zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>POP-UP ЯК ПРОЯВ ДОБИ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

 

Дацюк Т.В., Скляренко Н.В.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. Статья посвящена выявлению принципов проектирования pop-up объектов (игра, неожиданность, синтез искусств, мобильность) в эпоху постмодернизма. Рассмотрены особенности формообразования pop-up объектов.

Ключевые слова: дизайн, pop-up, дизайн-объекты, постмодернизм.

 

Актуальність теми. Концептуальне pop-up мистецтво викликає інтерес у людей і набуває поширення в світі реклами та бізнесу. Pop-up є однією із домінуючих сьогодні тенденцій у дизайні. Актуальність теми визначається культурологічними, мистецтвознавчими чинниками, які вказують на необхідність усвідомлення специфіки pop-up як методу проектування у добу постмодернізму. Прояви постмодернізму в усіх аспектах сучасної соціокультурної діяльності, включаючи і pop-up, вказують на його багаторівневість, складність і внутрішню суперечливість. Pop-up доби постмодернізму став специфічною системою світосприйняття, яка створює свою модель світу, актуалізує проблему креативності через гру та деконструкцію, формує нові принципи культуротворчої дяільності. Поодинокі дослідження pop-up об’єктів не дозволяють розкрити сутність напряму pop-up загалом та використання його в дизайні зокрема.

Мета і завдання роботи. Метою роботи є комплексний аналіз принципів проектування pop-up об’єктів у контексті постмодернізму. Завдання: 1) проаналізувати формування напряму pop-up в історичному контексті; 2) дослідити специфіку формотворення та виявити принципи проектування pop-up у художньо-проектній культурі. Об’єктом дослідження є pop-up дизайн-об’єкти. Предметом дослідження є теоретичні та проектні аспекти pop-up як методу проектування у дизайні.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Теоретико-методологічне підґрунтя дослідження складають праці зарубіжних (Ж.-Ф. Ліотар, Д. Деннет, С. Леш, Р. Барт, Р. Рорті, М. Мамардашвілі, О. П’ятигорський, П. Козловські) та українських (С. Безклубенко, В. Танчер, В. Загороднюк, В. Лук’янець, О. Соболь) дослідників, в яких розкриваються основні етико-естетичні та загальнокультурні норми постмодерного мислення [5]. У дослідженні В.М. Діанової [2] через осмислення проблем постмодерністського мистецтва проведена ідея наступності художнього розвитку. Особливості композиційних форм pop-up об’єктів, зокрема книжок, частково розкрили О. Голубєва [3], Л.А. Волкова [4]. Проте комплексного дослідження pop-up в контексті доби постмодернізму проведено не було, аналізу піддані лише поодинокі аспекти окреслених питань, що засвідчує актуальність обраної теми.

Виклад основного матеріалу. Світоглядно-мистецький напрям останніх десятиліть ХХ ст., який прийшов на зміну модернізму, визначається як постмодернізм. Уособленням постмодернізму у сфері художньої творчості можна вважати концептуальне pop-up мистецтво (від лат. соnceptus – ідея, думка, уявлення), що вимагає не емоційної реакції при його сприйнятті, а інтелектуального осмислення [1].

В основі терміну pop-up лежить англійське трактування – «несподівано виникати» або «спливати». Спочатку термін з’явився в сфері виробництва об’ємних книжок, а потім з розвитком технологій проник у фешн-індустрію, світ дизайну і бізнес.

Pop-up мистецтво XXI ст. репрезентує себе в таких формах, як відео-арт, pop-up lighting, portable pop-up, перформанс та pop-up інсталяція. Прояв постмодернізму у проектуванні pop-up об’єктів полягає в ігровій спрямованості, несподіваних рішеннях об’єктів, заснованих на синтезі мистецтв та можливості швидкої трансформації, адаптованої для людини (перфоменс, спрямований на людину та її здібності).

1) Принцип гри. Pop-up як метод проектування знаходить втілення у грі. Основною особливістю у проектуванні є неперервність, складання та розкладання виробу. Так, pop-up листівка містить у собі елементи гри, завдяки чому її відкривання і розгортання може тривати нескінченно довго (рис. 1:1).

2) Спонтанність та несподіваність. Втрата свободи дій була основною характеристикою радянської доби в суспільстві. Епоха постмодернізму реабілітувала імпровізацію та випадковість. Поліграфія із рекламним pop-up носієм, що вистрибує з конверта, є яскравим прикладом спонтанності, в основі якої лежить швидка трансформація форми (рис 1:2).

3) Синтез видів мистецтв. Історично появу сучасних pop-up дизайн-об’єктів обґрунтувало тісне переплетення різних технік паперопластики: техніка складання (орігамі), техніка вирізання (кірігамі, витинанки), техніка аплікації (скрапбукінг, квіллінг). Інтенсивний розвиток концептуального дизайну сприяв появі нових концепцій на основі pop-up трансформацій в дизайні одягу (pop-up fashion), реклами (pop-up стенди та афіші), середовища (pop-up архітектура), у поліграфії й промисловому дизайні (pop-up меблі, світильники, portable pop-up) із використанням світла, об’єму і трансформацій. Таке злиття забезпечує появу нових напрямків у художньо-проектній творчості, що базуються на принципах трансформативного формотворення. Так, синтез pop-up із світловим мистецтвом сформував інноваційний напрям pop-up lighting (світловий pop-up), який представлений нічниками-орігамі в стилі книжок-розкладачок (проект pop-up освітлення здійснив Chen Bikovski) (рис. 1:3).

4) Принцип мобільності. Здатність до швидкої трансформації форми, можливості вільного переміщення як характеристика доби постмодернізму знайшли реалізацію у концепції рortable pop-up, що має ознаки інсталяції. Принцип мобільності лежить в основі дизайну розкладного магазину для шведського виробника годинників Triwa (торговий центр Galeria Мальта, Польща). Магазин складається з модульних елементів – картонних коробок для перевезення вантажів (сировина легко доступна, дешева і надзвичайно міцна) та скляних акваріумів (30×30 см). Після демонтажу магазину ящики будуть знову використовуватися для перевезення годинників, а акваріуми – для створення наступної експозиції магазину (рис. 1:4).

 

C:\Users\User\Desktop\pop up\pop-up групи\безкынчена листывка\006.jpg

C:\Users\User\Desktop\pop up\pop-up групи\surprise-ideas.jpg

C:\Users\User\Desktop\light-35.jpg

http://d1i.ru/uploads/207bee3b88/67eb0f1556.jpg

1

2

3

4

Рис. 1. Pop-up із ознаками постмодернізму:

1 – принцип гри; 2 – спонтанність;

3 – синтез видів різних мистецтв; 4 – принцип мобільності.

 

Висновки. Pop-up сформувався на основі давніх технік складання, прорізання, аплікації та сьогодні став втіленням доби постмодернізму. Принципи гри, випадковості синтезу мистецтв, мобільності обґрунтували специфіку pop-up об’єктів у художньо-проектній культурі доби постмодернізму. Внаслідок своєї універсальності і функціональності pop-up має широкі перспективи розвитку, що базуються на формотворчих трансформаціях та зміні способів сприйняття інформації.

 

Список джерел та літератури

1.     Боднарчук Т.В. Постмодернізм у світлі філософських поглядів ХХ століття / Т.В. Боднарчук // Теоретичні та практичні питання культурології. – Мелітополь, 2005. – Вип. ХХІ. – С. 162–168.

2.     Дианова В.М. Постмодернистская философия искусства: истоки и современность. Санкт-Петербург, ООО «Издательство “Петрополис”», 1999. – 240 с.

3.     Голубева О.Л. Основы композиции: учеб. пособие. – М.: Искусство. 2004. – 120 с.

4.     Волкова Л.А. Основные принципы моделирования изданий / А.А. Волкова, О.Н. Ревякова, Е.Г. Решетникова // Квалілогія книги. – Львів, 2003. – № 6. – С. 58–64.

5.     Хассан І. Культура постмодернізму // Вікно в світ. – 1999. – №5. – С. 99–111.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info