zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ОЦІНКА ВІДПОВІДНОСТІ ФІЗИЧНИХ ФАКТОРІВ СЕРЕДОВИЩА В САЛОНАХ КРАСИ НОРМАТИВНИМ ВИМОГАМ

 

Кравченко І.Ю., Каліновська А.І., Сидоров О.В.

Україна, Київ, Національний авіаційний університет

 

В работе представлены результаты исследования физических факторов в салоне красоты на предмет их соответствия установленным санитарным нормам. В результате проведенных исследований были установлены факторы, уровни которых не соответствовали нормативным. Были разработаны и применены меры по их нормализации, эффективность применения которых была подтверждена измерениями.

 

Актуальність проблеми впливу фізичних факторів на людину у салонах краси зумовлюється різними чинниками. Це і повсюдне використання систем кондиціювання повітря без врахування фактичних рівнів параметрів мікроклімату, що зазвичай призводить до сухості повітря. Це і використання різноманітного електрообладнання без діагностування його впливу на фізичні фактори середовища приміщень салону краси. Все це разом з недослідженістю проблеми безпечності рівнів фізичних факторів середовища приміщень салонів краси свідчить про безумовну актуальність даної проблеми.

Метою даної роботи було оцінити відповідність рівнів фізичних факторів середовища у салоні краси встановленим нормативним вимогам та розробити заходи з нормалізації цих факторів у разі їх невідповідності. Для реалізації поставленої мети були сформульовані наступні завдання: провести вимірювання температури та вологості повітря, швидкості переміщення повітря, рівнів шуму, освітленості приміщень, напруженості електростатичного поля, густини потоку енергії електромагнітного випромінювання, потужності еквівалентної дози іонізуючого випромінювання та концентрації легких аероіонів у приміщеннях салону краси «НІККО»; оцінити безпечність рівнів виміряних фізичних факторів та впровадити заходи з нормалізації фізичних факторів, що не відповідають нормативним рівням.

Дослідження в рамках наукової роботи проводилися в салоні краси «НІККО», який знаходиться у місті Буча в будівлі багатоповерхового житлового будинку на першому поверсі.

З метою визначення відповідності рівнів відносної вологості та температури повітря у приміщеннях салону краси нормативним рівням мікроклімату були проведені їх вимірювання. Усереднені результати вимірювань показали, що
вологість повітря у приміщеннях коливалась від 28 % до 32 %. Дані рівні є набагато нижчими за нормативні. Температура повітря становила 25-28°С, що набагато вище за значення допустимого діапазону. Вимірювання електрообладнання показали, що значимі електростатичні поля спостерігаються лише біля ламп енергозберігаючих на відстані 1 см – від 6 до 150 кВ/м. Однак вже на відстані 20 см ці електростатичні поля спадали до значень нижчих за поріг чутливості приладу. Результати вимірювань напруженості електромагнітного поля в діапазоні частот від 50 МГц до 3,5 ГГц показали, що єдиним значимим джерелом електромагнітного випромінювання в даному діапазоні є мікрохвильова піч у кімнаті відпочинку робітників. При її роботі показник густини потоку енергії у фронтальному напрямі становив 2 мкВт/см2 на відстані до 0,5 м. Однак, навіть це значення не перевищувало допустимий рівень в 2,5 мкВт/см2. Концентрації легких аероіонів, виміряні у приміщеннях салону, були наднизькими і не відповідали вимогам санітарних норм, оскільки були значно нижчими за мінімально необхідний рівень. Протягом робочого часу в приміщеннях салону краси проводилися вимірювання рівня шуму. Тричі протягом робочого часу реєстрували середній рівень шуму для приміщення. Окремо, на відстані півметра від джерела, вимірювали рівень шуму, що створювався при роботі фенів. Вимірювання показали, що шум від їх роботи сягає до 78,9 дБА, що значно перевищує допустимий рівень в 60 дБА, на відміну від середніх рівнів шуму у приміщеннях, які, як бачимо зі слайду не перевищують допустимих рівнів, а отже є безпечними для оточуючих. Результати вимірювань освітленості приміщень салону засвідчили їх невідповідність вимогам санітарних норм. Для доведення рівня освітленості приміщень до нормативного компактні люмінесцентні лампи були замінені на більш потужні, завдяки чому вдалося досягти оптимальних рівнів освітленості приміщень.

Найпершим заходом, що було вирішено застосувати, було кондиціювання повітря, оскільки необхідно було понизити температуру повітря, а в усіх приміщеннях встановлено загальну систему кондиціювання. Кондиціювання повітря дозволило нормалізувати температурний режим в приміщеннях до нормативних рівнів (20-22°С). Однак, в той же час кондиціювання спричинило зниження вологості повітря (в середньому на 5-8%) та зниження концентрації легких аероіонів (майже вдвічі) в порівнянні з тими незадовільними рівнями, що й так були до застосування кондиціонування повітря.

Оскільки кондиціювання повітря виявилось неефективним з точки зору нормалізації рівнів вологості повітря та концентрацій легких аероіонів, було вирішено оцінити ефективність для даних цілей такого заходу як провітрювання. Як показали результати вимірювань, провітрювання приміщень дозволило нормалізувати температурний режим в приміщеннях до нормативних рівнів (20-22°С) та суттєво покращити і наблизити значення вологості повітря (33-40%) і концентрації легких аероіонів (490-540 легких негативних іонів на см3 та 550-590 легких позитивних іонів на см3) до нормативних рівнів.

Оскільки провітрювання приміщень хоча й дозволило підвищити рівні вологості повітря та концентрації легких аероіонів, однак не вирішило проблеми невідповідності величин цих показників санітарним нормам, було вирішено застосувати очищувач повітря з додатковою функцією зволоження повітря. Результати вимірювань показали, що комбінування заходів провітрювання приміщень та зволоження повітря дозволило нормалізувати параметри мікроклімату та майже повністю – концентрації легких аероіонів. Отже, завдяки саме поєднанню цих заходів вдалося позбутися небезпечних рівнів фізичних факторів та нормалізувати фізичний стан середовища приміщень салону краси.

В результаті проведених досліджень були зроблені наступні висновки:

1. Результати вимірювань показали, що рівні електростатичних полів, електромагнітного випромінювання, іонізуючого випромінювання та середньодобовий рівень шуму у приміщеннях відповідають таким, що встановлені діючими санітарними нормами.

2. Дослідження виявили необхідність у впровадженні заходів задля нормалізації рівнів температури та вологості повітря, концентрацій легких аероінів, освітленості приміщень та зниженні шуму від фенів, через невідповідність значень даних показників санітарним нормам.

3. Експериментальне дослідження ефективності заходів з нормалізації параметрів мікроклімату показало, що найбільш ефективним заходом є поєднання щогодинного провітрювання приміщення разом із застосуванням зволожувача повітря. Застосування цього заходу також дозволило нормалізувати концентрації легких аеронів до рівня мінімально необхідного.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info