zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>спеціалізовані компютерні мережі, як засіб підвищення конкурентоздатності продукції авІабудівних підприємств України

 

Бабчук С.М.

Україна, м.Івано-Франківськ,

Івано-Франківський національний

технічний університет нафти і газу

 

Установлено, что внедрение современных специализированных комъютерних сетей в продукцию авиастроительных предприятий Украины будет способствовать улучшению их систем управления. Вышеуказанное позволит наиболее полно удовлетворить современные потребности потребителей данной продукции, что в свою очередь улучшит конкурентоспособность продукции отечественной авиастроительной отрасли по показателю цена-качество в сравнении с аналогичной продукцией иностранного производства.

 

Україна належить до небагатьох країн світу, що володіють повним циклом створення авіаційної техніки. Галузь літакобудування України нараховує понад 60 підприємств, на яких працює близько 25 відсотків зайнятих у машинобудуванні в Україні.

Важливість авіаційної промисловості для економіки країни полягає не лише у позитивному впливі на розвиток суміжних галузей економіки, але й у збереженні та створенні висококваліфікованих робочих місць. Однак, як високотехнологічна галузь, світове авіабудування є дуже динамічним і характеризується зростанням екологічних і експлуатаційних вимог, запозиченням у громадському авіабудуванні технологій з військового авіабудування та навпаки [1].

За таких умов стає актуальним визначення напрямів вдосконалення продукції національних авіабудівних підприємств, що б вона могла конкурувати на світовому ринку.

Метою досліджень було здійснити аналіз сучасних тенденцій в розвитку світового авіабудування та визначити шляхи підвищення конкурентноздатності продукції авіабудівних підприємств України.

Авіаційна промисловість України може забезпечувати виробництво регіональних пасажирських та транспортних літаків, вертольотів та літальних апаратів малої авіації, зокрема безпілотних.

Проведений аналіз показав, що багато якісних характеристик літака залежать від системи керування та її можливостей.

Також в результаті проведених досліджень встановлено загальну тенденцію в сучасному авіабудуванні провідних авіакомпаній світу, в побудові систем керування літальними апаратами на базі спеціалізованих компютерних мереж.

Загалом спеціалізовані компютерні мережі для літальних засобів можна розділити на три групи:

- побудовані на базі технології Ethernet (наприклад, мережа Avionics Full Duplex Switched Ethernet);

- побудовані на базі спеціалізованої комп’ютерної мережі CAN (наприклад, мережа CANaerospace);

- побудовані на базі спеціально розроблених тенологій.

Найбільшим серійним пасажирським літаком у світі в даний час є Airbus A380 – широкофюзеляжний двопалубний реактивний пасажирський літак, створений концерном Airbus S.A.S (учасники консорціуму: Франція, Німеччина, Великобританія, Іспанія). В даному літаку система управління побудована на базі спеціалізованої комп’ютерної мережі Avionics Full Duplex Switched Ethernet (AFDX) [2]. Дана мережа запатентована міжнародним виробником літаків компанією Airbus S.A.S.

Спеціалізована комп’ютерна мережа CANaerospace була розроблена для високонадійного зв'язку систем мікропроцесорів на базі спеціалізованої комп’ютерної мережі CAN (Controller Area Network). NASA в 2001 році опубліковано інформацію по даній мережі, як “Advanced General Aviation Transport Experiments Databus Standard”. Спеціалізована комп’ютерна мережа CANaerospace є відкритою для всіх. Дана мережа ціленаправлено не була захищена авторськими правами і для її використання не потрібно ніяких ліцензій. Тому вона знайшла широке застосування в авіабудуванні по всьому світу. Зокрема, мережа CANaerospace використовується в літаку Боїнг 747SP з астрономічним телескопом діаметром 2,5 м, в рамках програми Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA). В Італії мережа CANaerospace використовується для систем управління безпілотними літальними апаратами БПЛА. Крім того, CANaerospace в даний час широко використовується в системах управління в малій авіації загального призначення.

Спеціалізована комп’ютерна мережа STANAG 3910 забезпечує високошвидкісну передачу даних та, загалом, призначена для використання в системах управління літаками. Дана мережа є стандартом НАТО для систем управління літаками.

З розглянутих вище сучасних спеціалізованих комп’ютерних мереж, які використовуються для систем управління літальними апаратами, необхідно відмітити мережу CANaerospace, технічну інформацію про яку можна отримати безкоштовно без необхідності отримувати відповідну ліцензію.

Наявні на ринку різноманітні спеціалізовані комп’ютерні мережі дозволяють вирішити технічні завдання практично будь-якої складності. Спроба заощадити засоби за рахунок власних розробок у більшості випадків обертається створенням громіздких, ненадійних, несумісних і дорогих в обслуговуванні систем [3-6].

В результаті проведених досліджень встановлено, що впровадження сучасних спеціалізованих ком'ютерних мереж в продукції авіабудівних підприємств України сприятиме поліпшенню їх систем управління. Вищевказане дозволить найбільш повно задовольнити сучасні потреби споживачів даної продукції, що в свою чергу покращить конкурентоспроможність продукції вітчизняної авіабудівної галузі за показником ціна-якість в порівнянні з аналогічною продукцією іноземного виробництва.

 

Література

1.     Арефьєв О. В. Українське авіабудування: напрями транформації [Текст] / О. В. Арефьєв, І. М. Капаруліна // Інноваційна економіка. – 2013. – №3(41) . – С. 3-8.

2.     Charara H. Modelling and simulation of an avionics full duplex switched Ethernet / Н. Charara, C. Fraboul // Telecommunications – 2005: advanced industrial conference on telecommunications/service assurance with partial and intermittent resources conference/e-learning on telecommunications workshop. – 2005. – С. 207 - 212.

3.     Бабчук С. М. Класифікація промислових комп’ютерних мереж [Текст] / С. М. Бабчук // Восточно-европейский журнал передовых технологий. – 2009. – №2(40). – С. 49-51.

4.     Бабчук С. М. Спеціалізована експертна компютерна система ідентифікації кадмію [Текст] / С. М. Бабчук, Л. Р. Бабчук // Восточно-европейский журнал передовых технологий. – 2013. – №10(62). – С. 18-20.

5.     Бабчук С. М. Вибір спеціалізованої комп’ютерної мережі для систем автоматизації у вибухобезпечних зонах промислових підприємств [Текст] / С. М. Бабчук // Міжнародний науково-технічний журнал “Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах”. – 2015. – №1(50). – С. 127-132.

6.     Бабчук С. М. Визначення напрямків модернізації існуючих автоматизованих систем управління технологічними процесами, які розміщені у вибухонебезпечних зонах [Текст] / С.М. Бабчук // Міжнародний науково-технічний журнал “Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах”. – 2014. – №2(47). – С. 103-106.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info