zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>ЗАМКНУТИЙ РОБОЧИЙ ПРОСТІР ЯК ЕЛЕМЕНТ ІНТЕР’ЄРУ: ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ПРОЕКТУВАННЯ

 

Колеснікова Д.О.

Україна, м. Луцьк,

Луцький національний технічний університет

 

Аннотация. В статье раскрыта сущность замкнутого рабочего пространства как элемента интерьера. Представлена общая характеристика рабочего пространства. Классифицировано рабочее пространство по геометрическими (куб, прямоугольник, цилиндр, пирамида, усеченная шар, эллипсоид) и предметными (трейлер, лодка, мяч, автомобиль) формам, которые используются в среде жизнедеятельности.

Ключевые слова: замкнутый рабочее пространство, интерьер, оснащение, проектирование, комфортность.

 

Актуальність теми. Важливою умовою діяльності працівників є наявність спеціально обладнаних робочих місць. Робоче місце є первинною ланкою виробничо-технологічної структури роботи установи, організації, у якій здійснюється процес виробництва, його обслуговування й управління [4]. Основною проблемою сучасних робочих місць є одноманітність. Їх не можна якимось чином відділити від загального планування офісу чи виробничого приміщення [3]. Вони не вирізняються плануванням і оснащенням всіма необхідними засобами і предметами праці. Результат виконаної роботи залежить від зручності місця виконання. Завдяки новим технологіям у світі створюється чимало різноманітних робочих місць, виникає необхідність пошуку нових ергономічних рішень, матеріалів, композицій [3].

Створення відокремленого замкнутого простору сприяє ефективній, успішній і якісній роботі працівника. Виокремлення людини від різноманітних шумів і звуків забезпечує комфортну і зосереджену працю людини у робочому просторі. Ці питання потребують детального дослідження.

Аналіз останніх досліджень та публікацій. Питання організації робочого місця розглянули такі дослідники: В.І. Білоконенко [1], Д.В. Кочурова [2]. В.В. Солоцких висвітлює планування робочого місця, проблеми нераціональної організації робочого місця [5]. О. Майоров аналізує ергономіку і планування робочого місця, виробничі приміщення, вимоги до виробничих приміщень і виробничі меблі на робочих місцях, розташування меблів у приміщенні [3]. Дослідники О. Майоров [3] і Л.І. Скібіцька [4] розглянули офісний простір, робоче місце і освітлення, запропонували перелік меблів і оснащення робочого місця. Вони з’ясували планування, безпеку і меблювання робочого простору. Проте не подано комплексного дослідження ергономіки, зовнішнього вигляду і формотворення саме замкнутого робочого простору.

Формулювання цілей статті. Метою статті є висвітлення позитивних та негативних сторін у проектуванні замкнутого робочого простору. Завдання роботи є: 1) подати загальну характеристику робочого простору; 2) класифікувати робочі місця за особливостями формоутворення; 3) охарактеризувати за ергономічними і функціональними параметрами замкнуті робочі місця; 4) виділити позитивні та негативні сторони робочого простору.

Виклад основного матеріалу. Сьогодні люди проводять більшу частину часу під дахом. Добре спланований інтер'єр грає велику роль у забезпеченні їх психологічного комфорту. Для цього здійснюється комфортне і раціональне планування робочого місця для зручності та свободи дій [5].

В основі формотворення замкнутого робочого простору лежить звернення до геометричних форм у проектуванні. Найбільш поширеним видом є простір, сформований за геометричними характеристиками куба. Він характеризується наявністю конструктивних елементів (стелі, підлоги і стін), що вписані у куб (рис. 1:1). Важливу роль відіграють робочі зони, що здатні трансформуватися. Вдалим прикладом є циліндрична форма, яка сформована з окремих частин, здатних утворювати нові елементи. За геометричними характеристиками найбільш вдалими в такому просторі є меблі циліндричної форми (рис. 1:2).

 

1

2

Рис. 1. Робочий простір геометричних форм:

1 – замкнутий кубічний простір з квадратним столом по середині приміщення; 2 – трансформер циліндричної форми

 

Також у проектуванні замкнутого робочого простору використовуються інші форми – еліпсоїдний, кулеподібний та інші. Вони стають основою формотворення предметних або природних образів. Ці форми наповнюють життя людини – саме вони переносяться дизайнерами у робоче середовище.

Використання прототипів природи створює враження зміни атмосфери природного середовища. Прикладом є мильна бульбашка – робочий простір, створений із дерева та скла. Верхня скляна частина рухається вверх і вниз та створює враження перебування людини у бульбашці (рис. 2:1). Прозорість простору забезпечує відгородження людини від зайвих шумів, не відволікає, але залишає візуальний контакт з середовищем.

 

1

2

Рис. 2. Предметні форми робочого простору: 1 – простір-бульбашка; Предметні форми робочого простору розважально-відпочинкової тематики: 2 – трейлер з імітацією природного середовища

 

 

Прийом мінімалізму застосовується до штучних форм, що нагадують будівлі або мають розважально-відпочинкову тематику. Розважально-відпочинкова тематика наближає людину до створення цікавих рішень і тому часто слугує образом для проектування. Простір-трейлер, який характеризується зовнішньою подібністю із транспортним засобом, створює враження перебування людини на природі і має в основі суто релаксаційний характер (рис. 2:2).

Висновки. Замкнутий робочий простір поділяється на простір, сформований за геометричними характеристиками фігур (куб, циліндр, піраміда, усічена куля, еліпсоїд) і простір, де форми наслідують предметні, використовувані в середовищі життєдіяльності (трейлер, човен, м’яч, автомобіль). Основні тенденції у проектуванні замкнутого робочого простору визначаються застосуванням новітніх технологій, пошуком образів, матеріалів.

 

Список використаних джерел

1.     Білоконенко В.І. Організація і нормування праці / В.І. Білоконенко / Х. : ХІБМ, 2005. – 210 с.

2.     Кочурова Д.В. Організація робочих місць / Д.В Кочурова [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ua-referat.com/Організація_робочих_місць

3.     Майоров О. Ергономіка робочого місця і планування офісного простору / О. Майоров [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://kvartir-remont.com.ua/ergonomika-robochogo-miscja-i-planuvannja-ofisnogo/

4.     Скібіцька Л.І Вимоги до планування та обладнання робочих місць / Л.І. Скібіцька [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://westudents.com.ua/glavy/46390-63-vimogi-do-planuvannya-ta-obladnannya-robochih-msts.html

5.     Солоцких В.В. Аналіз організації робочого місця менеджера з персоналу / В.В Солоцких [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.repository.hneu.edu.ua/jspui/bitstream/Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info