zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОПЛАТИ ПОСЛУГ У СИСТЕМАХ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ

 

Лискова М.Г., Абакумов В.Г., докт. техн. наук

Україна, м. Київ, НТУУ «КПІ»

 

A study of technology of remote payment in mobile communication systems, practical application and data security of these technologies was researched. Comparative description of technology of remote payment of services was conducted in mobile communications: QR- codes, mPos-terminals, applications MasterPass and NFC technologies, taking into account the problem of introduction and principle of work methods of practical application of every technology were offered in the relevant field. On the basis of undertaken studies of methods of providing a safety of data, application AppLocked based on Android was created. The detailed analysis and comparison of the effectiveness of work of technologies with proposed methods of practical application and protection of the systems.

Keywords - mobile acquiring, mobile network, algorithm for data transmission.

 

Вступ

На ринку мобільних платежів представлено чимало різних рішень, кожне з яких має право на існування. Найпоширенішими з них є: mPos-термінали, QR-коди, MasterPass, NFC. Деякі з них розвиваються досить успішно, інші, незважаючи на мільйонні вливання, поки не виправдовують надій. У цих умовах забезпечення раціонального впровадження та надійності технологій дистанційної оплати послуг залишається дуже актуальною науково-технічною проблемою.

Одним із можливих і досить перспективних шляхів вирішення вказаної проблеми є розподіл сфер впровадження технологій відповідно до їх апаратного та програмного забезпечення, а для надійності систем оплати - підвищення рівня безпеки передачі даних, завдяки створенню додатка AppLocked.

Метою даної статті є аналіз, порівняння і практичне застосування технологій дистанційної оплати послуг у системах мобільного зв'язку та забезпечення безпеки передачі даних.

Архітектура системи

Архітектура рішення по реалізації сервісу по оплаті товарів і послуг з особових рахунків абонентів максимально наближена до архітектури рішення щодо виконання платежів з банківських рахунків абонентів. Це дозволить абонентам використовувати один додаток (STK-аплет) для однакового виконання платежів на адресу ТСП як зі свого особового рахунку в оператора, так і з банківських (карткових) рахунків.

Архітектура Системи (Рисунок 1) містить наступні компоненти:

-          SMSC - SMS-центр оператора стільникового зв'язку;

-          AAG - Access Aggregation Gateway - компонент (інтеграційна платформа), встановлений на стороні компанії, що виконує підключення до SMS-центру по протоколу SMPP;

-          MAP - Mobile Access Point - забезпечує сувору ідентифікацію та аутентифікацію абонента, взаємодія з клієнтським терміналом (телефоном) за допомогою SMS;

-          HSM - Hardware Security Module - використовується компонентом MAP для виконання криптографічних операцій при виконанні аутентифікації користувача, а також для шифрування каналу до клієнтського терміналу і критичних даних в БД MAP.

Client Database - база даних MAP, яка містить реєстраційну інформацію про клієнтів, підключених до Послуги. Критичні дані про клієнтів містяться в БД в зашифрованому на ключах HSM вигляді.

PCentre & Authorization Gate - компонент, який забезпечує інтеграцію з безліччю магазинів, взаємодія з банківськими системами (авторизація), білінг. Взаємодія з магазинами може виконуватися як на основі стандартного протоколу, реалізованого в PCentre, так і на основі специфічних протоколів, що підтримуються кожним магазином.

Bank - банківська система, що надає один із стандартних інтерфейсів авторизації, підтримуваних Authorization Gate. Можливе використання специфічних інтерфейсів для проведення авторизації. Механізм авторизації дозволяє виконувати оформлення платіжного доручення для переказу грошових коштів з рахунку оператора на рахунок ТСП.

Merchant - магазин, підключений до системи PCentre з використанням стандартного або специфічного протоколу взаємодії.

 

C:\Users\Alechka\Desktop\media\image1.jpeg

 

Рисунок 1 - Архітектура системи.

 

Існуючі методи дистанційної оплати послуг та проблеми їх впровадження

1.        MPOS-термінали дозволять значно збільшити кількість місць, в яких можна розплатитися звичайної банківською карткою. З поширенням мобільних сканерів розплачуватися карткою можна буде де завгодно. І це мобільне рішення має всі шанси стати одним з найбільш продуктивних на ринку, а також співіснувати з іншими методами дистанційної оплати.

2.        Платежі на базі технології зчитування QR-кодів отримують широке поширення, в першу чергу, завдяки тому, що вони фактично не вимагають витрат на додаткове обладнання. Але також присутній значний недолік в тому, що після прив'язки банківської картки до додатка не потрібно повторне введення даних, і в разі крадіжки телефону виникає велика загроза для банківського рахунку.

3.        MasterPass має великі перспективи в плані вирішення нагальних щоденних проблем користувачів, а значні прориви не вимагають значної зміни сформованих звичок. Недоліком даної технології є складність її впровадження, фінансові та часові витрати.

4.        Розвиток NFC-платежів стрімко просувається вперед. З одного боку, оснащення точок прийому оплати NFC-терміналами вимагає значних грошових і часових витрат. З іншого боку, NFC підтримує вже досить велика кількість сучасних моделей смартфонів, в деяких країнах даною технологією оснащений громадський транспорт, театри, музеї і т.п. Чи отримає NFC широке поширення - залежить від кількості та розміру учасників ринку, які її підтримають.

5.        Згідно з останніми даними дослідницької компанії «GfK Україна» за другий квартал цього року в нашій країні в кінцеве використання було продано 423 тис смартфонів, але тільки 11,4% з них, у кількісному вираженні, мають вбудований чіп NFC. Таким чином, з урахуванням розвитку ринку можна відзначити, що безконтактні платежі в Україні через QR-код та mPos-термінал поки виглядають більш перспективними, ніж використання NFC. Кількість смартфонів, які можуть працювати з NFC та POS-терміналів, здатних проводити безконтактні платежі ще дуже невелика, POS-терміналів, а впровадження додатку MasterPass потребує багато часу та витрат.

В результаті проведеного дослідження апаратного та програмного забезпечення технологій дистанційної оплати послуг у системах мобільного зв'язку, можна виділити наступне:

1.        Транзакція і переказ необхідної суми грошей за допомогою mPos- терміналів потребує наявності 2G/3G смартфона, що працює на операційній системі iOS або Android mPos-терміналу, і самої банківська картки для оплати. На смартфоні необхідне встановлення відповідних рішень додатків. Принцип роботи mPos- терміналів полягає в тому, що дані з банківської картки зчитуються мініатюрним зчитувачем карток, зашифровуються і по каналу 3G, GPRS або Wi-Fi передаються в службу процесингу банку, а далі - в платіжну систему.

2.        При оплаті за допомогою QR-кодів, в більшості випадків, в ролі сканера використовуються смартфони або планшети. Для проведення платежу потрібно сканувати за допомогою камери згенерований код і підтвердити платіж у відповідній програмі, наданій банком. Передача даних в платіжну систему здійснюється за допомогою каналів мобільного зв'язку або через інтернет. Закодувавши в QR-коді інформацію про рахунок сканер може зчитувати і передавати її через POS-термінал на авторизацію в банк.

3.        Для оплати послуг і товарів за допомогою MasterPass необхідна наявність смартфона або планшета, додаткове устаткування не потрібне. Платежі MasterPass для покупок здійснюються всередині мобільного додатку розробленого компанією MasterPass. Ця програма дозволить об'єднати всі основні способи оплати і здійснювати платежі з будь-якої точки світу одним торканням. Додаток передає інформацію про товар і його оплату через інтернет.

4.        Технології NFC необхідна наявність вбудованого чіпа в смартфон або планшет, а також безконтактні платіжні термінали у фізичних точках продажу. У разі відсутності NFC-модуля в базовій комплектації смартфона, його можна вмонтувати. При використанні технології NFC необхідна наявність програми для його об'єднання з банківськими картками. При оплаті за допомогою технології NFC передача даних здійснюється завдяки бездротовому зв'язку малого радіусу дії (NFC). У NFC визначено три основні режими роботи: активний, пасивний і передача між рівноправними пристроями.

Враховуючи зручність застосування технологій та компактні габарити, можна припустити, що дане починання з кожним роком буде ставати все більш популярним. Основною перешкодою впровадження технологій залишається недосконалість стільникових мереж. Втім, з кожним роком ситуація в даній сфері поліпшується. Експерти прогнозують здешевлення вартості обладнання, а, отже, більш доступну комісію і тарифи на мобільний еквайринг.

Висновки

Головною проблемою, що перешкоджає бурхливому розвитку мобільної комерції і заміні нею звичних платіжних сервісів, є небезпечність проведення платежів такого роду. Друге питання, яке необхідно вирішити - незахищеність інформації від хакерів при використанні нових технологій. Ще одна проблема - відсутність взаємозв'язку між різними фінансовими рішеннями і платформами. Основною перешкодою впровадження технологій залишається недосконалість стільникових мереж. Кожна з систем оплати не досконала в забезпеченні безпеки проведення платежів, вимагає доопрацювань і численних тестувань. Виходячи з даних безпеки запропонована розробка і впровадження додатка AppLocked, що забезпечує додатковий захист передачі даних, у разі втрати або викрадення гаджету. Встановлення додатку AppLocked на мобільний пристрій не дає можливості скористатися пристроєм сторонній людині, відкрити дані з номерами і паролями кредитних карток, перевірити стан рахунку, перевести гроші або розплатитися пристроєм. Додаток володіє інтуїтивним інтерфейсом, підтримує величезну кількість функцій по захисту самого себе. AppLocked частково вирішує питання безпеки технологій дистанційної оплати послуг у системах мобільного зв'язку.

Рішенням викладених проблем може стати просування і популяризація платіжних сервісів великими компаніями.

 

Література

1.     Лабыч А., «Система Мобильного банка и электронной коммерции», Москва, 2012г.

2.     QR Codes. The Ultimate Guide Book/ Chris Branden//Sreative studios - 2012 - p.376.

3.     NFC in cell phones: the new paradigm for an interactive world/ Fisher J.// IEEE Communications Magazine - 2011 - №6 - p.22.

4.     QR Codes in Education/ David Hopkins// Paperback - October 2013 - p.452.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info