zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>БЛОГИ ЯК НОВІТНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТНЬО - ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ

Грет М.Я.

Україна, Київ, НБУ імені В.І.Вернадського

 

Рассматривается возможность использования блогов в учебном процессе средних школ и высших учебных заведений, преимущества образовательных блогов, возможные к использованию типы блогов, условия их функционирования, целесообразность соединения библиотечного и образовательного блога

 

У сучасних умовах існує значна кількість комунікаційних інструментів, що ґрунтуються на інформаційних технологіях. Значна частина їх знаходить застосування в індустрії навчання.

В існуючих методах навчання домінують відносно «старі» способи, які в певній мірі обмежують спілкування всередині навчального колективу. Більш сучасні та зручні способи - ICQ (миттєвий обмін повідомленнями) і блоги, недостатньо використовуються, оскільки носять неформальний характер тому можливості їхнього застосування недооцінюються.

Блог (Blog, скорочено від web log) - ця сторінка сайту, представлена у вигляді журналу-щоденника або календаря, в якому інформація розташовується в хронологічній послідовності [1]. Блог може оновлюватися щодня / щотижня / щомісяця. Правом розміщення інформації та редагування блогу володіє його творець, відвідувачі ж блогу можуть залишити свої коментарі до статей. У блозі можна також розмістити фотографії, аудіо, відео, посилання на інші сайти, Інтернет-статті тощо. Інтеграція блогів в навчальний процес може забезпечити реальну аудиторію для студентських / учнівських робіт, що складається з практично необмеженої кількості інтернет-користувачів, що підвищує мотивацію і відповідальність за зміст.

Перевагами блогів для освіти, на нашу думку, є:

- це майданчик для дискусій з теми;

- можливість для консультацій і отримання додаткових знань;

- нагода здійснювати робочі та особисті записки учасникам проекту, дослідження в рамках теми, анкетування, проведення інтерв'ю.

Стосовно типів блогів, що можуть застосовуватися в освітній діяльності, то, ймовірно, вести: блог групи чи класу, клуб, блог університетської спільноти, співтовариство різної спрямованості, блог навчального проекту, електронний зошит студента / чи учня, дискусію з якоїсь певної тематики, консультації та отримання додаткових знань, особистий професійний блог викладача.

У сучасному суспільстві багато викладачів починають використовувати ведення блогу для залучення студентів до навчального процесу. Завдяки веденню блогу викладач отримує можливість поширення свого досвіду, співпраці з колегами, саморозвитку шляхом контакту з іншими блогами та пошуком і наповненням свого блога цікавим та корисним контентом.

Блог не скасуовує проведення пар, швидше продовжує, поглиблює або розширює їх. Ведення освітнього блогу потрібно тим, хто хоче допомогти всім, хто здобуває освіту, повторити новий матеріал, або освоїти матеріал пари, тим, хто не був на занятті. В цих умовах зростає роль бібліотек, які не лише володіють максимальною кількістю необхідної інформації порівняно із викладачами, а і покликані надавати тим, хто її потребує. Тому доцільним уявляється залучення бібліотечних блогів до навчально-інформаційного процесу. Поскільки бібліотечні фонди постійно поповнюються, і інформація в них часто оновлюється, то через бібліотечний блог ймовірна координація дій між бібліотекою та вчителем (викладачем).

Однією із головних умов існування блогу є його зміст, актуальність постійне оновлення інформації, дизайн, зручність навігації, наявність мультимедійних елементів, мережева культура, затребуваність наповнення як для студентів, так і для інших відвідувачів інтернету, оскільки блог - це середнє між щоденником, журналом і своєрідним сховищем інформації. Водночас він може виступати своєрідним «обмінником» думок. В ньому може здійснюватися: фіксація деяких подій студентського чи шкільного життя і коментарі до них з боку учнів чи студентів, обговорення навчальних тем, прочитаних книг, письменників, жанрів, стилів і т.п., обговорення країнознавчих реалій.

Таким чином освітні блоги можуть використовуватися для розміщення і розповсюдження навчальної інформації та дидактичних матеріалів: тематичної інформації на додаток до підручників, конспектів, вправ різного характеру від тренувальних до творчих, контрольних матеріалів, тестів і т.д. Це дає можливість учням чи студентам самостійно працювати у зручний для них час та місці, що важливо у зв'язку з зростаючою увагою до індивідуалізації, самостійності в навчанні, формуванні навичок самоосвіти.

За допомогою блогів можна організовувати дискусії і співробітництва онлайн: тематичні обговорення важливих проблем, займатися пошуком їхнього вирішення, працювати над спільними публікаціями з використанням відповідних сервісів, підтримувати зв`язок з батьками через публікацію новин, інформації про минулі події, демонстрацію освітніх результатів учнів чи студентів.

Блог надає можливість учням чи студентам висловити свою точку зору із конкретного питання, висвітлювати поточні події, розміщувати есе, міркування і т.п., фактично стаючи тим самим співавторами блогу. У блогах можна розмістити плани уроків, програм навчального періоду. Для них характерна інтеграція візуальних засобів навчання з вербальними - ймовірність легкого вбудовування в блог відеокліпів, презентацій, слайд-шоу, що урізноманітнює освітнє середовище як з точки зору сприйняття навчального матеріалу, так і з точки зору формування технологічних навичок.

Важливим є те, що створення та використання блогів є достатньо простим і вимагає небагато часу для його освоєння та ефективного застосування в навчальному процесі.

В перспективі ймовірне поступове перетворення блогу в повно - функціональний сайт, багатошаровий освітній ресурс, що включає все перераховане вище.

Поєднання бібліотечного блога з освітнім блогом створює більш комфортне середовища для навчального процесу. Новітні технології дають можливість дистанційно викладати та вчитися, що, безперечно, повинно позначитися на якості навчального процесу та підвищити рівень освіти в країні. Безпосередньо зростання ролі бібліотек, як головного сховища інформації, робить їх важливим інструментом для використання в сучасних реаліях навчально-інформаційного простору України. Сама ж координація можливостей бібліотек як головних центрів накопичення та зберігання інформації та професорського-викладацького складу, як професійних науковців, на базі бібліотечно-освітніх блогів дасть можливість реформувати та конкуренто підвищити, як роль науки та освіти в суспільстві, так і саме суспільство шляхом залучення кращих його представників, до масового прийняття участі в новітніх навчальних технологіях.

Блог – це спілкування, а тому є своєрідним інструментом формування репутації його ведучого. З часом при накопиченні інформації зростатиме і довіра до нього, що зможе конвертуватися в більш тісний зв’язок між бібліотекою, та її відвідувачами, що дасть можливість надавати більш динамічно свої послуги, оперативно реагувати на побажання користувачів та задовольняти їхні потреби.

 

Список джерел та літератури

1.     Блог [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3 [Блог]

2.     Попов А. Блоги. Новая сфера влияния / Попов А. – М. Издательский дом: Манн, Иванов и Фербер, 2008. – 133 с.

3.     Використання технологій Web 2.0 навчально-виховному процесі [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://klasnaocinka.com.ua/uk/article/vikoristannya-tekhnologii-web-20-navchalno-vikhovn.html [Використання технологій Web 2.0 навчально-виховному процесі]

4.     Технології в освіті [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://osvitnitexnologii.blogspot.com/p/blog-post.html [Технології в освіті]Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info