zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>РОЗДУМИ ПРО МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ

 

асист. Вацик М.З., доц. Ясинська Е.Ц.

кафедри соціальної медицини

та організації охорони здоров’я

України, м. Чернівці

Вищий державний навчальний заклад України

«Буковинський державний медичний університет»

 

Анотація. Запровадження ринкових відносин в Україні призведе до реальних реформ у соціально-економічній сфері, що обумовить зміни в системі охорони здоров’я. Суспільство реально буде переорієнтоване на сприйняття медичної діяльності не тільки моральної, юридичної, а насамперед усвідомлення населенням економічної обумовленості свого здоров’я, комерціалізації охорони здоров’я, потреби розвитку медичного страхування і страхової медицини.

 

Впродовж життя людина стикається із різними формами ризику, що може призвести до втрати здоров’я або, навіть, передчасної смерті. Виникає обов’язкова потреба людини застрахувати себе, перш за все в заощадженні коштів для сплати при необхідності отримання медичної допомоги. Але для більшості людей, особливо, нині, важко завжди накопичити або знайти необхідну суму грошей для сплати потрібних медичних послуг, особливо новітніх медичних технологій, вартість яких досить висока.

При отриманні медичної допомоги пацієнт також ризикує чи буде якісною, повноцінною, гарантованою наданий обсяг. Тому постає вкрай необхідним медичне страхування: створення певного накопичення коштів, з якого можна буде оплатити медичну допомогу тим, хто її потребуватиме. Величина ризику для людини зростає залежно від статі, віку, професії, конкретної нозології та форми перебігу (гостре чи хронічне захворювання). В Україні з 2000 року запроваджена система загально-обов’язкового державного соціального страхування, яке не розповсюдилось на медичні потреби населення. Виникає реально питання запровадження обов’язкового медичного страхування. Є дві форми медичного страхування: обов’язкове та добровільне, яке є різновидом особистого страхування людини.

Численні політичні, а за ними економічні кризи, непродумані реформи охорони здоров’я в нашій країні призвели до занепаду системи надання медичної допомоги, що призвело до зростання захворюваності всіх груп населення, погіршення якості медичного обслуговування та не дало можливості створити умови ринку медичних послуг, відсутність розуміння у керівництва держави, що медична галузь є виробничою, а не обслуговуючою сферою.

Через непродуману та неграмотну реформу первинної ланки на місцях призвело до знищення кваліфікованої та спеціалізованої, як амбулаторно-поліклінічної, так і стаціонарної допомоги, особливо для сільського населення.

Через скорочення коштів на систему охорони здоров’я Україна змістилася на 111-те місце серед 191 країн за рейтингом ВООЗ відповідно до показника витрат в розрахунку на одного мешканця. З метою покращання соціального становища громадян необхідно створити належну організацію системи охорони здоров’я для отримання різноманітної висококваліфікованої медичної допомоги за рахунок накопичених коштів при настанні страхового випадку.

З моменту прийняття закону України «Про страхування» в Україні розпочалося добровільне медичне страхування, розповсюдженість якого зростала інтенсивно в перші роки, але в останні роки дещо стабілізувалось, а в деяких регіональних навіть зменшилося, через збіднення основної маси населення. Частка добровільного медичного страхування на сьогодні складає лише 2,6% від загального об’єму українського ринку страхування. Лише 2% населення країни залучено до цього виду страхування через те, що поліси добровільного медичного страхування залишаються надзвичайно дорогим задоволенням для основної частини мешканців країни. Фактично, якщо вірити нинішній статистиці, то ці 2% застрахованих відповідають 2% заможних людей в державі. Стосовно загальнообов’язкового медичного страхування, то в країні відсутнє нормативне забезпечення для його запровадження, так само як не обрана для впровадження уніфікована система страхової медицини, адже світова практика використовує різні їх види.

Щоб досягнути високого рівня та обсягу медичної допомоги із врахуванням нинішнього стану охорони здоров’я в країні, при запровадженні медичного страхування необхідно буде встановити достатньо високі ціни, що звичайно призведе до зростання податкового навантаження громадян. Адже медичне страхування потребуватиме незалежності коштів медичних закладів, цільового їх використання, відокремлення фінансових коштів системи охорони здоров’я від державних.

При медичному страхуванні широко використовуються страхові внески, як працедавця, так і застрахованого, так звані цінові регулятори. В умовах обов’язкового державного медичного страхування застосовують не лише цінові регулятори (подушне фінансування, виплата заробітної плати лікарям за жорсткими ставками, фінансування медичних послуг методом глобального бюджету, застосування клінікостатистичних груп при оплаті закінчених випадків згідно встановлених тарифів, інтегровані схеми управління ресурсами і т.д.). Створюватиметься ситуація, коли багаті, які спроможні заплатити за медичну допомогу бідним, не захочуть витрачати час і сили, на пошуки останніх, тому постає проблема виділення обов’язкової частини прибутку багатих на медичну допомогу бідним. Тобто, держава повинна взяти перерозподіл цих засобів на цільові внески для медичного страхування, пропорційно прибутку. Але існує інша думка, що простіше надавати субсидії бідним для оплати за медичну послугу.

Є і ще інший погляд про застосування ваучерів, але при цьому в руках тих, хто не потребує медичної допомоги буде зосереджуватись певна частина коштів, що не дозволить скористатися ними при необхідності високовартісної послуги потребуючим її.

Нинішній стан охорони здоров’я в країні потерпає від непослідовних, некоректних, а інколи непрофесійних дій у сфері медичної практики різних видів господарювання за умов несприятливого інвестиційного клімату. До тих пір поки не буде покращене соціальноекономічне становище населення країни, а не маленької купки багатих людей, введення обов’язкового медичного страхування залишатиметься не вирішеним, так само страхової медицини. Необхідно залучити до поглибленого, детального обговорення цього питання фахівців, науковців для розробки виваженого покрокового плану дій, перш за все, на загальнодержавному, політичному рівні та подальшим роз’ясненням їх населенню для покращання стану здоров’я, збільшення тривалості життя та зменшення передчасної смертності населення, тим самим забезпечивши захист прав пацієнта на отримання своєчасної і якісної медичної допомоги.

 

Література:

1.     Стеценко С.Г. Медичне право України: підруч. / за заг. ред.д.ю.н. проф. С.Г. Стеценка. – К.: Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єджність», 2008. – 507с.

2.     Шатковський Я. Обов’язкове медичне страхування в Україні: правові проблеми та перспективи їх вирішення / Я. Шатковський // Віснике, Львів ун-ту. Серія юридична. – 2010. – Вип. 46.

3.     Медстрахование сегодня [Електронныий ресурс]. – Режим доступу: htpp:/www.prostach.com.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info. Разработка и поддержка сайта - Студия веб-дизайна Zinet.info