zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ДО ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ «АУТОАГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА»

 

Мусаелян О.М.

Україна, м. Київ,

Національний авіаційний університет

 

Анотація: Робота присвячена теоретичному дослідженню проблеми попередження аутоагресивної поведінки студентської молоді.

Ключові слова: аутоагресивна поведінка, превенція аутоагресії.

 

Аbstract: The main point of this theoretical research is prevention of the students` self-aggressive behavior.

Кeywords: self-aggressive behavior, preventive measures.

 

Дослідження аутоагресивної поведінки являється одним із основних напрямків дослідницької, лікувально-діагностичної та  профілактичної роботи в психіатрії, суїцидології, психології. Але і на сьогоднішній день поняття терміну «аутоагресивна поведінка» неоднозначне.

Проблемою аутоагресиної поведінки займалися багато вчених, такі як: З. Фрейд, В. Франкл, А. Г. Амбрумова, В. А. Тихоненко, А. А. Реан, І. Н. Хмарук, Є. Г. Трайнина, Н. А. Ратинова.

Конкретно вивченням аутоагресивної поведінки у підлітковому віці та у молоді займалися такі дослідники, як Т. Н. Горобець, В. Н. Іванов, І. С. Кон, С. А. Кулакова, Г. І. Макартичева, В. Л. Моросанова, І. Є. Моріна, Р. В. Овчарова, А. Сарджвеладзе, Н. Н. Толстих, Н. Н. Уварова, Н. Н Шахова та ін. Дуже важливе уточнення поняття аутоагресія для дослідження поведінки у студентському віці..

В українській літературі існує багато синонімів терміну аутоагресія, які можуть мати, як пряме значення терміну, так і його підвиди. Найбільш часто в літературі зустрічаються терміни «саморуйнуюча поведінка», «аутодеструктивна поведінка», «суїцидальна поведінка». В іноземній літературі найбільш поширені терміни «суїцидальні еквіваленти», «субсуїцидальні феномени», «приховані суїциди», «саморуйнівні суїцициди».

Аналіз різноманітних джерел показує, що існують різні точки зору на трактовку поняття аутоагресивна поведінка. Так тривалий час до аутоагресивної поведінки відносили такі феномени, як суїциди, парасуїциди та суїцидальні думки [1].

На відміну від суїциду, парасуїцидальна поведінка, не несе мети позбавити себе життя. Вона пов’язана з нанесенням собі самопошкоджень, порізів, подряпин гострими предметами, пов’язана з мотивами самопокарання за реальні дії чи уявні проступки, з загальним незадоволеням собою та своїм житям, бажанням полегшити душевий біль при психологічних травмах.

Несуїцидальнї прояви саморуйнівної поведінки відносили (Grollman E. A., 1988) до ситуаційно обумовленої аутодеструкції без аутоагресивної «підоснови».

Багато авторів ототожнювали суїцидальну та аутоагресивну поведінку, фактично ставлячи між ними знак рівності [4].

На сьогодняшній час в поняття аутоагресивна поведінка включаються всі перераховані вище її значення. Аутоагресія – це агресія направлена індивідом на самого себе, тобто на ментальний образ себе. Може виражатися в самоприниженні, самозвинуваченнях, почутті злості та в почутті відрази та ненависті до себе (психологічна аутоагресія) так і в реальних діях, які спричиняють біль, страждання та представляють загрозу своєму життю (физична аутоагресія), наприклад, самоушкодженнях, суїцидах, імпліцитних аутоагресивних діях різного типу (алкоголізм, наркоманія, переїдання чи анорексія з відмовою від прийому їжі, ризикована сексуальна поведінка, травматичні види спорту,  провокуюча поведінка та ін.)

До аутоагресивної поведінки, як зазначалось вище, відноситься алкоголізм. Хворі алкоголізмом можуть не прагнути вбити себе свідомо, але їх хронічне пияцтво, тим не менш, являється аутоагресивною поведінкою.  Часте вживання алкоголю поєднується з прийомом барбітуратів, транквілізаторів чи героїну, як при прямих суїцидальних намірах, так і ненавмисно. Однією з причин прийому алкоголю та наркотиків вважають бажання втамувати нестерпний психічний біль, почуття одинокості та можливість уходу від дійсності та вирішення своїх проблем. О. І. Сперанская та О. І. Єфремова (2004) відносять до аутоагресивної поведінки і паління тютюну.

І. Н. Хмарук (2004) до аутоагресивної поведінки відносить, як швидкісну їзду на автомобілі з невизнаванням правил дорожнього руху, провокацію оточуючих на бійки, зловживання алкоголем так і суїцидальну поведінку [5]. A. J. McBride (2000) також  відносить до аутоагресивної поведінки «синдром  Тоада» (залежність від «веселого автоводіння»). Спірним є питання наскільки «випадковими» бувають різні нещасні випадки на дорогах. Так проїжджа частина дороги є ідеальним інструментом для самознищення. У 40% жертв транспортних аварій знаходять підвищений рівень алкоголю в крові.

А. Е. Брюхін та М. Б. Сологуб (2004) трактують клінічні феномени, зокрема нервову анорексію – як прояв аутоагресії. Багато молодих дівчат, які незадоволені своєю статурою та зовнішнім виглядом прагнуть схуднути . Від 1% до 2% дівчат страждають на анорексію та булімію. Анорексія у дівчат доволі часто поєднується з депресією. За даними недавніх досліджень хлопці теж можуть страждати на булімію та анорексію [2].

До особливого варіанту аутоагресивної поведінки відносять синдром Мюнхаузена, який характеризується тим, що хворі прагнуть до множинних медичних маніпуляцій, необхідність, яких не викликані реально існуючими важкими захворюваннями. Велика кількість хірургічних та терапевтичних втручань ведуть до значної шкоди здоров’ю.

Віктимність на думку В. П. Самохвалова (1994), являється біологічним аналогом аутоагресивної поведінки. Віктимна поведінка (від англ. victim - жертва) – це дії або бездіяльність, які спонукають іншу людину до здійснення легковажного, аморального чи противоправного вчинку. Психологічною підосновою такої поведінки являється занижена самооцінка, страх розриву значимих відносин, почуття вини за особисту недосконалість і уявлення про «справедливість покарань».

Дане теоретичне дослідження дозволить більш чітко розуміти значення поняття аутоагресивна поведінка, що нам буде потрібно у подальшій роботі.

 

Список літератури:

1. Амбрумова А.Г., Тихоненко В.А. Диагностика суицидального поведения: Методические рекомендации. –М., 1980. -42 с.

2. Брюхин А.Е., Сологуб М.Б. Аутоагрессивные явления у больных нервной анорексией и нервной булимией // Психическое здоровье и безопасность в обществе. Научные материалы Первого национального конгресса по соц. психиатрии. Москва 2-3 декабря 2004 г. –М.: ГЕОС, 2004. –С. 18.

3. Сперанская О.И., Ефремова О.И. Табачная зависимость как форма аутоагрессивного поведения: дифференцированные подходы к терапии // Психическое здоровье и безопасность в обществе. Научные материалы Первого национального конгресса по социальной психиатрии. Москва 2-3 декабря 2004 г. –М.: ГЕОС, 2004. –С. 110-111.

4. Стрельник С.Н. Макроритмическая динамика гетеро- и аутоагрессивного поведения больных с эндогенными депрессиями // Психическое здоровье и безопасность в обществе. Научные материалы Первого национального конгресса по социальной психиатрии. Москва 2-3 декабря 2004 г. –М.: ГЕОС, 2004. –С. 111-112.

5. Хмарук И.Н. Особенности аутоагрессивного поведения в структуре эротических аддикций // Психическое здоровье и безопасность в обществе. Научные материалы Первого национального конгресса по социальной психиатрии. Москва 2-3 декабря 2004 г. –М.: ГЕОС, 2004. –С. 128.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info