zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ САМОСТІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

 

Маслова О.В., Москаленко М.М.

Україна, м. Конотоп, Конотопський інститут

Сумського державного університету

 

Статья посвящена некоторым вопросам подготовки к внешнему независимому оцениванию. Акцентируется внимание на психологических проблемах самостоятельной подготовки и рассматриваются возможные пути их решения.

 

Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) повинна сприяти систематизації і повторенню вивченого матеріалу, а тим самим набуттю узагальненого погляду на предмет, формуванню інтегрованих уявлень про зміст предмета, методи, які використовуються в різних його розділах. Для того, щоб впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці слід розпочати підготовку до тестування заздалегідь.

При підготовці до ЗНО спочатку слід звернути увагу на наступні аспекти:

1. Ознайомлення з офіційними документами та матеріалами, що описують процедуру тестування з математики. Ці матеріали можна знайти на офіційному сайті Українського центра оцінювання якості освіти (УЦОЯО). 

2. Ознайомлення з програмовими вимогами зовнішнього незалежного оцінювання з предмету, вимогами до освітньої підготовки учнів, з формами тестових завдань ЗНО.

3. Добір навчальної літератури для підготовки до зовнішнього оцінювання: шкільні підручники, посібники, довідники, збірники тестових завдань з предмету. Ми радимо користуватись лише виданнями, що рекомендовані до друку Міністерством освіти і науки України, Інститутом педагогіки АПН України, Українським центром оцінювання якості освіти.

4. Відвідування підготовчих курсів, на яких повторення та систематизація навчального матеріалу буде відбуватися за допомогою викладача.

При самостійній підготовці до ЗНО слід звернути увагу на деякі психологічні аспекти. Спеціалісти визначили, яких помилок не слід робити, готуючись до іспиту без сторонньої допомоги:

1. Займатися вночі. Навіть якщо ви у такий спосіб хочете виділити більше часу на вивчення матеріалу за рахунок скорочення часу сну, нові знання просто не будуть гарно засвоєні: втомлений і невиспаний мозок відмовляється працювати навіть у півсили. Не варто вчитися вночі, а потім відсипатися вдень, навіть якщо ви звикли так робити: наш мозок вбирає нову інформацію в першій половині дня, і це слід використовувати при підготовці.

2. Працювати без перерви категорично не рекомендується: через три години концентрація вашої уваги знижується на 25%. Однак, п’ятнадцятихвилинні перерви щогодини, які рекомендують робити деякі спеціалісти, знижують процес запам’ятовування. Найкращий варіант – розбити матеріал на невеликі завершені логічно частини, і після кожної такої частини робити перерву. Сам же навчальний відрізок розрахуйте на півтори-дві години.

3. Повторювати нерухомо. Якщо ви повторюєте матеріал, то в цей час паралельно можете зайняти себе чимось іншим. Прогуляйтеся парком чи зробіть зарядку. До речі, навіть якщо ви раніше зарядки ніколи не робили, почніть саме зараз: аеробні вправи, як з’ясували медики, суттєво підвищують нашу увагу. А щоб не витрачати дорогоцінний час дарма, під час виконання фізичних вправ ви можете повторювати вивчений раніше матеріал.

4. Читати в тиші. Здавалося б, так нам працюється куди легше, адже нема ніяких відволікаючих факторів. Але багатьом людям просто необхідний звуковий фон. Та й до процесу вивчення варто залучати всі органи чуття. У випадку з іноземною мовою паралельно увімкніть музику на мові, яку вивчаєте: так процес засвоєння проходитиме куди ефективніше.

Загальні рекомендації учням щодо підготовки та проходження тестування такі:

1. Тренуйтеся працювати із завданнями у тестовій формі систематично під час вивчення шкільної програми. Варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести, які є у вільному доступі на багатьох освітніх сайтах в інтернеті. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування. Доцільно також взяти участь у пробному тестуванні, яке проводить Український центр оцінювання якості освіти. При цьому тестуванні повністю відтворюється процедура проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Це сприяє ознайомленню з правилами проходження тестування, а також зменшенню психологічної напруги під час основної сесії ЗНО.

2. Тренуйтеся тестуванню із годинником у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації ситуації змагання, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

3. У тренуваннях додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання, повторюйте алгоритми, правила-орієнтири розв’язання вправ певних типів. Зверніть увагу на опорні твердження, які ви одержали як результат розв’язання деяких базисних завдань.

4. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а витратили час на ті, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

5. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра допоможе приросту балів.

6. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях, а не відразу на п'ятьох.

Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже, «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

7. Думайте тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

8. Читайте завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

9. Не засмучуйтеся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу витрачати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть, якщо вам здається, що ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Слід категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

10. Заплануйте два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.

11. Звертайте увагу на формальну сторону заповнення бланків. Зокрема, позначення правильної відповіді закритого завдання з вибором однієї правильної відповіді та завдання на встановлення відповідності - хрестиком; охайне і чітке записування цифр відповіді закритого завдання з короткою відповіддю, згідно встановлених вимог. Ознайомтеся з можливістю виправлення неправильних відповідей в бланку А.

Отже, якщо ви дослухаєтеся до поданих вище порад, рекомендацій та звернете увагу на основні аспекти педагогічно-психологічного характеру, звісно, у вас зміниться ставлення до іспиту загалом. При врахуванні основних моментів підготовки до ЗНО психологічні сторони вкрай необхідні, оскільки налаштовують абітурієнта на впевненість у собі та надають ефективності у процесі підготовки.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info