zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>НАЛИВНІ 3D ПІДЛОГИ У ДИЗАЙНІ ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ: ЕСТЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

 

Ткачук С.П.

Україна, м. Луцьк

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. Статья посвящена освещению эстетического аспекта наливных 3D-полов и их использования в жилом помещении. Рассмотрены преимущества и недостатки 3D полов в интерьере.

Ключевые слова: наливные 3d-пола, жилые помещения, эстетика, графические композиции, тематические полы, оптические полы.

 

Актуальність теми. У час бурхливого дизайнерського розвитку люди втомились від одноманітності простих речей і прагнуть вдосконалити своє житло найновішими технологіями. Все більш популярним стає новий вид оформлення підлоги в житлових приміщеннях – наливні підлоги або підлоги 3D.Основною проблемою є їх висока вартість, незначне застосування у проектуванні житлових приміщень (а саме, квартири, кімнати та житлового будинку).

Вибір наливної підлоги визначає зовнішні вигляд середовища, формує образ інтер’єру та загальне сприйняття приміщення. Проблемою сприйняття 3D підлоги є те, що не всі одразу можуть звикнути до зображеного малюнку чи певної імітацію текстури Підняті питання окреслюють актуальність теми та визначають напрям подальшого дослідження.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Протягом тривалого часу дизайн підлоги активно розвивався. Змінювався зовнішній вигляд та технологія виготовлення в залежності від історичного періоду. Проблема історії розвитку піднімається Деборою Нідман і Фей Світом. Загалом Нідман керувалася загальноприйнятними рамками – деревяна і бетонна підлога [1]. А Світ звернув увагу на естетичний аспект підлог, досліджуючи їх різноманітність в інших країнах [2]. Після тривалого вивчення і вдосконалення почали з’являтися технології виготовлення та складові елементи наливних підлог [3;4]. Питання вдосконалення не лише основних складових, а й термінології, розкривається в інтернет-джерелах [5; 6]. Технологія виготовлення наливних підлог стає важливим аспектом досліджень [5; 7]. Дослідники звертались до історії розвитку підлог та технології виготовлення, проте оминали естетичний аспект. Саме він розкривається у даній публікації.

Формулювання цілей статті. Метою статті є дослідження естетичного аспектуналивних 3D підлог в інтер’єрі житлових приміщень.

Завдання статті: 1) проаналізувати ефективність використання наливної підлоги в житловому інтер’єрі; 2) класифікувати підлоги за видами зображень на них і технологією формування наливних підлог; 3) визначити перспективи розвитку 3D підлоги в майбутньому.

Виклад основного матеріалу. Підлоги є важливим елементом внутрішньої обробки будівель. На даний час є велика різноманітність покриттів підлог, але у зв’язку з активним процвітанням новітніх технологій дуже активного розвиткунабуланова технологія покриття – наливна 3D підлога [4].

Наливна підлога – це полімерна заливка, яка наноситься на зображення і при скаменінні утворює суцільне безшовне покриття. Існують такі види покриттів наливних підлог: епоксидні; поліуретанові; епоксидно-уретанові; метилметакрилатні.

Епоксидні підлоги характеризуються високою твердістю і мають високу хімічну стійкість. Їх застосовують переважно в закритих приміщеннях. Поліуретанові покриття найеластичніші та менш чутливі до розтріскування бетону, їх використовують при низьких температурах. Епоксидно-уретанові покриття мають високу хімічну стійкість і зроблені з жорстко-еластичної системи високої міцності. Метилметакрилатні покриття витримують середнє хімічне і механічне навантаження, застосовуються при температурах до 80С або при експлуатації покриття при мінусових температурах [5].

На сьогодні наливні підлоги є досить різноманітними за своїм складом та процесом виготовлення. Провідною тенденцією в 3D підлогах є залежність їх виготовлення від їх вартості та естетичного аспекту.

Покриття декоруються попередно-узгодженими кольоровими вкладками, завдяки яким в одному приміщенні можна створити підлогу різного кольору з різним зображенням чи текстурою. За естетичним критерієм підлоги розрізняють за нанесенням графічних композицій та імітацій текстур.

Графічні композиції – це різні композиційні зображення, які складаються з ліній і штрихів. Вони представлені різноманітною гамою кольорів, тому вибір кольору важливий при визначенні інтер'єрних рішень для будь-яких приміщень (рис. 1:1).

 

1

2

3

Рис. 1. Композиції в 3D підлогах:

1 – графічні композиції; 2 – імітація кам’яного мощення; 3 – оптичне зображення тунелю

 

Імітації текстур – це спосіб надання поверхні певного кольору, фактури, блиску, матовості та інших фізичних властивостей. Для імітації найчастіше застосовують природні матеріал, наприклад, папір, дерево, кам'яне мощення (рис. 1:2), метал, листя дерев, цвіт квітів. Використання текстур аюо сюжетних композицій забезпечують створення оптичних ілюзій (рис. 1:3).

Висновки. Важливою особливістю є естетичний аспект у виготовленні наливних 3D підлог. Види зображень (графічні композиції, фотозображення, імітації текстур та оптичні ілюзії) і технології їх формування (епоксидні; поліуретанові; епоксидно-уретанові; метилметакрилатні), які відповідають своїм критеріям та забезпечують якість та надійність при правильному підборі виду вкладання до температури приміщення. Вдосконалення складу та підбір більш економічно вигідніх матеріалів для виготовлення забезпечують довготривале використання та стійкість до навколишніх факторів. В майбутньому популярність наливних 3D підлог буде підвищуватися, адже постійно вдосконалюється їх склад та естетичні якості.

 

Список використаних джерел

1.     Нидлман Д.Дом, милый дом. Иллюстрированное руководство по дизайну интерьера / Дебора Нидлман[Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.mann-ivanov-ferber.ru/books/dom_milyj_dom/

2.     Свит ФДетали интерьера / Фей Свит [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://www.labirint.ru/books/148240/

3.     Наливні підлоги [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://ibud.ua/ua/statya/nalivnye-3d-poly-4100

4.     Наливні підлоги характеристики [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://nash-remont.com/remont_komnat/nalivnie-poli-vibor-primenenie-ukladka

5.     3D підлоги: основні технології [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://vashahata.com.ua/yake-krashhe-pidibrati-pokrittya-na-pidlogu-v-kimnatu/

6.     Наливні підлоги загальні особливості [Електронний ресурс]. – Режим доступа: https://nikerav.com.ua/news/3d-pidloga-tehnologiya.html

7.     Склад. Виготовлення наливної підлоги власноруч. Переваги та недоліки [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://buduyhatu.com.ua/yak-zrobiti-nalivnu-pidlogu-svoyimi-rukami.htmlПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info