zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>КНИЖКОВІ ВИСТАВКИ ТА ЯРМАРКИ ЯК ІНСТРУМЕНТ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ ВИДАВНИЦТВ

 

Грет Г.П.

Україна, Київ, НТУУ «КПІ»

 

Рассматриваются факторы, влияющие на потребность книжных выставок-ярмарок,, объективная необходимость расширения мспользования этого инструмента мпркетинго-вых коммуникаций украинских издательств, выставки-ярмарки, проводимые в Украине, эф-фективность, опредляемая издательством от участия в этих мероприятиях.

 

Добре організована ярмарково-виставкова діяльність є важливим маркетинговим інс-трументом, оскільки відображає становище як у ринковому сегменті читацьких потреб, так і на книжковому ринку. Необхідність ярмарків пояснюється зростаючою потребою в особистому спілкуванні, у формуванні довірливих відносин видавця зі споживачем виник-ненням груп за інтересами, яких роз’єднує відстань, але об”єднує стиль життя та ціннос-ті, тиском високого темпу життя та стресів на соціально-психологічну захищеність люди-ни і появою внаслідок цього потреби в ігровому, «карнавальному» просторі [3].

Значення книжкових виставок та ярмарків для видавництв безпосередньо пов'язане з їх мультифункціональністю. Вони є потужним каналом поширення інформації і реклами про діяльність видавництв, сприяють вирішенню багатьох важливих комерційних і некомерційних проблем. Це інформування - надання населенню вичерпної інформації про ресурси та послуги видавництва, їх властивості, якість, залучення уваги споживачів до бібліотечно-інформаційної сфери, що фіксує інтерес користувачів на певних послугах видавництв, здійснює ознайомлення громадськості з фактом існування видавництва як сучасного, динамічного і потужного сервісного закладу. Важливим є і формування іміджу видавництва, створення привабливого образу. В організації функціонування книжкової виставки-ярмарку задіяні практично всі складові механізму комунікації, налагоджена ефективна системна інформація про товари та послуги видавництва через демонстрацію, консультації, рекомендації, відгуки та ін. Книжкові виставки і ярмарки дозволяють досягти такі комунікативні цілі як забезпечення влучної та ефективної реклами, зміцнення контактів із засобами масової інформації, налагодження зворотного зв'язку у спілкуванні з покупцями. Вони є сприятливою подією для зустрічей адміністрації і працівників видавництва з представниками владних структур, бізнесу, вирішення окремих ділових проблем, налагодження контактів з майбутніми спонсорами і друзями видавництва. На них здійснюється вивчення та аналіз ринку, розширення міжнародних та міжрегіональних зв’язків, прогнозування обсягів продажів, вивчення, визначення попиту на перспективних ринках збуту видавничої продукції в країні та стимулювання його, залучення, утримання та повернення клієнтів.

Досвід свідчить, що виставки-ярмарки залишаються популярними навіть в країнах з налагодженим книгорозповсюдженням., оскільки це ефективний спосіб продати навіть те, що не продавалося роками. Вони з великим асортиментом продукції, збирають найбільше відвідувачів, бо покупці книг мають різні уподобання і наявність кількох книгарень поряд сприяє збільшенню продажу в усіх магазинах, про що свідчить зарубіжний досвід.

Прикладом міжнародного ярмарку для видавців виступає "London book fair". Лондонський книжковий ярмарок проводиться щорічно з 1971 року і вже зарекомендував себе як знаковий захід для всіх, хто цікавиться книжковою справою, видавничим бізнесом і поліграфією. На ярмарках такого типу продають не товар, а права на видавництво книги. Для таких потреб на виставках створюється простір для бізнесу, де бізнесмени можуть підписати всі документи і відсвяткувати вигідні угоди. Потужними і популярними в Європі є відомі книжкові виставки Німеччини – лідера виставково-ярмаркової індустрії - у Франкфурті-на-Майні і Лейпцигу, Паризький книжковий салон [4]. .

В Україні щороку проходить близько 15 відомих книжкових виставок-ярмарків Знайомство покупців з книжковою виставкою, з видавництвом, організаторами ярмарків на Форумі видавців ( з 1994 р.) у Львові, міжнародному фестивалі і ярмарку «Книжковий Арсенал» (з 2011 р.), книжкових виставках «Київська весна», ярмарках «Книжкові контракти» та«Книжковий Медвіна» з 2005 р. у Києві, «Зеленій хвилі» ( з 1997 р. р., Одеса), «MERIDIAN CZERNOWITZ» (з 2010) чи «Світ книги» (з 1995 р.) у Харкові перетворюються на яскраве шоу, що, сприяє налагодженню і підтримці довготермінових стосунків з представниками ЗМІ, громадськості [2,С.65]. Організаторами ярмарків є компанії «Медвін»(Київ), «Експо-Юг-Сервіс» (Одеса), концерн «Райський куток» (Харків), що спеціалізуються на проведенні ярмарків, громадські організації – Громадська організація «Форум видавців у Львові, Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів України, органи влади – Державний комітет телебаченняя та радіомовлення України..

Книжкові виставки–ярмарки України є літературним святом для письменників, читачів, видавців та книгорозповсюджувачів. [1,С.62]

Успіх ярмарку чи виставки залежить від роботи, яку виконало видавництво до і після проведення заходу. Для того, щоб переконати споживача купити книгу експозиції книжок і рекламний супровід повинен буди продумай до найдрібніших деталей. Слід враховувати усі фактори, які впливають на ефективність продажів. Відомо що книжки, викладені на стенді в стопку продаються краще, ніж книги, які викладені в ряд. Ярмарки і виставки - це унікальний засіб просування товарів. 80% відвідувачів не знають. за якою книгою вони прийшли. Важливу роль під час виставки відіграють кваліфіковані продавці, які повинні досконало орієнтуватися в асортименті продукції і психології споживачів і знати, що потрібно покупцю, як тільки він підійшов до стенду і як йому це продати. Не ефективно запрошувати на виставку продавців, які будуть відігравати лише роль "охоронців товару" і не зможуть дати консультацію або власний коментар до книги.

Для того, щоб на виставку прийшло багато відвідувачів, видавництва та організатори повинні створити привабливі умови для них. Для цього необхідно розіслати всім зацікавленим запрошення та забезпечити інформаційну підтримку заходу, організувати зручність доїзду; програму мистецько-культурних заходів.

Способів "заманити" відвідувачів на виставку багато, але найпростішим і найдієвішим залишається участь зірок у розважальній програмі. Не слід також забувати про конкурси, акції і нестандартні презентації. Креатив у виставковій сфері нічим не обмежується. В Україні є досвід проведення виставок одночасно з фестивалями. Це підвищує престиж і відвідуваність заходу. Участь у виставках є вигідною навіть для невідомих авторів, де під час автограф-сессії вони можуть продати - 6-10 книжок за годину, в той час як відомий автор продає -15-20 книжок.

Слід застосовувати нові підходи до продажу книг. Доцільно організувати нестандартні презентації у форматі дискусій з читачами або автограф-сесією, для ефективності якої доцільним уявляється заздалегідь видрукувані на принтері оголошення, про те, що проводиться автограф-сесія; наявність помічника, який буде поруч з автором постійно, який повинен гарно представити автора і допомагати йому під час заходу. Промоутер не повинен залишати автора сам-на-сам з відвідувачами, адже письменники - це творчі особистості, яким буває важко спілкуватись з людьми. Обовязковою є продумана технічна організація автограф-сессії.

Тільки креативний підхід дасть змогу покупцям придбати необхідні книги, а видавцям і організаторам отримати прибуток. Тому участь видавництва визначається не лише економічною та соціальною ефективністю, але і креативністю.

 

Список джерел та літератури

1.           Микитин, Т. І. Книжкові виставки і ярмарки у системі пропагування книги та читання в Україні / Т. І. Микитин // Поліграфія і видавнича справа. – 2011. – №2 (54). – С.59 – 64

2.           Микиитин, Т. І. Еволюція книжкових ярмарок в Україні: від кількості до якості / Тетяна Микитин // Ksiazka, biblioteka, informacja. Miedzy podziatami a wspolnota / pod red Jolanty Dzieniakowskiej, Izabeli Krasinskiej, Moniki Olczak-Kardas. Kielce : Uniwersytet Yana Kochanowskiego, 2011. – С.63 – 69

3.           Пекар, В. А. Выставочная индустрия Украины : история, тенденции, проблемы, перс-пективы [Электронный ресурс]. – Режим доступа : www.aefi.it

4.           Портал української книжкової індустрії. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http: // uadooks.info/ua/news/forum2007.htm. – Назва з екранаПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info