zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ХУДОЖНЬО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ФОРМИ ВИШИВКИ У ПРОЕКТУВАННІ СУЧАСНИХ ЖИТЛОВИХ ІНТЕР’ЄРІВ

 

Панасюк О.П.

Україна, м. Луцьк

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье рассмотрены художественно-технологические формы вышивки в проектировании современных жилых интерьеров. В работе обозначены направления использования вышивки при проектировании интерьеров. Приведена классификация способов нанесения вышивки на поверхность дерева, железа, сетки, резины. Представлены перспективы использования вышивки в различных проектных формах.

Ключові слова: вишивка, житловий інтер’єр, проектування, імітація, декор.

 

Постановка проблеми. Вишивка – давньо-відомий український атрибут. Саме вона відображала світоглядно-ціннісний світ українства від найдавніших часів до сьогодення. Саме цією обставиною обумовлюється актуальність створення інтер’єрів із використанням національного мотиву.

Від часу отримання Україною незалежності все популярніше стає пізнання власної історії, культури, із прагненням до відтворення їх в різних формах своєї самобутності. Інтер’єри громадських споруд все частіше стають схожими на традиційне українське житло, архітектура споруд нагадує форми традиційної української хати. Проте подібні інтер’єри використовують лише для закладів громадського харчування, а у проектуванні житла значно рідше. Сьогодні використовуються новітні технології виконання вишивки та її введення у меблі, побутові предмети та ін. Таке поєднання давнього з сучасним створить нове бачення національного мистецтва у Європі та за її межами.

Аналіз останніх досліджень і літератури. Проблематика застосування вишивки в сучасному інтер’єрі залишається переважно поза увагою дослідників і науковців. Питання історії використання вишивки піднімала Т.В. Кузьміна, яка розглядала історичні аспекти вишивки та народного костюма як багатства українського народу [3].

Дослідженням вишивки у напрямку етностилю займались Ю.І. Нікішенко, О.С. Крилатова [1]. Питання введення українського орнаменту у сучасний інтер’єр розглядала І.О. Кузнецова, що присвятила публікації висвітленню прийомів використання української вишивки в інтер’єрі [2].

Автори піднімали питання про вишивку неодноразово в контексті історії вишивки та застосуванні її в одязі та в інтер’єрі. Проте питання художньо-технологічних форм вишивки у проектуванні сучасних інтер’єрів потребує більш детального дослідження.

Формулювання цілей статті. Метою статті є виявлення художньо-технологічних особливостей застосування вишивки у проектуванні сучасних інтер’єрів житлового призначення. Завдання статті: 1) окреслити напрямки використання вишивки у проектуванні житлових інтер’єрів; 2) класифікувати способи нанесення вишивки на різні типи поверхонь; 3) визначити перспективи використання вишивки для проектування предметно-просторових форм середовища.

Основна частина. Вишивка – це один із найдавніших символів України. Вона стала відомою ще за часів неоліту. В сучасності існують спроби ввести вишивку в інтер’єр – на меблях у вигляді принтів чи декоративних вишитих вставок, на конструктивних елементах у вигляді оздоблення побутових предметів (сковорідок, чайників, тарілок); стінних перегородках у вигляді вишитих панно.

Напрямки використання вишивки у сучасному інтер’єрі базуються в основному на декоративному прийомі [3]. Декор, залежно від функцій, поділяється на активний і пасивний. Пасивний декор в інтер’єрі являє собою оздоблювальні елементи, які виконують суто декоративну функцію, наприклад вишивка хрестиком на дерев’яних меблях, залізних предметах побуту, ложках, відрах, сковорідках. Дані речі з часом втративши свою функціональність, стають зовсім непотрібними в побуті, але після оздоблення такими орнаментами вони набувають декоративної функції. Активним декором виступають трансформовані елементи вишивки, такі як хрестик, зиґзаґ. Трансформуючись з площинної в об’ємно-просторову структуру, декор набуває властивостей речі.

У проектуванні використовуються різноманітні шляхи нанесення вишивки на поверхню та матеріали. Вишивка складається з ниток та основи. З часом трансформація цих елементів забезпечує появу нових способів нанесення вишивки на поверхню. Зараз основою слугують різноманітні поверхні та матеріали – від сітки до металевої поверхні.

Поширеним замінником тканини є сітка як основа для вишивки. Вона виготовляється з різних матеріалів – металу, пластмаси, жилки, дроту. В інтер’єрі така поверхня для вишивання переважно виконує функцію перегородки, прикрашеною вишитими орнаментами (рис.1:1). Дерев’яна основа для вишивання є досить незвичною. На дерев’яній поверхні роблять спеціальні отвори, у які протягують нитки, імітуючи вишивку. Така основа слугує конструктивним елементом меблів – столів, стільців, диванів, ліжок, полиць (рис.1:2). Інтенсивне використання гумових покриттів зумовлює поширення їх для основи. Гумові отвори прошиваються нитками (рис.1:3).

 

 1

 2

3

Рис. 1. Імітація вишивки на основі:

1 – сітка; 2 – дерево; 3 – гума

 

Сучасні дизайнери імітують вишивку різними способами нанесення мальованих зображень, використання плетених елементів і комбінаторних. Імітація засобами живопису застосовується для розпису стін фарбою та має витоки ще за давніх часів. Комбінації хрестиків створюють настінні декоративні панно.

Близьким до нанесення фарбою є спосіб імітації вишивки принтами. Їх застосовують на більшості предметів інтер’єру, кахелях, шпалерах, гардинах, меблях, освітлювальних приладах. Джгут є універсальним матеріалом, що слугує для імітації вишивки. Метод складання комбінаторних елементів створює нове бачення вишивки. В інтер’єрі така імітація слугує для декору стін, меблів.

Висновки. Важливу роль відіграють художньо-технологічні форми вишивки у проектуванні сучасних житлових інтер’єрів. Активний і пасивний декор забезпечує функціональність зовнішнього оформлення речі. Імітація вишивки поділяється за способами нанесення на поверхню: мальованих зображень, використання плетених і комбінаторних елементів. Сучасними тенденціями використання вишивки у житлових інтер’єрах є новітні проектні форми, застосування світлодіодних конструкцій, що проектуються на поверхню стіни чи стелі підлоги вишитими орнаментами.

 

Список використаних джерел

1.     Крилатова О.С. Вектори розвитку етно стилю в сучасному дизайні громадських інтер’єрів / О.С. Крилатова // Вісник Львівської національної академії мистецтв. – 2015. – Вип. 24. – C. 27–38.

2.     Кузнєцова І.О. Прийоми використання українського орнаменту в сучасному інтер’єрі/ І.О. Кузнєцова, О.В. Лобода // Теорія та практика дизайну. – 2012. – Вип. 1. – С. 68–74.

3.     Кузьмина Т.В. Історичні аспекти застосування вишивки у дизайні одягу / Т.В. Кузьмина, В.П. Мироненко // Вісник Харківської державної академії дизайну і мистецтв. – 2011. – № 2. – С. 30–33.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info