zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

Гаврилюк О. В.

Україна, м.Київ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

 

It was explored the perspective developments of a rural tourism in Ivano-Frankivsk region  and analyzed  main  preconditions of its progress.

 

В останні десятиліття в Україні активно формується розуміння сільського туризму як специфічної форми відпочинку в селі з широкими можливостями використання природного, матеріального і культурного потенціалу певних регіонів. На даному етапі сільський туризм перебуває на початковому етапі розвитку проте в країні вже розпочався процес активної популяризації цього виду відпочинку як туристичного продукту. Тому дослідження даної теми є  надзвичайно актуальним на сьогоднішній день.

Сільський туризм і екотуризм є чільними субгалузями спеціалізації туристичного сектора Івано-Франківської області. Географічною основою розвитку сільського туризму в регіоні вважають територію сільських адміністративних районів.

Спільними рисами турпродукту всіх сільських районів Івано-Франківської області є можливість комбінувати власне відпочинок у сільській оселі з цілою низкою занять спортивним та екологічним туризмом.

Серед вчених, які займалися дослідженням  сільського зеленого туризму, слід відмітити праці Рутинського М. Й., Зінько Ю. В., де розглядаються «основні поняття та концепції сільського зеленого туризму»; Товт М. вивчає «правове регулювання сільського туризму»; Прокопишак К. В. обґрунтовує «проблеми розвитку соціальної інфраструктури та відродження сіл Карпатського регіону».

В статті поставлені наступні завдання: систематизувати окреслене коло проблем та переваг розвитку сільського  туризму в Західному регіоні України, обґрунтувати та запропонувати пропозиції щодо удосконалення розвитку сільського туризму в Івано-Франківській області.

Івано-Франківська область в межах України – унікальна природна гірсько – лісова екосистема, яка займає 13,9 тис. км2 , або 2,4 % від усієї території країни. [2]. Одним із перспективних видів діяльності даного регіону є сільський туризм.

На сьогодні в Україні не існує чіткого визначення поняття сільського туризму як окремого туристичного продукту в загальному визначенні туристичної галузі.                

Найпростішою констатацією цього явища є таке визначення:  «Сільський туризм – це туризм, який проходить у сільському поселенні» . [4, ст. 12].

Сільський туризм – форма відпочинку у сільській місцевості в приватній садибі сільського господаря з широкими можливостями використання природного, матеріального і культурного потенціалу регіону.

Прикарпатське село має надзвичайно багату історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, мальовничі ландшафти, а також рекреаційні ресурси. Наші села багаті індивідуальним житловим фондом та привітними і працьовитими людьми. Однак однією із проблем багатьох сіл є значний надлишок робочої сили. Оскільки розміри капіталовкладень на створення нових робочих місць в сільській місцевості регіону незначні, тому варто приділяти більше уваги тим галузям, які не потребують для свого розвитку великих коштів. До таких галузей належить сільський туризм, який давно практикується в регіоні. Хоча сільський відпочинок на Івано-Франківщині має давню історію, його майбутнє ще остаточно не визначене. На сьогоднішній день невідомо, чи стане цей вид відпочинку повноправним учасником національного туристичного ринку, чи можливе збільшення кількості відпочиваючих у сільських оселях до 15-20 % від загальної чисельності туристів, як, наприклад, у Франції. За науковими прогнозами сільський туризм в даному регіоні має сформувати потужний сегмент ринку і «контролювати» від 35 до 45% усіх туристичних потоків у цей регіон. Станом на 2003-2005рр. кількість туристів, які відвідують Українські Карпати, становить близько 1,5 млн. осіб щорічно. З них понад 150 тис. - гості з інших країн. [3, ст.253]. Щорічно Івано-Франківщину в середньому відвідує 220 тис. туристів (враховуючи й тих, які не вдаються до послуг туристичних фірм), з них 40 – 45 тис. становлять діти. Останніми роками туристично-екскурсійний потік стабільно зростає.

Найпопулярнішими агро туристичними продуктами Івано-Франківщини виступають такі, що пов’язані з національною кухнею, проведенням фестон (вечорниці, весілля). Значного поширення набули оздоровчі заходи (сауни, масажі), утилітарна рекреація (збирання грибів, ягід) та пізнавальна (відвідування домашніх музеїв). [1, ст.5]

Разом із тим сучасний розвиток сільського туризму в нашому краї стримується такими факторами, як: низька якість нічліжної бази, проблеми з водопостачанням, відсутність достатньої практичної туристичної інформації про регіон, не надто привабливий імідж України в очах іноземців (аварія на ЧАЕС), відсутність системи резервування місць, слабке маркування маршрутів, недостатньо розвинута інфраструктура, незнання господарями іноземних мов. Остання є найсуттєвішою проблемою, яка стоїть нині на перешкоді виходу сільського туризму регіону на міжнародний ринок. Тому досі маємо таку сумну статистику: в польських і румунських Карпатах щорічно відпочиває на один-два порядки більше західноєвропейських зелених туристів, ніж в Українських Карпатах.

Для більш успішного розвитку даного виду діяльності необхідно: провести уніфіковану категоризацію відпочинкових осель, налагодити обмін досвідом розвитку сільського туризму з європейськими країнами, проводити тренінги для працівників даної сфери, створити веб-сторінку Івано-Франківської області як терену сільського туризму, розробити централізовану систему резервування місць, створити інформаційні центри, які б займалися збором та поновленням інформації необхідної для туристів (стан наповненості, кон’юнктуру цін) та інші.

Перспективами розвитку туризму, зокрема сільського у рамках міжнародної співпраці в регіоні, займається міжнародна благодійна фундація «Хайфер Прожект Інтернешнл». Дана організація фінансується за ініціативою Європейського Союзу: Екологічна Програма, затверджена у травні 2006 р. Мета проекту - зберегти природну та культурну спадщину Українських Карпат, сприяти досягненню сталого розвитку та підвищенню соціально-економічного статусу місцевих громад. Проектом передбачається проведення ґрунтовного вивчення потреб, ресурсного потенціалу та проблемних питань розвитку Івано-Франківщини у сфері туризму.

Головними перспективами розвитку сільського туризму в Івано-Франківській області є: переважно чисте та безпечне довкілля, гарні краєвиди, багаті флора і фауна, наявність річок, озер, гір, лісів, багатство історико-культурних пам’яток,  збереження сільських традицій та гостинність населення.

Виходячи із вище наведеного, ми бачимо, що сільський туризм в регіоні є важливим інструментом вирішення соціальних проблем, оскільки він дає надію сільському населенню та мотивацію для співпраці, шанс жити повноцінним життям в рідному селі.

Водночас перспективи розвитку сільського відпочинку на Івано-Франківщині виглядають потенційно сприятливими з огляду на наявність значних рекреаційних ресурсів. Розквіт сільського відпочинку має відбуватися при активній співпраці з рекреаційними природно-заповідними установами регіону. У цьому плані регіон володіє потужними природно-рекреаційними можливостями, наприклад, широко відомим Карпатським національним природним парком, НПП «Гуцульщина»,  Княждвірським тисовим заповідником та іншими об’єктами природно-заповідного фонду.


Використана література

1.      Горішевський П., Зінько Ю. Історія, сучасний стан та перспективи розвитку сільського туризму у Карпатському регіоні. // Туризм сільський зелений. - № 3. – 2005р. 30с.

2.      Панкова Є.В. Туристичне краєзнавство: Навч. Посіб.-К.: «Альтерпрес», 2003.-347с.

3.      Рутинський М. Й., Зінько Ю. В. Сільський туризм: Навч. Посіб.-К.: Знання, 2006.-271с.

4.      Rural Tourism and Rekreation: Principles to practice/ Ed. By L. Roberts, D. Hall.-Edinburg: Skottish Agricultural College, 2001. -272р.

 Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info Идея сайта - Студия веб-дизайна Zinet