zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ У ДИЗАЙНІ ЛАВ В СЕРЕДОВИЩІ

 

Варшава Н.О.

Україна, м. Луцьк

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье рассмотрено явление многофункциональности в дизайне уличных скамеек. Выделены следующие функции скамеек, которые сочетаются с функцией сиденья: игра; хранение; лежание; парковка; трансформация; вращение. Сформулированы критерии создания уличной мебели для отдыха, их образных решений в контексте концептуального мышления дизайнеров современности.

Ключевые слова: скамейка, уличная мебель, многофункциональность, пространство, концептуальный дизайн.

 

Актуальність теми. Сьогодні вулична лава – невід’ємна і обов’язкова складова всіх парків, скверів і дворів багатоповерхових будинків, яка робить відпочинок на свіжому повітрі більш комфортним. Але проблема полягає в тому, що у містах спостерігається недостатність облаштування зон відпочинку лавами, на яких би люди могли б перепочити або просто посидіти. Актуальність проблеми також полягає у розвитку постіндустріального суспільства, яке вимагає постійних змін, підвищення рівня життєдіяльність людини. Тому так важливе забезпечення належної комфортності перебування людини в оточуючому середовищі.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Проблема формування міського простору в контексті взаємовідносин «людина-дизайн-місто» розглядалася у роботах Н.Г. Зенькович [1], С.О. Іванов-Костецький [4], О.А. Кліщ [2], М.М. Дьомін [3]. С.О. Іванов-Костецький у своїй роботі дослідив засоби міського дизайну: малі архітектурні форми, серед них і міські лави [4]. Н.Г. Зенькович розглянула особливості формування дизайну міського середовища [1]. О.А. Кліщ та М.М. Дьомін підняли сучасні проблеми вуличних меблів у контексті містобудування [2; 3]. О.С. Крилатова висвітлила засади об’єктів міського дизайну (зокрема лав) як культурологічної складової [5]. У роботах автори розглянули передумови і основні функції лав як засоби формування міського дизайну. Проте питання багатофункціональності у дизайні лав потребує глибшого дослідження.

Формулювання цілей статті. Метою статті є виявлення особливостей багатофункціональності вуличних лав як невід’ємної складової міського простору. Завдання роботи є: класифікація лав за критерієм функціональності та їх характеристика.

Виклад основного матеріалу дослідження. Сьогодні увага митців зосереджена на вирішенні завдання створення міського простору, який не лише взаємодіє із суспільством на функціонально-ергономічному рівні, а формує його духовно-ціннісні орієнтири. На даний момент вже існує багато різноманітних, багатофункціональних та цікавих за дизайном лав. Виходячи з аналізу світової практики творення соціокультурного міського простору, можна стверджувати, що одним із засобів досягнення естетичної виразності середовища є переосмислення образотворення вуличних лав для відпочинку як найчастіше уживаної складової міського інтер’єру. Опираючись на світлини з різних міст України та світу, можемо розділити лави для відпочинку за наступними функціями: сидіння з функцією гри; сидіння з функцією зберігання; сидіння з функцією лежання; сидіння з функцією парковки; сидіння-трансформер; сидіння з функцією обертання.

Сидіння з функцією гри. Гра дітей у піску спонукає до розвитку у них дрібної моторики і пізнання світу. Тому тривале перебування їх у пісочниці потребує врахування функціональних та ергономічних властивостей ігрового обладнання. Такі лави формуються на основі конструктивного кріплення сидінь до бортів пісочниці – це забезпечує поєднання функцій (рис.1:1).

 

1

2

3

4

5

6

Рис. 1. Види міських лав за функціональним критерієм:

1 – лава з функцією гри (Кременчуг); 2 – лава з функцією зберігання (Санкт-Петербург); 3 – лава з функцією лежання (Америка); 4 – лава-трансформер (Польща); 5 – лава з функцією обертання (Америка); 6 – лава з функцією парковка (Копенгаген)

 

Сидіння з функцією зберігання. У конструкції вуличних лав передбачена і функція зберігання. Особливістю їх є призначення не тільки для сидіння, але й для зберігання різних речей, дитячих іграшок, особистих речей (рис. 1:2).

Сидіння з функцією лежання. Конструкція лави з функцією лежання надає простір для більш приємного відпочинку одного або двох чоловік. Лавочка розроблена для того, щоб можна було б не просто поміститися, а розташуватися з усіма зручностями: витягнути ноги, відкинутися назад, почитати книгу, посидіти в гаджеті (рис. 1:3).

Сидіння з функцією парковки. У багатьох країнах велосипеди використовуються як основний засіб пересування. Тому цей аспект сприяє пошуку нової функції лави – парковки. Дизайнери стали створювати унікальні стійки для велосипедів, які потрібні для зручного паркування (рис. 1:6).

Лава-трансформер. Необхідність швидкої зміни функціонального призначення меблів для сидіння зумовили появу лав-трансформерів. Вони мають властивість виконувати функцію сидіння, разом з тим трансформуватися у лавочки зі столиком, роз’єднуватися на стільці та ін., тобто вони виконують безліч функцій (рис. 1:4).

Лава з функцією обертання. У наш час існує необхідність оновлення сидіння у зв’язку із забрудненням, намоканням або зламом. Новітні дизайн-розробки лав доповнені функцією обертання, вони мають рухливі пластини і ручку збоку (рис. 1:5).

Висновки. На сьогоднішній день існує безліч лав з різними функціями: гри; зберігання; лежання; парковки; трансформації; обертання. Ідейно-емоційне ставлення дизайнерів до відображеної дійсності, осмислення і оцінки проблематики підштовхнуло їх на створення саме таких лав. Завданням дизайнерів є створення комфортності для людства, що їх підштовхує до створення нових функцій лав.

 

Список використаних джерел

1.    Зенькович Н.Г. Особливості формування дизайну міського середовища / Н.Г. Зенькович. – К. : Архітектурний вісник КНУБА, 2014. – Вип. 4. – С.149–155.

2.    Кліщ О.А. Підходи до формування методів планування світлового середовища міста / О.А. Кліщ, Г.П. Петришин [Електроний ресурс]. – Режим доступу: https://drive.google.com/viewerng/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVm YXVsdGRvbWFpbnxhcmh2aWtudWJhfGd4OjU3MTk0OTg0MzcyYWQ3ZjQ

3.    Дьомін М.М. Сучасні проблеми архітектури та містобудування / М.М. Дьомін [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://library.knuba.edu.ua/books/zbirniki/01/201540.pdf

4.    Іванов-Костецький С.О. Засоби міського дизайну: малі архітектурні форми / С.О. Іванов-Костецький., К.В. Янчук [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/31049/1/15-109-117.pdf

5.    Крилатова О.С. Проектування міського архітектурного середовища в аспекті культурологічної складової (на прикладі етнодизайну) / О.С. Крилатова [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://nauka.zinet.info/26/krylatova.phpПервая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info