобода від корупції - 28 відсотків (динаміку індексу економічної свободи України за 1995-2008 рр. див. рис.1).

Проблеми, які стоять на шляху України до підвищення її в рейтингу.

Проблеми України викликані буквально кількома чинниками — корупцією, складною законодавчою базою в поєднанні з недотриманням законів, недосконалою судовою системою, тиском влади на бізнес і наявністю обмежень на рух капіталу й обмін валют.

Показником, що найбільше тягне Україну до низу є корупція. Яка досить розвинена, як у всіх сферах економіки, так і державних органах управління. Розвитку корупції сприяє відсутність адекватного покарання відповідних суб’єктів за участь у корупційних діях. В сучасних умовах прояви корупції в Україні створюють реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку держави.

Україна суттєво відстає від ключових конкурентів за іноземні інвестиції на світовому ринку. Перебіг сучасних політичних процесів та практична реалізація встановлених цілей та пріоритетів поліпшення інвестиційного клімату в Україні, переважно негативно впливають на інвестиційний клімат й, зокрема, міжнародну інвестиційну привабливість України, підвищують ризики для інвесторів, зумовлюючи тим самим втрати в конкурентній боротьбі за світові інвестиційні ресурси.

Фінансове регулювання і контроль – слабкі. Банки можуть пропонувати більшу різноманітність послуг. Відсутність в Україні великих банків. Зарубіжні банківські гілки не дозволені. Страховий сектор маленький, і зарубіжні страхові товариства підлягають більшим обмеженням, ніж місцеві страхові товариства. Ринки капіталу недорозвинені і слабо регульовані, але розвиваються. Бідне корпоративне управління ослабляє прозорість фондової біржі.

Також сюди можна віднести слабкий захист власності. Судочинство підпорядковане виконавчому органу і кримінальному тиску, а також , в цьому напрямку, існує корупція. Контракти не наказують у відповідності до порушень права власності, і можлива експропріація. Цілий ряд ініціатив, щоб розробити заставний ринок, привів до сильного зростання в числі застав.

Ще одним таким показником є українська політика у сфері праці. Перехід України до нових суспiльно-економiчних відносин зумовив необхiднiсть реформування ринку праці. Процес сучасного формування та розвитку ринку праці відбувається в умовах адаптації його до економічної ситуації в Україні. Основною при цьому залишається проблема зростання пропонування за умови скорочення попиту. Внаслiдок неповної зайнятості, збільшення тривалості безробіття посилюються процеси деквалiфiкацiї. Приватизація, реструктуризація, запровадження механізму банкрутства підприємств призводять до зростання кiлькостi вивільнюваних працiвникiв. Скорочується чисельність працюючих за наймом, зростає безробіття. У зв'язку з цим відбувається інтенсивний перерозподіл трудових ресурсів з легального сектора економки в "тіньовий". Розширення зайнятості в "тіньовому" секторі економіки супроводжується iнтенсифiкацiєю праці при низькій заробiтнiй платі, порушенням норм законодавства про працю.

З іншого боку, ми можемо пишатися достатньо вільною зовнішньою торгівлею, невисокою часткою держпідприємств у економіці й, як не дивно, низькими податками. Останнє зумовлене тим, що через бюджет у нас перерозподіляється всього 29—30% ВВП, що значно нижче, ніж у розвинених країнах.

З огляду на вище сказане можна запропонувати такі шляхи підвищення економічної свободи в Україні.

Для покращення ситуації з корупцією потрібно створити спеціальний антикорупційний орган, який відповідатиме за стан подолання корупції та забезпечити його незалежний статус. Потрібне проведення низки інформаційних заходів з систематизації знань щодо явища корупції, зарубіжного досвіду боротьби з корупцією та адаптації міжнародного досвіду протидії корупції до українських реалій з метою підвищення спроможності неурядових організацій протидіяти поширенню корупції. організація просвітницьких акцій та підготовка видавничо-інформаційних матеріалів антикорупційної спрямованості.

Усвідомлюючи важливість поліпшення інвестиційного клімату в Україні, головним завданням на короткострокову перспективу є підготовка необхідної правової та організаційної бази для підвищення дієздатності механізмів забезпечення інвестиційного клімату й формування основи збереження та нарощування конкурентоспроможності вітчизняної економіки. Для цього необхідно здійснити низку першочергових заходів з послідовної деполітизації економіки, формування єдиних стратегічних цілей та послідовності економічних реформ, незмінних за приходу до влади будь-яких політичних команд, забезпечення незмінності та гарантованості захисту ринкових прав і свобод інвестора.

У сфері праці Україна повинна знизити рівень i тривалість безробіття шляхом реалiзацiї заходів активної політики зайнятості, покращити рівень життя населення, запровадити механізм стимулювання створення нових робочих місць, реформувати систему соціального захисту безробітних. Заходи у сфері зайнятості населення повинні здійснюватися шляхом реалiзацiї Програми структурної перебудови економіки, Генеральної схеми створення нових робочих місць, п’ятирічних галузевих програм ефективної зайнятості, щорічних регіональних програм зайнятості населення та регулювання ринку праці, а також iнвестицiйних, приватизаційних та програм реструктуризації підприємств, інших програм, що розроблятимуться для територій з високим рівнем безробіття.

Україна має у своєму розпорядженні необхідні ресурси не лише для економічного зростання, а й для соціального процвітання. При покращенні показників економічної свободи Україні слід, також, звернути увагу на досвід зарубіжних країн і знайти там певні позитивні сторони, які можна використати в Україні.

 

Список використаних джерел:

1. Індекс економічної свободи: Україна на 133-му місці –     http://www.3dvok.com/nwsprnt.php

2. Economic Freedom of the World: 2008 Annual Report. –     http://www.cato.org/economicfreedom/2008

3. The Heritage Foundation. Index of Economic Freedom –    http://www.heritage.org

4. Україна у міжнародних рейтингах. –   http://www.usb.com.uaПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info Идея сайта - Студия веб-дизайна Zinet