zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>

ТЕПЛОЕЛЕКТРОГЕНЕРУВАЛЬНІ ЕНЕРГОАКТИВНІ ОГОРОДЖЕННЯ

 

Зарівняк Г.І., Марков В.Л., Митрохов С.О.,

Накашидзе Л.В., Сиворакша В.Ю.

Україна, м.Дніпропетровськ

Дніпропетровський національний університеті ім. О.Гончара

 

There are considered the features of the constructions and the variants of structural implementation of the warmelectrogeneration of the energyactive protection.

 

В Україні стає нагальним широкомасштабне впровадження технологій використання альтернативних джерел енергії, зокрема сонячного випромінювання та теплоти довкілля з метою економії паливно-енергетичних ресурсів та оздоровлення навколишнього середовища. Однак „механічне” приєднання до об’єктів традиційної архітектури елементів, призначених для використання альтернативних джерел енергії (сонячних колекторів, фотоелектричних батарей та ін.) призводить до недостатньої реалізації функціональних можливостей систем енергозабезпечення, збільшення навантаження на конструкцію, не завжди вдалої зміни архітектури будівель. Одним з напрямків використання альтернативних джерел енергії є проектування та спорудження будівель з енергоактивними огородженнями (ЕАО), які одночасно є елементами системи енергозабезпечення й дозволяють керовано отримувати, перетворювати, перерозподіляти та акумулювати енергію. До недавнього часу пристрої для перетворення енергії сонячного випромінювання розділялися на два окремі класи – генератори теплової енергії (сонячні колектори) та генератори електричної енергії (фотоелектричні модулі або сонячні батареї). Окреме використання фото- та теплоперетворювачів потребує значних площ для їх розміщення; комбіноване використання цих перетворювачів дозволяє підвищити загальний коефіцієнт перетворення сонячного випромінювання до 85% і скоротити площу перетворювачів більш ніж на третину [1].

Нижче наведені розроблені авторами варіанти комбінованих теплоелектрогенерувальних ЕАО, які можливо використати в ЖКГ для реконструкції існуючих споруд та в новому будівництві. На рисунку 1 представлене ЕАО, яке може бути використане як модуль зовнішнього огородження при монолітно-каркасному будівництві. Особливістю цього варіанту ЕАО є використання горизонтальних фоклинових концентраторів сонячного випромінювання 8, які знаходяться в опорному елементі 2 і захищені від негативного впливу довкілля світлопрозорою лицьовою обшивкою 1. Призначення фоклинів – концентрація сонячного випромінювання на торці теплопровідних теплоелектрогенерувальних елементів 4 (монолітних металевих стрижнів з закріпленими на поверхні сонячними елементами (СЕ). Фоклин, у порівнянні з концентраторами з багаторазовим відбиттям, забезпечує достатньо рівномірну освітленість поверхні СЕ навіть при значному відхиленні джерела випромінювання від фокальної площини концентратора. Теплоелектрогенерувальні елементи 4 наполовину вмуровані в теплоакумулювальний шар 3, який може бути виконаний із щільного бетону з дрібнозернистим та дисперсним армуванням. Для зменшення теплових втрат теплоакумулювальний шар з обох боків оточений теплоізоляційним шаром 6. Теплоелектрогенерувальний елемент має отвір, вісь якого перпендикулярна осі теплопоглинального елементу. Через цей отвір проходить трубопровід 7 каналу циркуляції рідкого теплоносія. Функціонує таке ЕАО наступним чином. Сонячне випромінювання, що надходить на лицьову обшивку, концентрується фоклином на СЕ та на торцях теплоелектрогенерувальних елементів, нагріває їх та теплоносій, що прокачується по трубопроводу 7, а також через термічний місток – теплоакумулювальнй шар 3. У разі, коли надходження сонячного випромінювання недостатнє або повністю відсутнє, теплова енергія, накопичена в теплоакумулювальному шарі 3, відбирається теплоносієм, який циркулює в трубопроводі 7. Використання фоклинових концентраторів з одночасним охолодженням СЕ теплоносієм дозволяє майже на 50%, у порівнянні з планарним режимом, підвищити генерування електричної енергії.

Рисунок 1

 

Модуль, зображений на рис. 2, призначений для побудови енергоактивного обгородження даху при каркасно-модульному способі будівництва. Модуль ЕАО являє собою конструктивно закінчений елемент системи енергозабезпечення, який здатний самостійно функціонувати та забезпечувати споживача електричною та тепловою енергією.

 

 

 

Рисунок 2

Рисунок 3

 

Модуль ЕАО (рис. 3) складається з металевої або полімерної основи 1 коробчатої форми, яка забезпечує необхідну міцність та жорсткість всієї конструкції. Поглинальний елемент 4 – профільований металевий шифер із нанесеним на зовнішню сторону атмосферостійким селективним покриттям. Блоки сонячних елементів 5 захищені світлопрозорою ізоляцією 6 від впливу зовнішніх факторів і розміщені на спеціально передбачених площадках. До внутрішньої сторони поглинального елементу прикріплено колектор теплоносія 3, що дозволяє отримувати теплову енергію та водночас запобігає перегріву сонячних елементів. Простір між основою та поглинальним елементом заповнено теплоізоляцією 2. Колектор теплоносія має по два підвідних та відвідних штуцера. Конструктивно модулі виконані таким чином, що при монтажі системи енергозабезпечення штуцери сусідніх модулів герметично з’єднуються і не потребують додаткового ущільнення. Кожен модуль має дві пари електричних з’єднувачів. Це дозволяє послідовно або паралельно комутувати окремі модулі, створюючи електричний ланцюг з параметрами, необхідними для задоволення потреб споживача.

Модуль ЕАО, зображений на рисунках 4 та 5, є функціональним аналогом попереднього (рис 2, 3). Відрізняється тим, що теплопоглинальний елемент (геліопрофіль) 2 виконано із корозійностійкого алюмінієвого сплаву (АД-31 або подібного). Геліопрофіль, для зменшення перегріву СЕ та вирівнювання температурного поля має два рознесених паралельних канали теплоносія. СЕ прикріплені до поверхні геліопрофілю через теплопровідну електроізоляційну прокладку. Вони можуть бути монокристалічними, полікристалічними, аморфними або іншого типу; захищені від негативного впливу довкілля світлопрозорою ізоляцією 4.

 

 

 

Рисунок 4

Рисунок 5

 

Висновки. Використання комбінованих ЕАО, як енергогенерувальних елементів систем енергопостачання для забезпечення споживачів одночасно електричною та тепловою енергією, дозволяє зменшити навантаження на конструкцію та покращити архітектурну виразність будівель та, що саме головне, підвищити коефіцієнт перетворення сонячного випромінювання, яке надходить на поверхню споруди. Це є наслідком наступного:

·         більш повного використання спектру сонячного випромінювання (СЕ перетворюють в основному короткохвильову частину видимого спектру сонячного випромінювання на відміну від теплопоглинальних поверхонь);

·         розміщення на „холодній” поверхні теплопоглинального елементу СЕ дозволяє організувати ефективне їх охолодження, що призводить до збільшення електричного ККД.

 

Бібліографічні посилання

 

1.      Сафронов В.А. Исследование комбинированного фотогелиоколлектора с концентраторами солнечной энергии. В.А. Сафронов, В.В. Кувшинов. // Відновлювана енергетика, – 2009, №4, С.30-34.Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info Идея сайта - Студия веб-дизайна Zinet