zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МЕТАЛЕВИХ КАРКАСНИХ КОНСТРУКЦІЙ В АРХІТЕКТУРІ

 

Бірук А.В.

Україна, м. Луцьк

Луцький національний технічний університет

 

В статье раскрыто особенности формирования металлических конструкций в контексте исторического развития строительства, также проведена классификация металлических конструкций и очерчен круг их использования в современном строительстве. Наведены преимущества металлоконструкций перед другими строительными материалами, а также проведена параллель между конструкцией и основами футуристической архытектуры.

Ключевые слова: металлоконструкции, архитектура, технологии, футуризм.

 

Світ постійно еволюціонує і диктує нові тенденції, до яких підпорядковується і організація ареалу проживання сучасної людини. Саме зараз відбувається зміна погляду людей на архітектуру і на образ майбутнього в її контексті. Виникає проблема можливостей перетворення незвичайних ідей у реалізований об’єкт. При цьому потрібно враховувати можливості сучасних технологій, які значно розширились після винайдення та застосування металоконструкцій у будівництві, як основних каркасних несучих конструкцій, які беруть на себе все навантаження.

Важко виокремити дату перших досліджень у цій галузі, незважаючи на те, що перші металоконструкції з'явилися в середині XIX століття, але найбільш вагомі результати наукових розвідок почали оприлюднюватися у середині XX століття. У 1962 році була видана книга Мельникова Н.П. «Справочник проектировщика. Металлические конструкции промышленных зданий и сооружений», у якій він проаналізував особливості металоконструкцій та їх основні характеристики [1]. Сьогодні існує широке колодосліджень в галузі розвитку металевих конструкцій, оскільки все частіше вони стають основою сучасного будівництва великогабаритних будівель і споруд. Зокрема, у посібнику Кудишина Ю.И. та Беленя Е.И детально розглянуто питання проектування будівельних металевих конструкцій, їх робота при різних видах навантажень. Дано основи конструювання і розрахунків елементів, каркасів промислових та цивільних будівель, листових конструкцій, висотних споруд [2]. А у довіднику Будура А.И. та Белогурова В.Д. наводяться найбільш часто використовувані дані за марками сталі, сортаменту гарячекатаних, холодногнутих профілів; болтових і зварних з'єднань та інші довідкові матеріали з урахуванням нормативних документів (СНиП, ГОСТ, ДСТУ) [3].

Вперше металоконструкції були застосовані у будівництві майже 200 років тому, але їх передісторія сягає значно глибше:

·       Перший (XII - XVII ст.) - застосування металу при зведенні спорудах в основному у вигляді затяжок.

·       Другий (початок XVII - початок XVIII ст.) - пов'язаний із застосуванням металевих крокв і просторових купольних конструкцій.

·       Третій (початок ХVIII - середина XIX ст.) - застосування конструкцій з чавунного лиття, трикутних залізо-чавунних стропильних ферм із з'єднаннями на болтах.

·       Четвертий (30-ті роки XIX ст. - 20-ті роки ХХ ст.) пов'язаний з швидким технічним прогресом у всіх областях техніки. З'явилися заклепочні елементи та профільний метал, рамно-аркові системи, на основі яких розпочалося будівництво сталевих мостів. Сталь витіснила чавунні конструкції. Розпочалося проектування великопролітних будівель.

·       П'ятий період починається з кінця 20-х років. Характерно широке використання зварних з'єднань замість клепаних (початок 40-х років). Застосовуються низьколеговані сталі й алюмінієві сплави, листові конструкції [5].

Статистикою встановлено, що ринок металевих виробів весь час зростає, за останніми даними, його зростання становить приблизно 20% на рік. На сьогоднішній день активно розвивається архітектура великогабаритних споруд на основі футуристичних та біонічних образів, що потребує використання новітніх металевих конструкцій. Фахівці заявляють, що такий підхід дозволить істотно скоротити витрати на будівельні роботи, а також значно підвищити якість будівництва. Маються на увазі вироби, які представлятимуть собою вже готові частини споруд або будівель, тобто, так звані, конструктори, з яких далі збираються необхідні будівлі [6].

Металеві конструкції поділяють за різними показниками: за розміром, вагою, конфігурацією, методом виготовлення і принципом дії. Вони застосовуються в якості несучих каркасів будівель, великопрольотних покриттях, обшивках стінових і покрівельних панелей та інших інженерних спорудах [7].

Варто зазначити, що сьогодні існує типологія металевих систем:

·       будівельні металоконструкції: каркаси будівель (балки, ферми, зв'язки), арматурні сітки, листові суцільностінчатих (конструкції: діафрагми і мембрани для перекриття великопрольотних будівель і споруд), висотні споруди;

·       огороджувальні конструкції (панелі, вітражі, віконні рами, ворота), колони;

·       обслуговуючі конструкції: сходи, огородження, площадки [7].

Основу будівельних каркасів складають колони суцільностінчаті, двотаврові, гратчасті-просторові, а також ригелі у вигляді балок або стропильних ферм. Переважно каркаси будівель виконують із залізобетону або цегляних стовпів, але для будівництва цивільних і промислових будівель застосовують сталевий каркас [7].

Каркаси будівель як основний вид конструкцій, поділяються на:

·       балочні каркасні системи (застосовуються при будівництві промислових і цивільних споруд з великогабаритним внутрішнім простором, забезпечуючи вільне планування);

·       каркасна система "несучі стіни" (фасади, розташовані паралельно напрямку пустотних плит, є самонесучими або навісними);

·       каркасна система "несучі фасади" (конструкції покриття спираються на зовнішні несучі фасади, а плити перекриття кладуть у поперечному напрямку).

Металеві конструкції мають ряд переваг: меншу вагу, ніж у залізобетонних конструкцій; простота і серійність виготовлення; легкість монтажу і демонтажу; зручність і швидкість зведення; можливість здійснення монтажу великими блоками; транспортабельність; міцність і довговічність; надійність в експлуатації [8].

Разом з тим схильність металоконструкцій (сталеві конструкції) до корозії, викликає необхідність їх захисту від зовнішніх впливів у вигляді оцинкування, нанесення інших захисних емалевих або полімерних покриттів (забарвлення) [9].

Основним недоліком будівель з металоконструкцій часто називається їх менша довговічність у порівнянні з аналогами із залізобетону і моноліту. Однак питання це спірне, наприклад, перші будівлі з металоконструкцій були побудовані ще на початку ХХ ст. і активно експлуатуються сьогодні [8].

Будучи багатофункціональним і універсальним матеріалом, сталь пропонує широкі можливості для досягнення високої архітектурної виразності та створення футуристичних об’єктів. При цьому важливу роль відіграє ретельне опрацювання конструктивної форми, оскільки вона визначає основні техніко-економічні характеристики будівель і їх зовнішній вигляд. Сучасна архітектура вже володіє незвичайними реалізованими футуристичними проектами, які були б неможливими без застосування каркасних металевих конструкцій. Прикладами можуть слугувати музей Гуггенхайма в Більбао. Реалізований проект архітектурного бюро «MAD» - Harbin Cultural Centre у Китаї, а також роботи Захи Хадід: центр культури Гейдара Алієва у Азербайджані, KAPSARC у Саудівській Аравії та ін.

Висновки. Останнє десятиліття, за рахунок стрімкого розвитку технологій, стало ключовим етапом еволюціонування архітектури. Сучасні технології та застосування каркасних металоконструкцій значно розширили діапазон архітектурних ідей та дали можливість втілювати в життя найсміливіші архітектурні рішення. Очевидно, що основою масштабних вільної форми футуристичних архітектурних комплексів сьогодення є металеві конструкції, які дають можливість створити відкритий внутрішній простір із чіткими та функціональними зв’язками.

 

Література

1.            Мельников Н.П. Справочник проектировщика. Металлические конструкции промышленных зданий —М.: Москва, 1962. — 591 c.

2.            Кудишин Ю.И. Металлические конструкции / Ю.И.Кудишин, Е.И. Беленя /М.:изд. Академия, 2007.– 688 с.

3.            Будур А.И., Белогуров В.Д. Стальные конструкции. Справочник конструктора — К.: Изд. "Сталь", 2010. – 297 с.

4.            Ведеников Г.С., Беленя Е.И., Игнатьева В.С. и др. Металлические конструкции. Общий курс – М.: Стройиздат, 1998. – 760 с.

5.            Мир науки / Краткая история развития металлоконструкций [Электронный ресурс]. — Режим доступа:http://worldofscience.ru/tehnologija-mashinostroenija/6192-kratkaya-istoriya-razvitiya-metallokonstruktsij.html

6.            ИОЛИТ / Металлоконструкции и их сегодняшнее и будуще место в строительстве [Электронный ресурс]. — Режим доступа:http://www.iolitm.ru/library/23-poleznye-materialy/308-metallokonstrukcii-stroitelstvo

7.            РЕАЛ / Классификациястроительныхметаллоконструкций[Электронный ресурс]. — Режим доступа:http://www.real-stone.ru/index.php?topic=publik3

8.            ERILAN /Металлоконструкции и ихособенности[Электронный ресурс]. — Режим доступа:http://www.artadmires.com/www/erilon2/articles/metal#article1

9.            UKRkonteiner / Металоконструкції, особливості та класифікація[Электронный ресурс]. — Режим доступа:http://www.ukr-konteiner.com.ua/ua/articles/232.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info