zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ГАЗОВАНІ НАПОЇ: ПИТИ ЧИ НЕ ПИТИ

 

Неведомська Є.О.

Україна, м. Київ,

Київський університет імені Бориса Грінченка,

Інститут людини, кафедра анатомії і фізіології людини

 

Організм дорослої людини містить близько 60% води. У дітей кількість води в організмі ще вища. Тому зрозуміло, що для здоров’я організм повинен підтримувати гомеостаз води. Людина поповнює свої резерви води за рахунок продуктів харчування та напоїв. Проте саме з напоями в організм надходить до 80% шкідливих речовин. У статті розкрито склад газованих напоїв та їхній вплив на організм. Подано рекомендації щодо зменшення негативного впливу газованих напоїв на організм.

Ключові слова: вода; газовані напої; вуглекислий газ; ортофосфорна кислота; кофеїн; ксиліт; сорбітол; сахарин; цикломат; аспартам.

 

Организм взрослого человека содержит около 60% воды. У детей количество воды в организме еще выше. Поэтому понятно, что для здоровья организм должен поддерживать гомеостаз воды. Человек пополняет свои резервы воды за счет продуктов питания и напитков. Однако именно с напитками в организм поступает до 80% вредных веществ. В статье раскрыты состав газированных напитков и их влияние на организм. Даны рекомендации по уменьшению негативного влияния газированных напитков на организм.

Ключевые слова: вода; газированные напитки; углекислый газ; ортофосфорная кислота; кофеин; ксилит; сорбитол; сахарин; цикломат; аспартам.

 

Adult body contains about 60% water. In children, the amount of water in the body is higher. Therefore, it is clear that health body must maintain homeostasis of water. A man fills up its reserves of water through food and drink. However, it drinks the body comes to 80% of harmful substances. The article deals with the composition of carbonated beverages and their effects on the body. Recommendations for mitigation of carbonated beverages on the body.

Keywords: water; carbonated drinks; carbon dioxide; orthophosphoric acid; caffeine; xylitol; sorbitol; saccharin; tsyklomat; aspartame.

 

Відомо, що організм людини більшою мірою складається з води. Так, тіло здорової дорослої людини містить близько 60% води, наприклад, 42 літри води на 70 кг людини. Проте, у різні роки життя частка води в організмі неоднакова і з віком зменшується: 97% води у плода, 80% - у новонароджених, 75%  - у немовлят, 70%  - у дітей, 61%  - у дорослих чоловіків і 51% у дорослих жінок, 45%  - у літніх людей. Розподіл води не є однорідним у органах: найбільше її в головному мозку (80%), найменше у кістках (20%).

Наведені вище дані засвідчують, якою важливою і необхідною для підтримання життя, здоров'я та працездатності організму людини є вода. Воду ми п’ємо кожен день: і не лише у вигляді рідини без смаку і запаху, а також одержуємо її з продуктів харчування та напоїв. Проте саме з напоями в організм надходить до 80% шкідливих речовин.

Метою даної статті є виявлення складу газованих напоїв та їхній вплив на організм, а також висвітлення рекомендацій щодо зменшення негативного впливу газованих напоїв на організм.

У газованому напої обов'язково міститься вуглекислий газ, який використовується в якості консерванту для кращого збереження напою. Сам по собі вуглекислий газ нешкідливий, але його присутність у напої викликає неприємні відчуття: провокує метеоризм  - рясне виділення газів. Крім того, вуглекислий газ стимулює секрецію шлункового соку, який подразнює стінки шлунку. Це може стати причиною гастриту – запалення слизової оболонки шлунку. Тому у разі вживання газованого напою рекомендується випустити газ, перш ніж пити напій.

Розвитку гастриту сприяє також ортофосфорна кислота (відома як Е 338), яка входить до складу газових напоїв, адже вона підвищує кислотність напою, а при потраплянні в організм провокує підвищення кислотності шлункового соку, що займає своє місце у механізмі розвитку гастриту. Крім того, ортофосфорна кислота є причиною утворення камінців у нирках і вимивання кальцію з кісток скелета, що є неприпустимим як для молодого організму, який росте і для формування здорового опорно-рухового апарату життєво необхідний кальцій, так і для дорослого організму, в якого з віком фізіологічно зменшується вміст кальцію в кістках, внаслідок чого розвивається остеопороз (крихкість кісток з високим ризиком їх переломів за мінімальних навантажень).

Остеопороз є також побічним ефектом дії кофеїну, який виробники додають до газованого напою з метою надання організму тонізуючого ефекту. Вживання такого напою призводить до порушення нервової системи, тому зрозуміло, що дітям цей продукт протипоказаний однозначно. Кофеїн, крім того, не тільки стимулює кофеїнову залежність, але й виснажує серце внаслідок тахікардії (збільшення пульсу понад 90 ударів за хвилину) і забезпечує зневоднення організму внаслідок сильної сечогінної дії на організм. У результаті для поповнення втраченої рідини потрібно випивати, як рекомендують медики, до 8-10 склянок звичайної води на кожну склянку газованого напою!

У газованих напоях виробники часто використовують лимонну (Е 330) чи яблучну (Е 296) кислоти, які, як будь-які кислоти, все одно завдають шкоди організму – псують емаль зубів, викликаючи карієс. Тому доцільно пити такі напої через трубочку, яка зменшує стикання рідини з емаллю зубів.

Як правило, газовані напої солодкі. Якщо вони солодкі за рахунок цукру – натуральної речовини, то негативним фактором є лише надлишковий його вміст. Відомо, що 1 г цукру виділяє 3,85 кілокалорії. Нескладні розрахунки виявляють, що в 100 мл кока-коли міститься 11,2 грамів цукру (приблизно чайна ложка або пів столової ложки). На 100 мл напою ця цифра начебто невелика, але якщо людина випиває 500 мл, то це вже п’ять чайних ложок цукру. Тобто зловживання солодкими газованими напоями небезпечне для організму не лише ожирінням, але й розвитком цукрового діабету. У важких випадках розвивається рак підшлункової залози.

Часто газовані напої містять замінники цукру – ксиліт, сорбітол, сахарин, цикломат, аспартам, які дійсно низькокалорійні, але їхній вплив на організм вражаючий. Ксиліт і сорбітол провокують сечокам’яну хворобу. Сахарин і цикломат – канцерогени, що сприяють розвитку ракових пухлин. Аспартам (Е 951), який приблизно в 160-200 разів солодший за цукор, може викликати алергію і негативно впливати на сітківку ока, внаслідок чого погіршується зір. На додаток, зауважимо, якщо нагріти аспартам до 30 градусів за Цельсієм, він розпадається з утворенням смертельних отрут – канцерогену формальдегіду і високотоксичного метанолу, або метилового спирту. Саме із-за цього, кока-колу, пепсі-колу та подібні напої рекомендують пити холодними або з льодом. Вчені довели, що напої зі вмістом аспартаму не вгамовують спрагу, а вимагають все нової і нової порції цього напою, що дуже вигідно для виробників таких напоїв. До відома, аспартам офіційно не рекомендований в країнах Євросоюзу дітям і категорично заборонений до вживання як компонент дитячого харчування дітям до 4-х років.

З огляду на зазначене, можна стверджувати, що користі від газованих напоїв немає, а тільки величезна шкода для організму. Тому доцільно, щоб батьки з дитинства призвичаювали своїх дітей до корисних напоїв: простої води, натуральних компотів і соків.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info