zinet home
home home
home ИНТЕЛЛЕКТ-ПОРТАЛ
home Стартовал прием материалов в сборник XХХIX-й научной конференции. Требования к публикациям - в разделе "Объявления".

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

РЕСУРСЫ ПОРТАЛА:

Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 28 мая 2016 г.)


Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)


Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)


Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24-27 ноября 2015 г.)


Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13-17 октября 2015 г.)


Тридцать третья научно-практическая конференция
(20-27 мая 2015 г.)


Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2-7 апреля 2015 г.)


Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)


Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)


Двадцать девятая международная научно-практическая конференция
(19-25 ноября 2014 г.)


Двадцать восьмая международная научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)


Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)


Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)


Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)


Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)


Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабя 2013 г.)


Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноябя 2013 г.)


Первая международная научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцать первая научно-практическая конференция
(14-18 мая 2013 г.)


Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)


Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февряля - 3 марта 2013 г.)


Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)


Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)


Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)


Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01 - 07 марта 2012 г.)


Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)


Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)


Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)


Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля - 04 мая 2011 г.)


Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)


Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)


Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)


Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)


Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)


Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)


Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)


Третья научно-практическая конференция
(20-27 декабря 2008 г.)


Вторая научно-практическая конференция
(1-7 ноября 2008 г.)


Первая научно-практическая конференция
(10-15 мая 2008 г.)НАШИ ПАРТНЕРЫ:

Студия веб-дизайна www.zinet.infoСтудия ландшафтного дизайна Флора-МК


Уникальное предложение!Сайт-визитка - теперь
всего за 200 грн!

подробнее>>>Самоімідж. Складові частини іміджу, що впливають на формування вільної особистості

 

Бончук А.Ю.

Україна, м.Київ

 Національний технічний університет України"КПІ"

 

В докладе подчеркнуто повышающее значение проблемы формирования имиджа в жизни общества и отдельного человека. Помимо того, в нем проанализированы составные части имиджа, которые действуют на создание мнения про самого себя, оно же и является определяющей составной самоимиджа.

 

Особа є поняття соціальне, вона виявляє все, що існує в людині надзвичайного, історичного. Особою не народжуються, вона стає нею в результаті виховання і соціального розвитку.

Можна виокремити біологічні і соціальні фактори. Існують різні точки зору на співвідношення біологічного і соціального розвитку в особі. Одні включають біологічну організацію людини в поняття особи. Інші вивчають біологічне як задані умови розвитку особи, які не розкривають її психологічні ознаки, а виступають нібито як форми і способи їх прояву.

Особою не народжуються - особою стають; особа формується в онтогенезі відносно пізно.

Образ, що представляється людиною навколишньому світу, часто сприймається іншими людьми як віддзеркалення рівня його самооцінки. Вияв інтересу до самовдосконалення, що виявляється в бажанні одержати чітке бачення про власну психологію або прагнення відкоригувати свою самопрезентацію показує, що людина досягнула певного рівня самоповаги, відбулася як особа і має здібності для зростання і вдосконалення.

Уміння подати себе включає уміння гідно оцінювати свої позитивні сторони і розуміти, в чому полягають слабкі місця. Те, що конкретна людина може відчувати як мінус в собі, зовсім не обов'язково є таким для тих, котрі його оточують. Наприклад, якщо зустрічаються дві сором’язливі людини, їх страх сприяє до того, що він допомагає їм зрозуміти один до одного. Людина може мати зайву вагу і соромитися своїх розмірів. Але повна людина, що приймає свої комплекси як належне, здорова і бадьора, така, що одягається із смаком і усвідомлює, що любить спілкуватися, може мати дуже привабливий імідж.

Одним з основних чинників, що впливають на становлення особи, є звичайно ж сім'я. Самоімідж схильний до всіляких видів впливу, і найбільш сильний вплив на нього роблять батьки і виховання. Якщо людину недостатньо заохочували в дитинстві батьки і вихователі, у нього може розвинутися тенденція до зайвої самокритичності. Така людина встановлюватиме для себе і для всіх оточуючих дуже високі стандарти поведінки і буде засмучуватися із-за неможливості їх досягнення.

Іншим фактором, що впливає на формування представлення людини про саму себе, є життєвий досвід. Багато людей, всього лише одного дня отримавши неприємне переживання при промові перед аудиторією, вважають себе абсолютно непридатним для прилюдних виступів. Несхвальні зауваження , ще більше підкріплюють страх перед публічною появою. Якщо день за днем людина пізнає на власному досвіді, що його не цінують, то адекватно оцінити себе йому буде дуже важко. Противагою цьому може бути лише достатній запас самоповаги і усвідомлення своїх досягнень.

При дуже низькій самооцінці поліпшення «зовнішнього» іміджу дасть лише обмежений ефект. В цьому випадку проблему слід вирішувати за допомогою професійного консультанта, психотерапевта або психоаналітика.

Рівень гідності можна підняти, попрацювавши над представленням іміджу в цілому. Наприклад, якщо людина навчилася переборювати нервозність під час виступу на публіці, ті, що оточують відмітять його упевненість і почнуть реагувати відповідно. Публіка з нетерпінням чекатиме, що він скаже далі. Якщо людина піклується про свою зовнішність, одяг, взуття, ті, що оточують зроблять висновок про те, що він поважає і цінує себе як індивідуума, а тому здатний цінувати інших.

Оскільки одяг люди вибирають свідомо, по ньому можна зробити певний висновок про власника. Наприклад, екстраверти віддають перевагу незвичайним вбранням, а інтроверти - витонченим. Перші віддають перевагу яскравим кольорам, а другі - холодним. Екстраверти люблять велику кількість прикрас, шарфи і волани, тоді як стиль інтровертів - простий і скромний. Навіть для тих, хто мало уваги приділяє одягу, остання відмінність є важливою.

Деякі люди спеціально одягаються так, щоб шокувати публіку і провокувати у відповідь реакцію. Інші до такої міри зливаються з натовпом, що їх зовнішній вигляд важко запам'ятати.

Одяг є не лише захистом від довкілля, але і важливим компонентом, що впливає на психіку людини, а значить на його життєву позицію.

Одяг носить інформаційний характер. Характеристики людини, на які вона може вказувати, - це вік, соціально-економічний статус, настрій і т.д. Великий вплив на емоційний і психофізичний стан людини і на його благополуччя сприяє також і колір одягу. Теплі, яскраві, легкі кольори, наприклад, червоний і жовтий, сприяють створенню іміджу симпатичної і доброзичливої людини. Холодні, похмурі, темні кольори, наприклад, чорний, темно-синій, сірий, створюють дистанцію, сприяють створенню іміджу владної і непереборної людини.

Найбільш універсальний одяг нейтральних тонів. Одяг яскравих забарвлень може пригнічувати людину, особливо якщо у нього блідий колір шкіри. Крім того, яскравий одяг відволікає увагу від самої людини, що для керівника недопустимо. Темні нейтральні кольори роблять людину значнішою, теплі нейтральні кольори, наприклад, бежевий і світло-коричневий, створюють враження більшої доступності.

Найбільш важливий колір - той, який знаходиться ближчим до обличчя. Сорочки, блузи, галстуки мають бути таких відтінків, які личать і прикрашають людину. Правильне використання кольору в одязі робить зовнішній вигляд людини динамічним і упевненим.

Отже, одяг грає важливу роль в усвідомленні того, що вона - вільна особистість. За допомогою її у людини змінюється настрій, коректуються потреби і бажання, формується власний імідж, а, означає, і індивідуальний стиль життя. Одяг - це невербальна стимул-реакція, яка робить вплив на людину.

Зробивши висновки можна побачити ,що від стилю одягу людини, якоюсь мірою залежить його кар’єра , особисте життя, рівень прибутку, здоров'я, рівень творчості, а свобода – це аналіз вищезгаданих компонентів, тому необхідно приділяти велике значення своєму іміджу і, як складовій, стилю одягу.

 

Список літератури:

 

1.    Душков Б.А. Психология типов личности. – Екатеринбург: Деловая книга, М.: Академический проект, 1999.

2.    Дэвис Ф. Создай себе имидж. Мн.: ООО «Попурри», 1998.

3.    http://www.rae.ru/use/?section=content&op=show_article&article_id=7783043

4.    http://www.rae.ru/fs/?section=content&op=show_article&article_id=7783531Первая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(10-15 мая 2008 г.)


(отчет)
Вторая научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(1-7 ноября 2008 г.)
(отчет)
Третья научно-практическая конференция
"Инновационный потенциал украинской науки - ХХI век"
(20-27 декабря 2008 г.)
(отчет)
Четвертая научно-практическая конференция
(10-17 апреля 2009 г.)
(отчет)
Пятая научно-практическая конференция
(20-27 мая 2009 г.)
(отчет)
Шестая научно-практическая конференция
(1-15 апреля 2010 г.)
(отчет)
Седьмая научно-практическая конференция
(28 мая - 7 июня 2010 г.)
(отчет)
Восьмая научно-практическая конференция
(05-12 декабря 2010 г.)
(отчет)
Девятая научно-практическая конференция
(27-31 декабря 2010 г.)
(отчет)
Десятая научно-практическая конференция
(15-23 марта 2011 г.)
(отчет)
Одинадцатая научно-практическая конференция
(26 апреля 04 мая 2011 г.)
(отчет)
Двенадцатая научно-практическая конференция
(28 мая - 06 июня 2011 г.)
(отчет)
Тринадцатая научно-практическая конференция
(28 октября - 09 ноября 2011 г.)
(отчет)
Четырнадцатая научно-практическая конференция
(12-20 декабря 2011 г.)
(отчет)
Пятнадцатая научно-практическая конференция
(01-07 марта 2012 г.)
(отчет)
Шестнадцатая научно-практическая конференция
(09-14 апреля 2012 г.)
(отчет)
Семнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 октября 2012 г.)
(отчет)
Восемнадцатая научно-практическая конференция
(22-26 декабря 2012 г.)
(отчет)
Девятнадцатая научно-практическая конференция
(26 февраля - 3 марта 2013 г.)
(отчет)
Двадцатая научно-практическая конференция
(20-28 апреля 2013 г.)
(отчет)
Двадцать первая научно-практическая конференция
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Первая международная научно-практическая конференция
"Перспективные направления отечественной науки - ХХI век"
(13-18 мая 2013 г.)
(отчет)
Двадцать вторая научно-практическая конференция
(4-9 ноября 2013 г.)
(отчет)
Двадцать третья научно-практическая конференция
(10-15 декабря 2013 г.)
(отчет)
Двадцать четвертая научно-практическая конференция
(20-25 января 2014 г.)
(отчет)
Двадцать пятая юбилейная научно-практическая конференция
(3-7 марта 2014 г.)
(отчет)
Двадцать шестая научно-практическая конференция
(7-11 апреля 2014 г.)
(отчет)
Двадцать седьмая научно-практическая конференция
(20-25 мая 2014 г.)
(отчет)
Двадцать восьмая научно-практическая конференция
(08-13 октября 2014 г.)
(отчет)
Двадцать девятая научно-практическая конференция"
(19-25 ноября 2014 г.)
(отчет)
Тридцатая научно-практическая конференция
(19-25 января 2015 г.)
(отчет)
Тридцать первая научно-практическая конференция
(25 февраля - 1 марта 2015 г.)
(отчет)
Тридцать вторая научно-практическая конференция
(2 - 7 апреля 2015 г.)
(отчет)
Тридцать третья научно-практическая конференция
(20 - 27 мая 2015 г.)
(отчет)
Тридцать четвертая научно-практическая конференция
(13 - 17 октября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать пятая научно-практическая конференция
(24 - 27 ноября 2015 г.)
(отчет)
Тридцать шестая научно-практическая конференция
(29 декабря 2015 - 5 января 2016 г.)
(отчет)
Тридцать седьмая научно-практическая конференция
(19 - 22 апреля 2016 г.)
(отчет)
Тридцать восьмая научно-практическая конференция
(23 - 25 мая 2016 г.)
(отчет)

На главную | Объявления | Отчеты предыдущих конференций | История Украины | Контакты

Copyright © Zinet.info Идея сайта - Студия веб-дизайна Zinet